Словник

Смарт-контракт

Moderate

Смарт-контракт - це комп’ютерний протокол, призначений для сприяння, перевірки або забезпечення виконання контракту в блокчейні без залучення третьої сторони.

Що таке смарт-контракт?

Смарт-контракт (smart contract) - це самовиконувана комп’ютерна програма з умовами угоди між покупцем та продавцем, безпосередньо вбудованими у рядки коду. Програма разом із угодою, яку вона містить, поширюється у децентралізованій мережі блокчейна, такій як Ethereum або Ontology. Смарт-контракт виконується автоматично при виконанні певних умов. Після виконання коду, його фактично неможливо скасувати або змінити.

Смарт-контракти дозволяють анонімно виконувати транзакції та угоди між двома або більше сторонами, які не довіряють одна одній, без необхідності стороннього органу влади, системи правосуддя чи іншого зовнішнього механізму.

Смарт-контракт аналогічний торговому автомату, на відміну від магазину, де ви повинні платити продавцю за покупку. У випадку з торговим автоматом, вам не потрібно мати справу безпосередньо з продавцем (власником торгового автомата), оскільки ви можете просто здійснити транзакцію автоматично, вставивши монети в автомат, і вибрана вами газована вода впаде. Цей прямий спосіб здійснення транзакцій без необхідності знати або довіряти тому, з ким ви маєте справу - ось що робить смарт-контракт слушним. Фактично, компанії вже почали впроваджувати смарт-контракти у своїх системах, оскільки вони забезпечують кращий захист від втрат, а також дають клієнтам відчуття безпеки.

Related Articles