Як купити Bitcoin
How-to Guides

Як купити Bitcoin

Настає Bitcoin ралі, і ви починаєте відчувати певний FOMO (синдром втрачених можливостей) — давайте проведемо вас до покупки вашого першого Bitcoin.

Як купити Bitcoin

Зміст

Отже, ралі Bitcoin починається знову (неважливо, коли ви це читаєте, незабаром завжди буде нове ралі!), і ви готові купити свій перший Bitcoin. Або, можливо, ви придбали Bitcoin ще у 2013 році для інших... цілей і вам потрібен курс підвищення кваліфікації, щоб повернутися у криптогру. У будь-якому випадку, на даний момент є багато різних способів для придбання першої криптовалюти.

Давайте розпочнемо.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Отримання Bitcoin гаманця

У іншій статті Academy, ми вже пояснювали що таке Bitcoin гаманець. Якщо у вас є невирішені запитання, загляньте сюди —, але найважливіше, що вам потрібно знати, що цифровий гаманець Bitcoin функціонує інакше, ніж банківський рахунок.

Кожен Bitcoin гаманець має як приватний, так і відкритий ключ. Відкритий ключ використовується ким завгодно, де завгодно, щоб відправити Bitcoin на адресу вашого гаманця. Ваш особистий ключ призначений лише для вас, і він потрібен для доступу до ваших коштів—, тому найкраще написати його на аркуші паперу та берегти від сторонніх очей.

Як отримати Bitcoin гаманець? Спершу вам потрібно вибрати тип гаманця, який ви хочете — апаратне забезпечення, холодне сховище, паперовий гаманець тощо, — а потім перейти до цієї інфраструктури та розпочати роботу.

Купити Bitcoin

Є кілька простих способів отримати або купити Bitcoin. По-перше, залежно від вашого роботодавця, ви можете подати запит на отримання оплати у Bitcoin. Однак, якщо це не вихід, вам потрібно буде ознайомитися з різними криптобіржами та постачальниками фінансових послуг, які можуть продати вам Bitcoin.

Найпростіший спосіб купити Bitcoin - це купити Bitcoin онлайн. Насправді, якщо ви не живете біля банкомату Bitcoin, ви, швидше за все, будете купувати всі свої Bitcoin через Інтернет.

Ви можете придбати Bitcoin на будь-якій з різних P2P, централізованих та децентралізованих криптобірж. На додаток до цих обмінних послуг, є також кілька фінансових постачальників і фінансових установ, які пропонують прості способи придбання Bitcoin. Щоб оплатити свої Bitcoin, ви можете використовувати Paypal, кредитні картки, готівку (іноді), банківські перекази або дебетові картки.

Багато людей, які купують Bitcoin, не обов’язково планують відразу використовувати Bitcoin як валюту, а тримають BTC просто як інвестицію. Але якщо ви все-таки плануєте використовувати свої крипто, ви можете дізнатися, як використовувати Bitcoin, у багатьох наших Bitcoin посібниках.

Купівля Bitcoin на криптобіржах

Купівля Bitcoin на криптобіржах є одним із найбільш зручних способів придбання Bitcoin. Насправді, CoinMarketCap має посібник «Як купити Bitcoin» для криптобірж, де ви можете порівняти розташування біржі, регулювання, комісії та типи платежів з її конкурентами. Вибираючи біржу Bitcoin, шукайте біржу, яка працює у вашій юрисдикції та має зручний для вас спосіб оплати — наприклад, якщо ви хочете купити Bitcoin за допомогою кредитної або дебетової картки, вам потрібно знайти біржу яка приймає картки, і в ідеалі з найменшою можливою комісією.

Якщо ви вирішите придбати Bitcoin на криптобіржі, вам також, можливо, доведеться вжити заходів щодо боротьби із відмиванням грошей та заходів «Знай свого клієнта», як-от подання державного посвідчення особи із селфі, для автентифікації якого іноді може знадобитися кілька днів.

У посібнику CoinMarketCap «Як купити Bitcoin» на біржах зараз є гайд по Coinbase, Kraken, Binance US, Exmo, CEX.io та Gemini.

Купівля Bitcoin P2P або на децентралізованих біржах

Купівля Bitcoin у одноранговій мережі, як-от LocalBitcoins або децентралізованих біржах, може бути схожою на купівлю Bitcoin на централізованій біржі Bitcoin, але є ключові відмінності.

Наприклад, на LocalBitcoins ви самі відповідаєте за те, щоб знайти продавця з прийнятною для вас ціною. Продавці LocalBitcoins можуть мати різні обмеження, наприклад, приймати лише певний тип банківського переказу або хочуть продати лише певну кількість Bitcoin. Переваги використання однорангового сервісу, такого як LocalBitcoins, полягає у, зазвичай, миттєвих переказах — щойно ви кладете свою фіатну валюту на умовне депонування, у продавця є певний період часу, зазвичай 80 хвилин, щоб надіслати вам ваш Bitcoin. Якщо вони не виконають, ваші гроші повертаються вам, і ви можете спробувати ще раз.

На децентралізованій біржі купити цифрову валюту загалом легко, але купити Bitcoin конкретно може бути важко. Це пов’язано з тим, що Bitcoin не підтримує смарт-контракти, тому його потрібно "загорнути" - "wrapped“ для покупки та продажу на децентралізованих біржах. Для отримання додаткової інформації про «загортання» перегляньте статтю CMC Academy про Wrapped Bitcoin. Атомарні свопи(Atomic swaps) - ще одна функція, яку можна використовувати для купівлі та продажу Bitcoin на децентралізованій біржі, але вона також має свої мінуси — вони більше підходять для нечастих торгів, ніж для щоденної трейдингу.
Можливо трейдити Bitcoin на децентралізованій біржі, не обгортаючи його або без використання атомарних свопів, але для цього потрібно використовувати швидкий механізм узгодження офчейн, який може працювати з каналами стану у різних блокчейнах — якщо ви не розумієте, що це означає, це нормально для тих, хто тільки починає купувати свій перший Bitcoin! Тож, як бачите, є й інші варіанти.

Купівля Bitcoin через банкомат BTC

Якщо ви не хочете мати справу з торговими платформами у будь-якій формі, існують Bitcoin банкомати, які дозволяють вам купувати Bitcoin прямо на їхньому фізичному інтерфейсі. Банкомат з Bitcoin подібний до звичайного банкомату —, але операція здійснюється у Bitcoin. Очевидно, правда?

У той час як деякі банкомати BTC дозволяють вам вставляти готівку, щоб купити Bitcoin, деякі дозволяють робити навпаки, і продавати свої цифрові активи за готівку, наприклад, долари США —, але зараз ми говоримо лише про покупку Bitcoin!

Деякі Bitcoin банкомати вимагають виконання процедур AML/KYC, таких як введення номера телефону або показ ідентифікатора, тоді як інші ні — це залежить лише від постачальника.

Купівля Bitcoin за допомогою PayPal

Останнє, але не менш важливе, це можливість купити Bitcoin за допомогою PayPal. Цей крок означає, що ви можете обійти ідентифікацію бірж, протоколів однорангового зв’язку або децентралізованих бірж та просто дотримуватися знайомих вам кроків.

У жовтні 2020 року, PayPal оголосили, що дозволять своїм клієнтам купувати та продавати криптовалюти, включаючи Bitcoin, зі свого облікового запису PayPal. Хоча цей метод купівлі найстарішої криптовалюти може не підійти тим старовинним шифропанкам, які живуть і дихають децентралізацією, покупка Bitcoin через PayPal для користувача початківця є досить зручним способом познайомитися зі світом криптовалют.

Як купити Bitcoin за допомогою кредитної картки

Залежно від емітента вашої кредитної картки та платформи криптобіржі ви можете легко купувати BTC за допомогою кредитної картки. Є навіть кілька платформ криптобірж, як-от Gemini і BlockFi, які випустили власні кредитні картки і пропонують винагороди своїм клієнтам у криптовалютах. Однак перед тим, як купувати Bitcoin за допомогою кредитної картки, переконайтеся, що ваша кредитна картка дозволяє купувати криптовалюти і чи приймає вибрана вами біржа платежі CC. Наприклад, у США Coinbase не дозволяє своїм користувачам оплачувати кредитними картками.

Хоча покупка Bitcoin за допомогою кредитної картки може бути зручною, якщо у вас немає готівки, є кілька проблем, про які ви повинні знати. Деякі біржі та сервіси кредитних карток можуть стягувати високі комісії за транзакції при купівлі Bitcoin. Вам також доведеться враховувати відсоткові ставки, які може стягнути з вас CC. Багато компаній, що займаються кредитними картками, розглядають покупки криптовалют як аванс готівкою, а це означає, що такі транзакції можуть підлягати вищим ставкам.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
8 people liked this article