Словник

Річна відсоткова дохідність (APY)

Moderate

Річна відсоткова дохідність (APY) - це норма прибутку, отримана протягом року від конкретної інвестиції.

Що таке річна відсоткова дохідність (APY)?

Річна відсоткова дохідність (APY) діє як криптовалютний ощадний рахунок, схожий на річну відсоткову ставку (APR). Ви можете внести свій Bitcoin (або інший криптоактив) і отримати фіксовану норму прибутку протягом певного періоду часу.
Річна відсоткова дохідність (APY) - це метод обчислення суми грошей, зароблених на рахунку грошового ринку протягом року. Іншими словами, це метод відстеження того, як інтерес накопичується із часом.
Відсотки, які ви отримуєте на свої кошти, називаються складними відсотками (compounding interest). Це стосується суми, отриманої як на основну суму (гроші, які ви поклали на рахунок), так і на накопичені відсотки. Компаундування дає змогу створювати гроші з часом, тому це такий потужний інструмент для інвестицій. Це не те саме, що простий відсоток. Термін «прості відсотки» стосується відсотків, що нараховуються лише за основним депозитом.
Криптовалютні ощадні рахунки з APY можуть бути саме тим, що вам потрібно, якщо ви криптоінвестор, який хоче окупити інвестиції, тримаючи їх. Є кілька програм криптоприбутку на вибір. Тому, спочатку проведіть дослідження, перш ніж підписуватись на нього. Такі фактори, як комісія, бар’єри для входу, процедура отримання відсотків і типи доступних криптоактивів, можуть відрізнятися від платформи до платформи.
Існують також ознайомчі APY, які пропонують криптобіржі, і ви повинні бути обережними, перш ніж інвестувати у них. Деякі з цих програм використовують стратегію пропозиції вищих APY для залучення клієнтів на початку та знизити ставки після захоплення великої кількості клієнтів. Якщо ви натрапили на платформу прибуткового фармінгу (yield farming) або програму яка пропонує високі APY, переконайтеся, що вони заслуговують довіри у спільноті.