CMC Crypto Playbook 2023
CMC Research

CMC Crypto Playbook 2023

3d"
1 year ago

CMC Crypto Playbook 2023

CMC Crypto Playbook 2023

İçindekiler

CMC Crypto Playbook 2023 serisine ne ilham verdi?

Kripto para sektörü açısından hiçbir beklentinin karşılanmadığı bir yıl sona erdi. Son derece olaylı geçen 2022 yılının ardından CoinMarketCap Research, tüm seneyi değerlendirmek üzere bir yazı serisi hazırladı. Yıl içindeki gelişmeler ışığında hemen her sektörün önemli isimlerinden değerlendirme alarak, yıl içinde neler yaşandı, bu gelişmelerin nedeni neydi ve 2023'e girerken her sektörün kendi dikeyindeki kritik konuların neler olduğu masaya yatırıldı.

CoinMarketCap cephesinden;

Kripto sektörünün veri sağlayıcısı CoinMarketCap, küresel ölçekteki kripto kullanıcılarına kullanışlı bir altyapı sunmaya devam ediyor. Sektördeki iniş ya da çıkışları sadece tespit etmekle kalmıyor, aynı zamanda bizzat deneyimleyebiliyoruz. Tüm bunlar ışığında 2022 yılını, üç nedenden dolayı "bölüm sonu canavarı dövüşüne" benzetiyoruz:

  1. Ekonomik açıdan küresel piyasalar, öncelikle Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaştan ve genel jeopolitik sorunlar nedeniyle durgunluk sürecine girmenin eşiğinde.
  2. Kripto piyasası açısından değerlendirildiğinde Luna, 3AC, Voyager, Celsius ve FTX dahil olmak üzere birçok önemli oyuncunun yıl içinde çökmesi, ana akım tarafından benimsenme sürecini sekteye uğrattı ve daha katı düzenlemelerin ortaya çıkmasına zemin hazırladı.
  3. Ek olarak, Bitcoin'in dört yıllık döngüsünün, bu düşüş trendini daha da ileriye götürme konusunda herhangi bir etki yapıp yapmadığı konusu belirsizliğini koruyor. Bugüne kadar kripto sektörüne giren kurumsal yatırımcılar, artık Bitcoin blok ödül yarılanması (halving) sürecinin sektöre eskisi kadar etki yapmayacağına inanmamızı sağlamıştı, ancak Bitcoin bu sene içinde yanıldığımızı kanıtladı.

Bu zorlu ortamda CMC, kullanıcılar açısından daha iyi altyapı oluşturarak kendini kripto sektörünün benimsenmesini artırmaya adadı. 2022'de CMC, topluluğa katkıda bulunmak üzere üç eylem planını hayata geçirdi:

  • Veri kapsama alanımızı artırdık: 22 binden fazla para birimini listeledik ve 37'den fazla zincirde merkeziyetsiz borsa işlemlerinin görüntülenmesini sağlamak adına DexScan hizmetimizi geliştirdik.
  • CMC Topluluğu: CMC, projelerin takipçileriyle iletişime geçmelerine yardımcı olmak amacıyla günlük 400 binden fazla aktif kullanıcıya ulaşan yerel kripto sosyal medya platformu oluşturdu.
  • Özel veriler herkes tarafından erişilebilir hale geldi: CMC'nin düzenlediği "The Capital" isimli metaverse konferansı dahil olmak üzere canlı yayımlanan kripto etkinlikleri; kurumsal kripto araştırmalarını daha geniş kitlelere ücretsiz paylaşmak üzere 12'den fazla farklı dilde ve 59'dan fazla yayın kurumu üzerinden aktarıldı.
2023 zorlu ama iyimser bir yıl olacak. Kripto piyasasında, "bir sonraki popüler olgunun ne olacağını" tahmin etmek epeyce zor. Deneyimlerimize göre, kripto sektörünün geleceğine bakarken pozitif düşünceye ihtiyaç var. Yeni ve merkeziyetsiz projenin neden başarılı olmayacağını düşünmek yerine, çalışmasının mümkün olduğu tüm yöntemleri düşünmek çok daha faydalı.

Dolayısıyla, 2023 yılına bu gelişim ruhuyla bakmak adına, muhtemelen yapılacak çeşitli geliştirmelerle birlikte, kripto piyasasının toparlanmaya başladığı yeni bir yıl görmek istiyoruz. 2023 yılında sektör, hem tüketici hem de yatırımcıları korumak üzere DeFi, CEX ve DEX platformlarında yapılacak düzenlemeler konusunda daha fazla netlik kazanabilir.

2023'te CMC, kullanıcılarına tarafsız veri ve içerik sunma konusunda kendini geliştirmeye devam edecek. Yeni yılın getirdiği pozitif ruhla birlikte, kendi sosyal ağımız olan CMC Topluluğunu daha da geliştirecek; kripto kullanıcıları, projeler, medya ve kanaat önderlerini bir araya getiren platform olma hedefimizi ileriye taşıyacağız. CMC ayrıca, 2023 yılında Covid sonrası ilk yüz yüze konferansa ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyor. Bizi izlemeye devam edin!

CMC Crypto Playbook 2023: CMC'nin Gözünden

CMC Crypto Playbook 2023: Küresel Makro Görünüm 2023 - QCP Capital

CMC Crypto Playbook 2023: NFT Piyasası — 2022 Özeti ve 2023 Görünümü - Sfermion

CMC Crypto Playbook 2023: Gerçek ve FUD — Ayı Piyasasında Zincir Üstü Analitik – Nansen

CMC Crypto Playbook 2023: Birinci Katman Ağlarda Neler Oldu ve Nereye Gidiyoruz? - Binance Research

CMC Crypto Playbook 2023: DEX'ler CEX'leri Nasıl Geçebilir? - Uniswap Labs

CMC Crypto Playbook 2023: Merkezi ve Merkeziyetsiz Kredilerde Risk Yönetimi ve Alınan Dersler – Compound Labs

CMC Crypto Playbook 2023: İkinci Katman Roll-up Çözümlerinin Bugünü ve Geleceği – ConsenSys

CMC Crypto Playbook 2023: CBDC ve Merkez Bankalarının 2023'e Dair Görüşleri – Movmint

CMC Crypto Playbook 2023: Girişim Sermayeleri — Yeni Bir Yol mu? – Dragonfly

CMC Crypto Playbook 2023: ABD Kripto Düzenlemeleri - APCO

CMC Crypto Playbook 2023: Avrupa Birliği Kripto Düzenlemeleri - Blockchain for Europe

CMC Crypto Playbook 2023: Zincir Üstü Makro İnceleme - Glassnode

CMC Crypto Playbook 2023: Küresel Kripto Kullanıcılarında Benimsenme – CZ

CMC Crypto Playbook 2023: Blockchain Oyunları — Gelecekte Neler Var? – Naavik

CMC Crypto Playbook 2023: Kripto Medyasının 2022 Görünümü — Nereden Başladık ve Nereye Gidiyoruz? – ACJR

CMC Crypto Playbook 2023: Piyasa Yapıcılığının Geleceği Üzerine – GSR

CMC Crypto Playbook 2023: Merkezi Borsalardan Kendi Kendine Saklama Hizmeti Sunan Cüzdanlara 2023 Trendleri – Trust Wallet

CMC Crypto Playbook 2023: Blockchain Geliştirme Trendleri – Akıllı Sözleşme Denetçisi SlowMist

CMC Crypto Playbook 2023: Yönetişimi Gerçekten Merkeziyetsiz Hale Getirmek – Jump Crypto

Bu makalede, yalnızca bilgi amacıyla, üçüncü taraf web siteleri veya harici içeriklere bağlantılar yer almaktadır ("Üçüncü Taraf Siteleri"). CoinMarketCap Üçüncü Taraf Siteleri, CoinMarketCap'ın kontrolü altında değildir. CoinMarketCap, Üçüncü Taraf Sitelerinde yer alan herhangi bir bağlantı veya Üçüncü Taraf Sitesindeki herhangi bir değişiklik veya güncelleme de dahil olmak üzere herhangi bir içerikten sorumlu değildir. CoinMarketCap sadece size kolaylık sağlamak için bu bağlantıları sunmaktadır. Site üzerinde herhangi bir bağlantının yer alması, sitenin CoinMarketCap veya operatörleri ile herhangi bir ilişki içinde olduğu, onaylandığı, kabul edildiği veya önerildiği anlamına gelmez. Bu makale kullanıcılar için tasarlanmıştır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmalıdır. Açıklanan ürün veya hizmetlerle ilgili herhangi bir maddi karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız gerekmektedir. Bu makale yatırım tavsiyesi olarak tasarlanmamıştır ve o şekilde yorumlanmamalıdır. Bu makalede yer alan görüş ve yorumlar yazarın [şirketin] kendi görüşleridir. CoinMarketCap'in görüşlerini yansıtmamaktadır.
141 people liked this article