Словник

Холодний гаманець

Moderate

Криптогаманець, який знаходиться у холодному сховищі, тобто який не підключений до Інтернету.

Що таке холодний гаманець?

Холодні гаманці (Cold wallets) - це криптогаманці, які не підключені до Інтернету чи інших незахищених мереж, коли вони не використовуються. Це робиться для забезпечення додаткового рівня безпеки у порівнянні з більш поширеними гарячими гаманцями(hot wallets), які є програмними гаманцями, що зберігаються на локальному комп’ютері користувача або доступ до яких здійснюється із серверів постачальника послуг через інтерфейс вебсайту.
Холодні гаманці використовуються окремими користувачами криптовалют як доступний і відносно простий спосіб ізоляції своїх криптовалютних коштів від загрози зломівфішингу та інших векторів атак, які можуть призвести до остаточної втрати монет.
Вони користуються ще більшим попитом серед компаній, які зберігають кошти своїх клієнтів, наприклад, криптовалютні біржі. Зберігаючи монети, які належать десяткам або навіть сотням тисяч користувачів у централізований спосіб, ці підприємства стають надзвичайно привабливими цілями для хакерів, а фізичне відділення більшості резервів від Інтернету є єдиним надійним способом захисту від атак.

Холодні гаманці бувають різних форм, двома найпопулярнішими є паперові та апаратні гаманці.

Паперовий гаманець(paper wallet) - це аркуш паперу, на якому надруковано публічну адресу та закритий ключ гаманця. Публічна адреса використовується для отримання криптовалюти та закритого ключа для доступу до збережених коштів та їх відправлення. Паперові гаманці часто постачаються з QR-кодами, які можна сканувати за допомогою смартфона для зручності використання.

Апаратний гаманець (hardware wallet) - це електронний пристрій, який необхідно фізично підключити до комп’ютера для отримання доступу. Вони можуть варіюватися від аматорських саморобних винаходів до комерційно доступних споживчих пристроїв (часто у форм-факторі USB-накопичувача чи диску) до власних рішень, розроблених професійними інженерами на замовлення.

Інші, менш популярні типи холодних гаманців включають смарт-карти (smart cards) та навіть звукові гаманці (sound wallets), які зберігають закриті ключі у формі аудіо на компакт-дисках або вінілових платівках.

Related Articles