Словник

Банкомат Bitcoin (BTM)

Easy

Банкомат (ATM або банкомат), який дозволяє користувачеві купувати та продавати Bitcoin.

Що таке Банкомат Bitcoin?

Банкомати Bitcoin (Bitcoin ATMs (BTMs)) працюють так само, як і звичайні банкомати, — але замість того, щоб показувати реквізити свого банківського рахунку, користувачам пропонується низка варіантів обміну Bitcoin на готівку, деноміновану у фіатних валютах.

BTM, які пропонують лише варіанти купівлі, називаються односпрямовані (unidirectional), тоді як ті, які пропонують як купівлю, так і продавати, відомі як двоспрямовані (bidirectional). За лаштунками, BTM відрізняються від звичайних банкоматів. Найважливіше те, що вони не підключаються до банку користувача або до банківської мережі. Натомість це, по суті, інтерфейси з підтримкою Інтернету, які дозволяють користувачеві взаємодіяти з певною біржею.

Вважається, що перший публічний банкомат Bitcoin — автомат Robocoin — був відкритий у 2013 році в кафе у канадському місті Ванкувер. Станом на листопад 2022 року повідомляється, що в усьому світі налічується 39 000 банкоматів Bitcoin, більшість з яких розташовані у Сполучених Штатах. Переважна більшість криптобанкоматів підтримують Bitcoin, а також інші альткоїни, такі як Ethereum, Litecoin, Dogecoin та Bitcoin Cash.

Для встановлення BTM у комерційних приміщеннях, власник укладе договір із постачальником BTM, який виробляє та, якщо це можливо, встановлює пристрій на місці. Існує все більше операторів криптобанкоматів, таких як Bitcoin Depot, Coincloud, Coinflip, Bitcoin of America, Bitstop, Rockitcoin тощо. Деякі постачальники пропонують як односпрямоване, так і двоспрямоване обладнання, тоді як інші пропонують додаткові послуги, такі як ваучери та схеми утримання клієнтів. Незважаючи на те, що популярність Bitcoin-банкоматів зростає, їх критикують за те, що вони стягують з користувачів високу комісію за транзакції, яка може досягати 20%. Бюро захисту прав споживачів США опублікувало офіційне попередження для споживачів щодо комісії та обмінних курсів. Тим часом у інших юрисдикціях, включаючи Канаду та Великобританію оператори банкоматів Bitcoin стали об’єктом податкових розслідувань.

Related Articles