Що таке Bitcoin?
Bitcoin

Що таке Bitcoin?

Посібник для початківців з основ Bitcoin та як він працює.

Що таке Bitcoin?

Зміст

Що таке криптовалюти?

Криптовалюта - це цифрова або віртуальна валюта, яка покладається на криптографічні стандарти для запобігання подвійних витрат та підробок. Майже всі криптовалюти досягають децентралізації через технологію блокчейн, яка слугує розподіленим цифровим реєстром, підтримуваним та забезпеченим глобальною мережею комп’ютерів. Крім того, на відміну від традиційних грошей, криптовалюти не випускаються урядом чи іншим центральним органом влади, що робить їх стійкими до цензури.
Отримати криптовалюти можна за допомогою майнінгу — це Bitcoin або Ethereum — або придбавши їх на криптовалютній біржі. Наразі популярні валюти, такі як Bitcoin та Ethereum, ще не зробили великого впливу на електронну комерцію, хоча все більше і більше сайтів почали їх приймати. Із зростанням вартості криптовалют, зростає і основний інтерес до цих активів.

Як працює криптовалюта?

Криптовалюти - це не те саме, що цифрові валюти. Цифрова валюта - це цифрове представлення фіатних грошей, випущених центральним органом влади. Іноді її називають CBDCs — цифровою валютою центрального банку. Цей орган — часто центральний банк або уряд — повністю контролює її, тоді як криптовалюти знаходяться на блокчейні, який не контролює ніхто.
«Крипто» частина криптовалют відноситься до криптографії та зображує здатність гарантувати безпеку транзакцій і зберігати учасників псевдонімними. Крім того, це забезпечує незалежність операцій від центральної влади та захист від подвійних витрат. Криптографія служить багатьом іншим цілям, включаючи контроль генерації нової валюти та перевірку передачі цифрових активів та токенів.
Блокчейн служить платіжною системою для Bitcoin, Ethereum та інших криптовалют. Користувачі можуть надсилати цінності будь-кому в світі без вимог зовнішнього, централізованого дозволу - процес, відомий як однорангова (P2P) транзакція. Крім того, різні провайдери пропонують платіжну систему для продавців для отримання криптовалютних платежів, включаючи BitPay, Coinpayments та інших.

Що таке Bitcoin?

Bitcoin - перша сучасна криптовалюта, створена Сатоші Накамото(Satoshi Nakamoto), анонімним розробником. Накамото представив Bitcoin світові у 2009 році через його офіційний документ і, незважаючи на незначний початковий інтерес, допоміг створити глобальну мережу користувачів Bitcoin. Сатоші Накамото вважав Bitcoin придатним для того, щоб стати одноранговою електронною готівковою системою. Ціна Bitcoin часто обговорюється, тому що вона непостійна (волатильна).

Скільки всього Bitcoin існує?

За визначенням Сатоші Накамото, максимальна пропозиція Bitcoin становить 21 мільйон BTC. Однак, кожен BTC можна розкласти на 100 мільйонів субодиниць, або Satoshi (SATS). Satoshi - це менша одиниця Bitcoin, що становить 0,00000001 BTC.

Як працює Bitcoin?

Bitcoin служить криптовалютою, яка використовує децентралізовану систему для запису транзакцій на блокчейні. Мережа Bitcoin складається з майнерів — користувачів, які вирішують складні головоломки для підтвердження транзакцій за допомогою алгоритму підтвердження роботи proof-of-work (PoW) — та мережі вузлів — які допомагають додавати транзакції, що очікують обробки у загальнодоступній мережі.

Майнери, які підтверджують транзакції, отримують винагороду за блок, яка становила 6,25 BTC, після Bitcoin халвінгу - зменшення винагороди вдвічі у 2020 році. Винагорода за блок зменшується вдвічі кожні чотири роки, як зазначено Сатоші Накамото у технічній документації Bitcoin.

Кожен гаманець Bitcoin — адреса, яка використовується для зберігання активів BTC, — має приватний ключ. Цей закритий ключ підтверджує право власності на баланс BTC у Bitcoin адресі та дозволяє власнику приватного ключа витрачати кошти.
Дізнайтеся більше про найкращі 12 Bitcoin гаманців у 2022 році.
Lightning Network - це технологія другого рівня, яка впроваджує мікроплатежі у мережу Bitcoin. Такий підхід робить транзакції більш ефективними та полегшує інші типи транзакцій, включаючи офчейн обмін між криптовалютами.

Що таке Bitcoin майнінг?

Майнери Bitcoin допомагають обробляти транзакції у мережі, використовуючи обчислювальну потужність для вирішення складних криптографічних головоломок. Транзакції, які чекають на обробку, розповсюджуються майнерам по всьому світу через тисячі мережевих вузлів, які зберігають копію блокчейна Bitcoin та його попередніх транзакцій.

В обмін на це, майнери отримують винагороду за блок. Ця винагорода за блок розподіляється між усіма майнерами, які успішно допомогли організувати мережевий блок для обробки невиконаних транзакцій. Майнери часто об’єднують свої обчислювальні потужності в пулі для підвищення ефективності пошуку мережевих блоків.

Які переваги Bitcoin?

Мережа Bitcoin не потребує центрального органу, але надає користувачам функції, подібні до банківського рахунку, наприклад надсилання та отримання грошей. Технологія та код Bitcoin є відкритими та можуть переглядатися будь-ким. Більше того, будь-хто зі знанням кодування, може подати пропозиції щодо удосконалення або покращення коду.

Всі транзакції у Bitcoin блокчейні відбуваються рівноправним способом, що усуває потребу у посередниках. Це дуже відрізняється від роботи з центральним банком, оскільки банк безпосередньо контролює грошову пропозицію і тих, хто може отримувати до неї доступ. За допомогою Bitcoin будь-хто може стати частиною мережі, придбати криптовалюту і використовувати її, як вважає за потрібне.

Більше того, якщо фіатні валюти, які контролюються центральними банками, страждають від інфляції через постійне збільшення доступної пропозиції, Bitcoin - ні. У нього фіксований запас лише 21 мільйон BTC. Понад 80% цього запасу знаходиться в обігу, а решта буде видобута протягом наступних 100+ років. Таким чином, Bitcoin не страждає від інфляції.

Які варіанти використання Bitcoin?

Для багатьох людей Bitcoin служить сховищем цінностей із великим потенціалом. Більше того, дехто порівнює його з цифровим золотом, оскільки він служить тій самій меті, що й злитки: підтримувати вартість у доларах США та потенційно підвищувати ціну. Тому, особливо під час інфляції, яка девальвує долар США, Bitcoin та дорогоцінні метали, як правило, стають більш привабливими для основних користувачів через їхню природу збереження вартості.

Однак, останнім часом цей наратив потрапив під інтенсивну увагу, оскільки США повідомляють про високий рівень інфляції у 7,5% у січні 2022 року. Вартість Bitcoin не зросла так сильно, як можна було б очікувати від хеджування інфляції.

Де можна купити Bitcoin?

Перш ніж купувати Bitcoin, дуже важливо налаштувати цифровий гаманець або гаманець Bitcoin. Більшість криптобірж надають можливість купити BTC та пропонують послугу гаманця. Платформи для вашого дослідження включають:

Рекомендується перемістити кошти з біржі на Bitcoin гаманець із контрольованим вами приватним ключем. Зберігання коштів у особистому гаманці надасть вам повний контроль над коштами, а не щоб тільки біржа знала ваш приватний ключ.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
11 people liked this article