Словник

Непідтверджено

Moderate

Стан, у якому транзакція не була додана до блокчейну.

Що таке непідтверджені?

Непідтверджені (unconfirmed) транзакції у крипто - це транзакції, які не були додані до блокчейну. Вузли зберігають непідтверджені транзакції у мемпулах. Коли майнери включають транзакцію у блок, вона вважається підтвердженою (confirmed). Однак одержувачам, як і централізованим біржам, може знадобитися кілька підтверджень, перш ніж вважати транзакцію блокчейну достатньо безпечною для зарахування депозиту. Вибір низької комісії є поширеною причиною, чому транзакція застряє у мемпулі та не підтверджується.

Як працюють непідтверджені транзакції у крипто?

Вузли зберігають транзакції, надіслані користувачами до мемпулу. Потім майнери вибирають транзакції з мемпулу і включають їх у блоки, тим самим підтверджуючи їх та додаючи до блокчейну. Після цього транзакцію неможливо скасувати, хоча сирітські блоки(orphaned blocks) теоретично можуть містити транзакції, які підтверджені, але не прийняті більшістю вузлів.

Якщо транзакція не підтверджена, це означає, що вона ще не була підібрана майнером для додавання у блокчейн. У більшості випадків це просто пов’язано з тим, що транзакції блокчейну займають деякий час, і мережа відчуває перевантаження. Чим більший попит на транзакції блокчейну, тим вищий шанс, що транзакція залишається непідтвердженою довше, ніж у звичайний час.

Якщо транзакція не підтверджується протягом надзвичайно тривалого часу, це може бути пов’язано з низькою комісією, яка не приваблює майнерів для включення її у блок. Це може призвести до того, що транзакції не будуть підтверджені протягом невизначеного часу, якщо комісія значно нижча, ніж це необхідно.

Що станеться, якщо BTC не підтверджено?

Якщо транзакція на Bitcoin залишається непідтвердженою більше 24 годин, вона може бути скасована. Щонайменше три майнери повинні підтвердити транзакцію, щоб вона вважалася підтвердженою.
В Ethereum транзакції можна скасувати, подавши нову транзакцію з тим самим нонсом(nonce) і вищою ціною на газ. У цьому випадку, майнери підбирають нову транзакцію та скасовують стару.