Словник

Ліміт газу

Moderate

Термін, який використовується на платформі Ethereum та стосується максимальної кількості газу, яку користувач готовий витратити на транзакцію.

Що таке ліміт газу?

Ліміт газу (gas limit) - це найвища вартість, яку платить користувач Ethereum для просування транзакції через мережу. Набір ліміту залежить від складності діяльності, якою ви хочете запустити блокчейн, або швидкості, з якою ви хочете виконувати транзакцію. Оскільки платформа на базі ETH є величезною екосистемою, на ній часто спостерігається зростання кількості транзакцій. Таким чином, майнери на протоколі, як правило, віддають пріоритет транзакціям з високим лімітом газу.

Однак, якщо трейдери встановлюють вищий ліміт газу і весь обсяг не витрачається під час обробки, додаткова сума повертається на рахунок користувача. Зауважте, що використовувані послуги визначають складність транзакції. Наприклад, взаємодія зі смарт-контрактами часто призводить до великих витрат, оскільки для виконання контрактів потрібно більше ресурсів.

Однією з переваг наявності функції ліміту газу є запобігання неправильним кодам, особливо у смарт-контрактах, від стягнення більшої плати, ніж вимагається для транзакції. У реальному світі газ можна порівняти з автомобільним паливом, а лімітом газу є паливний бак автомобіля.

У наведеній вище аналогії, водій повинен оцінити правильну суму, необхідну для конкретної поїздки, щоб уникнути незручностей, таких як переривання поїздки. Подібним чином користувачі Ethereum повинні надати достатні ліміти газу для запобігання перериву їхніх транзакцій та запису їх на блокчейні як «Невдалі». На жаль, коли транзакція не вдасться, газ, який уже спожито, не повертається. ETH Gas Station надає огляд бажаного ліміту газу. Гаманці ETH, такі як MetaMask, надають можливість встановити ліміт газу.

Related Articles