Словник

Блокчейн трайбалізм

Moderate

Блокчейн трайбалізм означає, що люди у блокчейні або криптоспільноті стають ідеологічно пов’язаними з певним блокчейном або крипто.

Що таке блокчейн трайбалізм?

Блокчейн трайбалізм (blockchain tribalism) означає, що люди у блокчейні або криптоспільноті стають ідеологічно пов’язаними з певним блокчейном або крипто. Це доходить до захисту та відстоювання його, навіть незважаючи на докази того, що інші варіанти є кращими. Такий «племінний» менталітет може призвести до інтенсивних і суперечливих дискусій у спільноті та поза нею. Як наслідок, це робить більш важким прийняття нових технологій.

Звідки береться блокчейн трайбалізм?

Блокчейн трайбалізм походить від того, що люди стають занадто відданими одному конкретному блокчейну або криптовалюті. Оскільки технологія блокчейн нова, вона викликає багато FOMO і надмірних емоційних реакцій. Люди хочуть бути частиною спільноти та належати до чогось, що, на їхню думку, змінить світ.

Хто такі біткоїнери?

Біткоїнери (Bitcoiners) - це «блокчейн-плем’я», що належить до Bitcoin, тобто люди, які справді віддані блокчейну Bitcoin. Вони вірять, що це є майбутнім грошей. Як правило, біткоїнери відкидають фіатні валюти і виступають за гіпербіткоїнізацію, стан, коли весь світ використовує Bitcoin як валюту.
Біткоїнерів звинувачують у дотриманні «токсичної» культури, яку іноді називають «токсичним Bitcoin-максималізмом». Вони особливо відверті у своїй відмові від інших блокчейнів і вважають Bitcoin найкращим ланцюгом, який довів свою дієвість на кількох ведмежих ринках.

Хто такі Ефіріанці?

Ефіріанці (Ethereans) - це люди у спільноті, що належить до блокчейну Ethereum. Вони вважають Ethereum найкращим блокчейном для створення децентралізованих додатків і смарт-контрактів. Прихильники Ethereum вірять у перевагу Ethereum завдяки його сильній спільноті та лідеру Віталіку Бутеріну(Vitalik Buterin), якого багато хто вважає генієм.

Ефіріанців іноді зневажливо називають «Ethereum maxis», оскільки вони демонструють подібну поведінку до біткоїнерів, коли справа доходить до інших ланцюгів смарт-контрактів.

Які ще існують блокчейн-племена?

Існує багато інших блокчейн-племен. Деякі приклади включають Litecoiners, шанувальників Cardano та віруючих у BNB-Coin. Кожне з цих племен вважає, що обраний ними блокчейн є найкращим, і вони можуть сперечатися з іншими людьми, які вірять у інші блокчейни. Однак, порівняно з Ethereum та Bitcoin, іншим блокчейнам не вистачає такої ж масової підтримки та «максималістичної культури», яка робить спільноту справді племінною.

Чи є блокчейн трайбалізм проблемою?

Блокчейн трайбалізм, безсумнівно, може бути проблемою для криптоспільноти у цілому, оскільки він призводить до інтенсивних і розбіжних дискусій у галузі. Дивлячись ззовні всередину, простір блокчейну можна розглядати як індустрію, де різні фракції сперечаються через незначні деталі, як-от створення «кращого ланцюга», замість того, щоб зосередитися на сприянні прийняттю технології у цілому. Крім того, такий максималізм може призвести до нереалістичних очікувань і оцінок певних блокчейнів, що призведе до надмірних оцінок і фінансових втрат.

Чи є блокчейн трайбалізм хорошим явищем?

Блокчейн-трайбалізм можна розглядати як з хорошої сторони, так і з поганої, залежно від точки зору. З одного боку, це може створити відчуття спільноти та спонукати відданих прихильників захищати та просувати обраний ними блокчейн, сприяючи його прийняттю та розвитку. Таким чином, «Максіс» своєю «токсичною» поведінкою може накачати ціну мережі.

Однак, також важливо зазначити, що така спеціальна підтримка може призвести до відсутності критичної оцінки технології та її потенціалу. Наприклад, Bitcoin протягом тривалого часу звинувачували у тому, що він надто консервативний у своєму розвитку, що спонукало критиків передбачати його можливу загибель за рахунок інших мереж.

Підсумкові думки

Підсумовуючи, блокчейн-трайбалізм є складним явищем, яке має негативний та сприятливий вплив на криптоспільноту. З одного боку, це може створити відчуття спільності та спонукати відданих прихильників відстоювати та просувати «свої ланцюги». Перевагами цього є сильна спільнота та екосистема, підвищення цін на бичачих ринках та прийняття. З іншого боку, максималізм ускладнює справедливу оцінку нових мереж і технологій. Він також гальмує розвиток, пропагуючи внутрішньо консервативну та «токсичну» поведінку, яка ірраціонально відкидає інновації та критику. Потенціал нової технології неможливо справедливо оцінити, що призводить до відсутності розгляду альтернативних рішень.