Введення до Bitcoin
Bitcoin

Введення до Bitcoin

Знайомство з Bitcoin: першою — та найбільшою — криптовалютою у світі, а також найважливіші речі, які вам потрібно знати про Bitcoin блокчейн.

Введення до Bitcoin

Зміст

Bitcoin - найбільша криптовалюта у світі, але багато людей не знають навіть її основ.
Наприклад, Bitcoin є першою у світі децентралізованою одноранговою (P2P) платіжною мережею, що дозволяє користувачам надсилати гроші, не покладаючись на посередників. У 1998 році, Вей Дай (Wei Dai) назвав цю концепцію «криптовалютою», а у 2009 році її реалізувала таємнича людина відома як Сатоші Накамото (Satoshi Nakamoto). Сатоші зник у 2010 році, а його особистість відтоді залишається нерозкритою.
Незважаючи на думки деяких людей, що Bitcoin контролюється Сатоші або, можливо, його майнерами або ж китами, насправді, ніхто не контролює мережу — вона належить усім її користувачам. Bitcoin може працювати лише за умови досягнення консенсусу між усіма користувачами, що відбувається за допомогою процесу, що називається майнінг. Цей процес перевіряє дійсність кожної транзакції та вимагає використання спеціалізованого обладнання для отримання винагород у Bitcoin. Однак, на передньому плані мережа являє собою мобільний додаток або комп’ютерну програму з гаманцем для відправки та отримання монет.

Для прояснення щодо більшої кільності помилкових уявлень про Bitcoin на CoinMarketCap ми розглянемо:

 • Як створити «Bitcoin рахунок» (гаманець)
 • Чому Bitcoin та інші криптовалюти мають цінність
 • Безпека Bitcoin
 • Найбільші криптозломи за участю Bitcoin

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Як створити обліковий запис Bitcoin?

Більшість новачків вважають, що їм потрібно створити обліковий запис у Bitcoin, щоб почати з Bitcoin. Але це неправда.

Немає Bitcoin банку чи входу в Bitcoin як такого. Також немає мінімальних інвестицій у Bitcoin. Bitcoin не працює як банк. Уявіть собі це більше як гігантський ланцюг скриньок, який постійно розширюється, і де кожен може отримати скриньку для зберігання своїх монет.

Еквівалентом рахунку в Bitcoin є Bitcoin гаманець. Він служить для надсилання та отримання Bitcoin. Однак, хоча кількість Bitcoin, яким ви володієте і відображається у гаманці, його там немає, протилежно від того, як файл зберігався б на комп’ютері. Натомість, уявіть свій гаманець як цифровий ключ доступу до цієї віртуальної серії скриньок, що і є блокчейном. За допомогою ключа доступу ви завжди можете отримати доступ до своїх монет.

Існує кілька типів гаманців:

 • Настільні гаманці: вони дозволяють керувати своїми монетами з вашого комп'ютера. Ви можете використовувати гаманець на зразок Exodus або вибрати відповідний гаманець на сайті Bitcoin.
 • Гарячі гаманці: гаманці, які підключені до Інтернету, називаються гарячими гаманцями. І мобільні гаманці, і настільні гаманці є гарячими гаманцями, хоча вони також можуть бути холодними гаманцями, якщо ви тримаєте пристрої постійно в автономному режимі. Вони вважаються менш безпечними, ніж холодні гаманці.
 • Гаманці апаратного забезпечення або холодні гаманці: - як правило, це пристрої типу USB-накопичувача, які можна підключити до комп'ютера для керування вашими монетами. Найпопулярніші з них - Trezor та Nano Ledger. Вони вважаються найбезпечнішими варіантами.
 • Мобільні гаманці: - це програми на вашому смартфоні, які полегшують транспортування та надсилання монет. Однак, якщо ви втратите доступ до свого телефону, ви можете втратити доступ до свого гаманця та монет. Програму для мобільного гаманця можна завантажити з App Store або з магазину Google Play.
 • Паперові гаманці: паперові гаманці більше не використовуються, але, у принципі, ви можете створити Bitcoin адресу лише за допомогою шматка паперу. Однак, вони вважаються небезпечними, оскільки їх легко втратити.

Чому Bitcoin має цінність?

Противники Bitcoin часто запитують: «чому Bitcoin має цінність», маючи на увазі, що для мережі Bitcoin немає фундаментальної цінності.

Однак, правда про Bitcoin полягає у тому, що його цінність полягає у його корисності та у довірі, яку люди призначають йому. Одна з популярних теорій стверджує, що криптовалюти загалом, і Bitcoin зокрема, є кращою формою грошей, ніж фіатні валюти, такі як долар. Хоча фізичні доларові купюри майже не мають внутрішньої вартості, ми цінуємо їх, тому що довіряємо грошовій системі погашати рахунки за товари та послуги. Грошова система, у свою чергу, отримує свою цінність від економіки та товарів і послуг, які виробляють усі громадяни.
З Bitcoin це так само. Він має цінність, тому що його мережа надає послугу, яку люди вважають цінною: швидко та дешево надсилає гроші без необхідності довіряти посереднику. Крім того, запаси монет мізерні. У результаті, чим більше людей робить висновок, що Bitcoin є цінним товаром - тим більше людей хочуть його купити, і його вартість зростає. Це призвело до того, що Bitcoin вважається сховищем цінності, як золото. Деякі люди цінують Bitcoin не тільки за його простоту надсилання грошей, але й за безпеку мережі та можливість зберігання багатства. Ось чому Bitcoin був одним із найбільш ефективних інвестиційних активів з моменту його запуску у 2008 році.

Чи безпечний Bitcoin?

Правда про Bitcoin полягає у тому, що він, ймовірно, набагато безпечніший, ніж гроші, які ми знаємо та використовуємо сьогодні.

Наприклад, протокол та криптографію, які використовує Bitcoin, неможливо зламати за допомогою сучасних обчислювальних технологій. Найбільшою загрозою безпеки Bitcoin є користувач, тому кіберзлочинці часто націлені на користувачів за допомогою шахрайства або фішинг атак. Іншою їх ціллю є біржі або гаманці, придатні до злому. Однак, це не означає, що мережа Bitcoin не захищена - це так само як пограбування банку не робить фіатні гроші небезпечними.
Також мережа Bitcoin оновлюється, що ще більше знижує мінімальну ймовірність скомпрометації мережі. Сам блокчейн ніколи не був зламаний, незважаючи на повідомлення про протилежне. Bitcoin потенційно вразливий до квантових обчислень, як і банківські системи, що покладаються на криптографічну безпеку. Однак, квантові обчислення не є безпосередньою загрозою для мережі у короткостроковій перспективі.

Криптозломи за участю Bitcoin

Тільки тому, що немає штаб-квартири Bitcoin та банку Bitcoin, це не означає, що Bitcoin не можна вкрасти.

Навпаки, деякі з найбільших криптозломів включають мільйони вкрадених Bitcoin. Наприклад, у 2011 році Mt.Gox hack пограбував найбільшу на той час криптобіржу на 850 000 BTC. Лише нещодавно було затверджено план реабілітації, який має допомогти потерпілим відшкодувати хоча б частину втрат.
Ще одним великим зломом став Bitfinex у 2016 році, коли хакери вкрали BTC на 60 мільйонів доларів. Монети були знайдені у 2022 році, і зараз їх вартість становить 3,6 мільярда доларів. Імовірно, пара відповідальна за злом, хоча суд ще попереду.
Однак, криптозломи не обмежуються лише хакерськими атаками на біржі. Звичайні користувачі, ймовірно, з більшою ймовірністю стануть жертвою якогось Bitcoin шахрайства. Деякі з найвідоміших Bitcoin шахрайств включають:
 • «Послуги відновлення Bitcoin», які пропонують користувачам допомогти відновити втрачені монети та стягнути шалені суми.
 • Шахрайство з трейдинг системою, яке обіцяє зірковий прибуток без будь-яких ризиків.
 • Шахрайство зі знаменитостями, яке використовує соціальний доказ знаменитостей, щоб пропонувати шахрайські продукти, пов’язані з Bitcoin.
 • Фішингові атаки, які намагаються обманом змусити користувачів розкрити дані доступу до гаманця.
 • Підроблені апаратні гаманці надсилаються користувачам для доступу до своїх монет.

Хоча захистити себе від 90% шахрайства неважко, для новачків у Bitcoin це може бути складним завданням. Ось чому важливо пам’ятати:

 • Немає Bitcoin банку чи Bitcoin рахунка.
 • Якщо ви втратите початкову фразу, ви не зможете повернути свої монети.
 • Холодні (апаратні) гаманці більш безпечні, ніж гарячі (програмні) гаманці.
 • Шахрайства щодо Bitcoin будуть вам казати, що торгівля - це простий спосіб заробити гроші, коли це не так.
Прочитайте нашу статтю про хронологію та історію цін на Bitcoin для детальнішого ознайомлення з тим, як почався Bitcoin.

Будьте у безпеці та насолоджуйтесь позитивними сторонами Bitcoin!

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
20 people liked this article