Що таке MetaMask?
Crypto Basics

Що таке MetaMask?

MetaMask - один із найпопулярніших криптогаманців — як саме він працює?

Що таке MetaMask?

Зміст

Що таке MetaMask?

MetaMask - це популярне і визнане розширення для браузера, яке функціонує як криптогаманець, який підключається до блокчейну Ethereum. MetaMask дозволяє користувачам взаємодіяти з екосистемою Ethereum, в якій розміщено величезний всесвіт децентралізованих додатків (Dapps), без необхідності завантажувати весь блокчейн на свій пристрій. Таким чином, це одне з найкращих рішень гаманця Ethereum для легкого доступу децентралізованих бірж (DEX), ігрових платформ, сайтів азартних ігор та багатьох інших програм.
Гаманець сумісний з найбільш поширеними браузерами, такими як Chrome, Firefox, Brave і Microsoft Edge. Крім зберігання власної валюти Ethereum, ETH, MetaMask також містить токени, створені за стандартами протоколу ERC-20і ERC-721.
MetaMask був заснований Аароном Девісом (Aaron Davis) та блокчейн компанією ConsenSys.

У наступному посібнику буде розглянуто функції MetaMask, як встановити та використовувати MetaMask та чи є MetaMask безпечним.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

MetaMask: Коротка історія та основні характеристики

MetaMask залучив 400 000 користувачів між створенням гаманця у 2016 році та вереснем 2020 року. У жовтні минулого року, він досяг мільйона активних користувачів щомісяця. До 2019 року, онлайн гаманець Ethereum був доступний лише як плагін для настільного браузера для Firefox і Chrome. У вересні 2020 року, ConsenSys випустила перший офіційний мобільний додаток MetaMask для мобільних пристроїв на базі Android та iOS.
Згідно з незалежним аудитом, проведеним Least Authority, охоронною компанією, онлайн гаманець Ethereum забезпечує найсучасніші функції та функціональні можливості з точки зору безпеки та дизайну.
Функція, яка робить MetaMask найкращим гаманцем Ethereum, - це його видатна технологія шифрування, яка надійно зберігає паролі та закриті ключі на пристрої кожного користувача. Крім того, він дозволяє користувачам підключати кілька гаманців та перемикач між основною мережею Ethereum, основними тестовими мережами і навіть основною мережею BNB Chain.

MetaMask проти Trust Wallet

Інший гаманець, сумісний з блокчейном Ethereum, - це Trust Wallet, який має деякі принципові відмінності від MetaMask. Наприклад, якщо MetaMask є одночасно браузером і мобільним гаманцем, Trust Wallet доступний лише на мобільному пристрої. Крім того, Trust Wallet підтримує більше, ніж просто Ethereum та його активи. Користувачі можуть зберігати ширший діапазон цифрових валют, включаючи ETH, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), та Ripple (XRP).
Інші функції Trust Wallet включають можливість купувати BTC, отримувати відсотки за збережені кошти, взаємодіяти з екосистемою невзаємозамінних токенів (NFT), відстежувати ціни на криптовалюти та діяти як криптобіржа.

Як встановити та використовувати MetaMask?

Встановіть розширення для браузера MetaMask Chrome

Щоб почати використовувати гаманець, вам потрібно встановити правильний плагін для браузера. Процес налаштування та використання майже однакові, незалежно від того, який браузер ви використовуєте.
Після успішної інсталяції, натисніть кнопку «Почати» у діалоговому вікні, що з’явиться. Це призведе до опції «Створити гаманець» (Create a Wallet).

У наступному діалоговому вікні ви можете погодитися або не погодитися, щоб допомогти «Покращити MetaMask».

Далі вам буде запропоновано створити пароль. MetaMask вважає надійним паролем щонайменше вісім символів, включаючи літери, цифри та символи. Натисніть «Створити» (Create), а потім запишіть фразу початкової резервної копії, яка містить 12 слів.

Збережіть вихідну фразу MetaMask і резервне копіювання вихідного коду

Рекомендується завжди записувати початкову фразу та зберігати її в захищеному місці від інших сторін. Крім того, дуже доцільно ніколи не зберігати цифрову копію резервної фрази, яку також називають вихідним відновленням. Якщо хтось отримає до неї доступ, він може та, ймовірно, очистить ваш гаманець, імпортувавши початковий пакет в інший гаманець та отримавши повний доступ до ваших коштів.

Резервна фраза буде вашим єдиним способом відновлення гаманця у випадку, якщо ви забудете свій пароль, ваш пристрій пошкодиться або якщо ви захочете відкрити MetaMask на іншому пристрої. Натискання кнопки «Далі» (Next) переведе вас на сторінку підтвердження «секретної резервної фрази» (secret Backup Phrase).

Тут вам потрібно ввести фразу точно у тому ж порядку, в якому вона була представлена. Після цього натисніть «Підтвердити» (Confirm).

Після успішного підтвердження, процес налаштування перенесе вас на останню сторінку, де ви натиснете «Все готово» (All Done) для завершення процесу налаштування. Таким чином, ви автоматично ввійдете у систему, будучи готовими до взаємодії з екосистемою Ethereum.

Після виходу, клацніть піктограму MetaMask у своєму браузері та використовуйте облікові дані для входу, щоб знову отримати доступ до гаманця. Зверніть увагу, що піктограма зазвичай з’являється у верхньому правому куті браузера.

Функції гаманця MetaMask

Всередині гаманця ви можете отримати доступ до своїх коштів на вкладці «Активи» (Assets) та відстежити свою активність у розділі «Активність» (Activity).

Транзакція на MetaMask починається з опції «Надіслати» (Send), яка дозволяє вам вказати адресу Ethereum одержувача, суму, яку ви хочете надіслати, і вартість газу, яку ви готові сплатити.

MetaMask Firefox

MetaMask також доступний у браузері Firefox як розширення Firefox. Користувачі Firefox можуть завантажити розширення MetaMask тут.

MetaMask Mobile

Примітно, що мобільна версія надає ті ж функції, що й розширення для настільних браузерів. Таким чином, він забезпечує безпечні логіни, сховища ключів, облікові записи та дозволяє користувачам переглядати DApps на основі Ethereum за допомогою браузера DApp. Незважаючи на те, що це гарячий гаманець, тобто під’єднаний до Інтернету, MetaMask дозволяє легко підключатися до холодних гаманців, таких як Ledger, CoolWallet, KeepKey та Trezor.

Щоб використовувати MetaMask на Android або iOS, вам потрібно завантажити мобільний додаток MetaMask або у Google Play Store для Android, або в App Store для iOS та слідувати вказівкам.

Для користувачів iOS мобільний додаток MetaMask можна завантажити тут.
Для користувачів Android мобільний додаток MetaMask можна завантажити тут.

Які комісії MetaMask?

MetaMask надає за замовчуванням плату за газ для кожної транзакції, залежно від статусу мережі Ethereum. Крім того, користувачам надається можливість змінювати тарифи за газ і ліміти газу через розширену вкладку, яка дозволяє налаштувати параметри.
Різниця між комісіями та лімітами полягає в тому, що комісія - це витрати на обробку транзакцій, тоді як ліміти на газ - це найвищі транзакційні витрати, які користувач готовий поставити на одну транзакцію.
Зауважте, що комісія за транзакції визначає швидкість обробки транзакцій на другому за величиною децентралізованому блокчейні. Чим вищі ціни, тим менше час підтвердження і навпаки. MetaMask розділяє опції плати за газ на «Найшвидший, Швидкий і Повільний» (Fastest, Fast, and Slow).

Плата за газ залежить від перевантаженості блокчейну Ethereum, яка була основною проблемою у 2021 році до сьогоднішнього дня та основною перешкодою для вирішення мережі смарт-контрактів. Зауважте, що якщо ви встановите свої комісійні за газ занадто низькими порівняно із платою за замовчуванням, наданою MetaMask, існує велика ймовірність того, що ваша транзакція може застрягти й ніколи не буде підтверджена.

Чи безпечний MetaMask?

Онлайн природа MetaMask обмежує рівень безпеки у порівнянні з офлайн гаманцями холодного зберігання, такими як Trezor та Ledger; однак, він перевершує інші гаманці з точки зору простоти доступу до світу DApp Ethereum, завдяки простому налаштуванню та доступності як на настільних, так і на мобільних платформах. Насправді, важко уявити розширення сектору DeFi до такої міри, якби не розширення для браузера MetaMask.

Згідно з MetaMask, вони не мають жодного контролю над особистими або приватними даними на своїх серверах, і все захищено або зашифровано у браузерах і паролях користувачів.
Однак MetaMask все ще вважається гарячим гаманцем, оскільки це програмний гаманець, підключений до Інтернету для зберігання криптоактивів. Гарячі гаманці, як правило, вважаються менш безпечними, ніж холодні гаманці, які є автономним зберіганням криптоактивів на апаратній частині. Вони вважаються найбільш безпечною формою зберігання криптоактивів.

Крім того, опція гаманця встановлювати ліміт газу вище або нижче середньої комісії, дає користувачам свободу вибирати, як швидко обробляються їхні транзакції та скільки вони повинні платити в якості комісій - ця функціональність, недоступна у більшості криптогаманців.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
7 people liked this article