Гарячі гаманці проти холодних гаманців: у чому різниця?
Crypto Basics

Гарячі гаманці проти холодних гаманців: у чому різниця?

Різниця між гарячими та холодними гаманцями, а також рівень безпеки, який вони пропонують для ваших криптоактивів, відрізняється.

Гарячі гаманці проти холодних гаманців: у чому різниця?

Зміст

Якщо ви новачок у криптовалютах, необхідно вивчити основи їх безпечного зберігання.

У цьому посібнику ми познайомимо вас із гарячими та холодними гаманцями та пояснимо відмінності між ними, щоб допомогти вибрати гаманець, який підходить саме вам.

Що таке криптогаманець?

Криптогаманець дозволяє зберігати, надсилати та отримувати криптовалюти. По суті, це цифровий банківський рахунок для ваших криптовалют.

Точніше, криптогаманці - це програмне забезпечення, яке зберігає публічні та приватні ключі, що дозволяють керувати своїми активами у цифровій валюті та взаємодіяти з блокчейн мережами.

Існує дві категорії гаманців: гарячі гаманці та холодні гаманці. Кожну з цих двох категорій гаманців можна розділити на:

Гарячі гаманці

  • Настільні гаманці, наприклад Electrum та Armory;
Мобільні гаманці, наприклад Edge та Trust Wallet;
Гібридні гаманці, наприклад BTCPay та Blockchain.

Холодні гаманці

  • Апаратні гаманці, наприклад Trezor та SafePal;
  • Паперові гаманці.

Гаманці зберігають приватні ключі від імені власника гаманця, що робить їх менш захищеними, оскільки користувачам потрібно довіряти постачальнику гаманця.

Ключова відмінність гарячого гаманця від холодного гаманця полягає у підключенні гарячих гаманців до Інтернету, а холодних - ні. У результаті, холодні гаманці вважаються більш безпечним варіантом зберігання цифрових активів.

Тепер давайте розглянемо обидва типи гаманців більш детально.

Гарячі гаманці

Гарячі гаманці є найпоширенішими типами криптогаманців, оскільки вони прості у налаштуванні та прості у використанні.

Коли ви створюєте обліковий запис на біржі, завантажуєте мобільний гаманець або завантажуєте настільний гаманець на свій ноутбук, ви створюєте гарячий гаманець.

Гарячі гаманці призначені для щоденних користувачів криптовалют.

Якщо ви регулярно трейдите криптовалюти на біржі або оплачуєте криптовалютами щоденні покупки, ви хочете зберігати свої цифрові валюти у гарячому гаманці.

Оскільки гарячі гаманці під’єднані до Інтернету, ви можете легко здійснювати криптотранзакції, натискаючи на кілька кнопок у телефоні чи комп’ютері.

Біржові гаманці, як правило, є гарячими гаманцями. Однак, кілька провідних бірж вирішили зберігати левову частку коштів своїх користувачів у холодному сховищі, щоб підвищити безпеку коштів. Стандартні веб або мобільні гарячі гаманці не пропонують цю функцію.

Хоча гарячі гаманці виділяються своєю простотою використання, у них є один істотний недолік: безпека.

Зберігання великої кількості цифрових активів у гарячому гаманці, як-от вебгаманець або мобільний гаманець, не доцільно, оскільки це створює потенційні загрози безпеці, наприклад кіберкрадіжки.

Тому, ви повинні тримати лише невелику кількість криптовалют у гарячих гаманцях, а ваші довгострокові інвестиції у так званому «холодному зберіганні» - холодному гаманці.

Холодні гаманці

Холодні гаманці вважаються більш безпечним рішенням для зберігання криптовалют, оскільки вони не підключені до Інтернету. Ви підключаєте свій холодний гаманець до Інтернету лише тоді, коли хочете здійснити транзакцію.

Апаратні гаманці та паперові гаманці є варіантами холодного гаманця. Однак, апаратні гаманці більш популярні, оскільки вони простіші у використанні та мають підтримку клієнтів, надану виробником.

Апаратні гаманці використовують фізичний носій — зазвичай у формі USB-накопичувача — для зберігання приватних ключів гаманця, що робить їх фактично недоступними для хакерів або інших зловмисників.

Щоб зберігати криптовалюти у вашому апаратному гаманці, ви надсилаєте їх із гарячого гаманця на публічну адресу свого апаратного гаманця. І навпаки, якщо ви хочете відправити криптовалюти зі свого апаратного гаманця другу або на адресу біржі, ви підключаєте свій апаратний гаманець до Інтернету за допомогою спеціального програмного забезпечення гаманця, а потім підписуєте транзакцію за допомогою приватного ключа.

Паперові гаманці працюють так само, як і апаратні гаманці. Однак, замість фізичного USB-подібного пристрою паперові гаманці - це шматки паперу, які містять публічну адресу гаманця та приватний ключ. Тому їх потрібно надійно зберігати у сейфі або у місці, де їх неможливо легко знайти, щоб убезпечити себе від крадіжки ваших криптовалют.

Щоб надіслати монети із паперового гаманця, його потрібно імпортувати у гарячий гаманець за допомогою сканування приватних ключів, для витрачання з нього монет.

Хоча холодні гаманці забезпечують чудове рішення для зберігання із точки зору безпеки, основним недоліком є їх непрактичність для повсякденного використання криптовалют, оскільки надсилати криптовалюту з холодного гаманця більш незручно.

Вибір гаманця

Вибір який криптогаманець використовувати, повністю залежить від вас та ваших потреб як користувача. Якщо ви, наприклад, плануєте купити і «HODL» (довгострокова інвестиція) Bitcoin, вам краще покласти свої цифрові валюти у холодне сховище, тобто у холодний гаманець.

І навпаки, якщо ви регулярно витрачаєте криптовалюти, вам, ймовірно, краще тримати частину своїх криптовалют у мобільному гаманці.

Однак, який гаманець ви не виберете, переконайтеся, що це гаманець некастодіальний (non-custodial wallet), де лише ви зберігаєте закриті ключі гаманця. Таким чином, ви завжди маєте повний контроль над своїми коштами.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
10 people liked this article