Словник

Зберігання

Moderate

Зберігання - це юридична здатність фінансової установи тримати та зберігати фінансові активи своїх клієнтів для уникання крадіжки або втрати їхніх активів.

Що таке зберігання?

У фінансовому світі, зберігання (custody) можна назвати послугою захисту, що надається фінансовою установою для цінних паперів клієнта. Установа, яка забезпечує зберігання, відома як зберігач (кастодіан), яка збирає дивіденди, відсотки та прибуток від продажу цінних паперів за плату та перерозподіляє кошти згідно з інструкціями клієнта.
Зберігання еволюціонувало від особистих стосунків до особистої зустрічі з висококонтрольованою установою. Це породило новий рівень фінансової складності, що ще більше відокремило таємну сферу банківської справи від повсякденного життя.

Зберігачі, які приймають кошти клієнтів, тепер зобов’язуються не лише зберігати кошти від імені клієнта, але й використовувати активи для надання їх у борг для отримання прибутку.

Зберігачі відіграють важливу роль у фінансовій екосистемі, починаючи від навчання новачків і закінчуючи пропонуванням розширених торгових інструментів досвідченим користувачам. На інституційному рівні спостерігається збільшення кількості фірм, які займаються зберіганням та управлінням активами, а деякі також застраховані, щоб відшкодувати своїм клієнтам у разі фінансових втрат.
Зберігачі можуть зберігати активи як у цифровій, так і у фізичній формі. Кастодіальні компанії часто є дуже великими й поважними організаціями (наприклад, великі банки), оскільки вони відповідають за збереження активів великої кількості клієнтів, які в більшості випадків складають мільйони або мільярди доларів.
У світі блокчейну кастодіальні рішення, зазвичай, надаються сторонньою криптобіржею, яка зберігає приватні ключі своїх користувачів криптовалют на додаток до криптоактивів, таких як Bitcoin та Ethereum.
Зберігання криптовалют повністю контролюється криптобіржами, які використовують рішення безпеки для захисту цифрових активів своїх користувачів від крадіжки або непередбачуваних втрат. У разі злому або крадіжки, зберігач (криптобіржа) несе повну відповідальність за повернення коштів своїм користувачам.
Чудовим прикладом цього був злом Binance 20191 року, один із найбільших криптозломів в історії, коли з онлайн-гаманців було вкрадено 40 мільйонів доларів США. У відповідь на цей злом генеральний директор найбільшої у світі біржі Чанпен «CZ» Чжао оголосив про повне відшкодування жертвам.
Зберігачі криптоактивів, такі як Bitcoin, Ethereum, Cardano і Terra відомі як провайдери криптозберігання. Зберігачі криптовалют пропонують послуги як установам, так і окремим особам, які бажають зберігати та захищати свої цифрові активи на зручній, безпечній та сумісній платформі зберігача.
Криптозберігачі - це чудовий спосіб зберігати цифрові валюти, проте користувачі все одно повинні бути обережними щодо будь-якого серйозного злому, який може назавжди забрати їхні кошти. На думку досвідчених криптоінвесторів, основну частину цифрової валюти слід зберігати у холодному сховищі, якщо користувачі не використовують їх активно або не планують використовувати їх найближчим часом. Ця практика важлива для захисту від хакерських дій, які можуть відбуватися на платформі зберігача.