Ethereum проти Ethereum Classic
Crypto Basics

Ethereum проти Ethereum Classic

Ethereum та Ethereum Classic мають дуже схожі назви та складну спільну історію... Що відрізняє дві криптовалюти?

Ethereum проти Ethereum Classic

Зміст

Яка різниця між Ethereum та Ethereum Classic — двома криптовалютами з однаковою назвою? Чи існує розділена спільнота запеклих суперників, які кидають один в одного стільці після різких розбіжностей щодо майбутнього блокчейну?

Що ж, це складна тема — історія, яка показує, що код не обов’язково є «законом», а людська воля все ще може відігравати значну роль у майбутньому будь-якої платформи… навіть у децентралізованому просторі.

Як можна було припустити, був час, коли існувала лише одна екосистема Ethereum. Після однієї з найбільш значущих подій в історії криптовалют стався хардфорк — створення двох різних версій мережі блокчейну.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Ethereum проти Ethereum Classic

Історія оригінальної мережі Ethereum почалася ще у 2013 році, коли ідея Віталіка Бутеріна (Vitalik Buterin) щодо нової мови програмування не набула великої популярності у Bitcoin спільноті.

Бутерін запропонував для Bitcoin створити нову мову програмування, яка могла б автоматизувати завдання та дозволяти створювати програми на основі блокчейну.

Оскільки до його ідеї не було особливого інтересу, він вирішив зібрати кошти через краудсейл. У липні 2014 року відбулася одна з найбільших заходів зі збору коштів на криптовалюту — накопичення 25 000 BTC з ринковою капіталізацією у 17 мільйонів доларів на той час.

Народився Ethereum — глобальна програмна платформа з відкритим кодом—.

Платформа дозволить створювати децентралізованісмарт-контракти, які по суті є угодами між двома сторонами, написаними в коді. Контракт автоматично обробляється блокчейном, як тільки умови угоди будуть виконані. Незмінність блокчейну у поєднанні з його функціональністю із відкритим кодом роблять смарт-контракти дуже привабливими для багатьох компаній.

Все йде добре. Але перенесемося до літа 2016 року, і відбудеться одна з найдраматичніших криптоатак в історії — що назавжди змінить курс Ethereum. Хардфорк був визнаний найбільш прийнятним курсом дій, і більшість розробників вирішили перейти на Ethereum. Це залишило оригінальний блокчейн, тепер відомий як Ethereum Classic наодинці прокладати свій власний шлях. Що спричинило весь цей хаос? DAO.

DAO: децентралізована автономна організація

По суті, DAO (що означає децентралізовану, автономну організацію) була надзвичайно багатообіцяючою ідеєю, що давала можливість багатьом потенційним інвесторам та підприємцям представити і підтримати ідеї де всі сторони пожинають винагороду, якщо вони досягли успіху.

По суті, це був децентралізований Kickstarter, який використовував блокчейн Ethereum і працював за допомогою набору смарт-контрактів. У квітні 2016 року, він зібрав понад 150 мільйонів доларів або 12,7 мільйона Ether, що робить його однією з найбільших краудфандингових кампаній в історії.

Для участі вам потрібно було купити токени DAO за допомогою Ether. Потім ви можете використовувати свої токени для голосування за те, які децентралізовані програми (DApps) підтримувати. Проєкти, які отримали понад 20% підтримки громади, отримуватимуть частку інвестиційних коштів від DAO.

Хоча DAO був чудовим способом заохочувати децентралізовані інвестиції — не дозволяючи керівникам мати останнє слово щодо отримувачів фінансування, — були деякі значні недоліки, які у кінцевому підсумку призвели до його загибелі.

Основною вадою була «функція розділення» (split function), яка була створена як спосіб дозволити інвестору відмовитися від підтримки проєкту. Після того, як ви вирішите вилучити свої інвестиції, ви отримаєте свій Ether та зможете створити "дочірній DAO". Єдине правило полягало у тому, що ваші кошти не можна було отримати протягом 28 днів. Тим часом, публічний регістр оновлювався та всі були задоволені. Доки...

Експлуатація DAO

17 червня 2016 року DAO був неправомірно використаний. Для пояснення ситуації давайте повернемося до функції поділу, яка неодноразово запускалася для вилучення DAO 11,5 мільйонів ETH вартістю 50 мільйонів доларів на той час. Взята кількість становила приблизно третину Ether DAO.

Експлуататори знайшли лазівку у коді блокчейну, яка означала, що мережа неодноразово повертала одні й ті ж токени DAO — без реєстрації транзакцій у загальнодоступному реєстрі.

Отже, як це сталося? Одна велика проблема полягала у неврахованій кодерами смарт-контрактуDAO можливості рекурсивного виклику. Смарт-контракт також був налаштований так, щоб ETH повертався до оновлення внутрішнього балансу токенів.

Особа або відповідальні особи навантажені віртуальними активами не встигли втекти. Запрацювало правило 28 днів про відсутність доступу до ваших коштів, що означало, що Ether не був втрачений повністю. Громада намагалася зібрати все по шматкам та оцінити збитки. Особа або особи врешті-решт припинили зливання DAO, хоча вони могли б і продовжувати.

Щоб пояснити далі, сама проблема виникла не з Ethereum. Натомість це була вразливість, яка була використана із коду DAO, створеного у мережі блокчейна Ethereum. Незважаючи на це, було завдало величезної шкоди репутації Ethereum — і це означало, що команді довелося діяти швидко, щоб відкупити себе.

Ось проблема: виникли гострі розбіжності щодо того, як краще виправити ситуацію. Багато хто стверджував, що блокчейн повинен бути незмінним, і тому нічого не слід робити. Раніше траплялися атаки на інші віртуальні активи, без необхідностіхардфорку для повернення грошей тим, хто зализував свої рани.

Після довгих обговорень, у спільноті щодо вилученого Ether було проведено голосування — із висновком, що найкращим способом діяти стане хардфорк та відшкодування усім власникам токенів. Хардфорк дозволив відправити вкрадені кошти на рахунок, до якого мали доступ початкові власники.

Це залишило Ethereum Classic як оригінальний ланцюг, а токени, несподівано взяті із DAO, залишилися недоторканими для експлуататора. Ethereum, з іншого боку, був ланцюгом, який повертав токени.

ETH проти ETC

Отже… який цифровий актив найкращий: Ether чи Ethereum Classic?

Порівнюючи обидва, варто пам’ятати, що хардфорк вважався надзвичайно суперечливим та у той час був гостро обговорюваним. Для багатьох це був єдиний варіант врятувати репутацію Ethereum. Але для інших це була зрада щодо того, що збиралася зробити технологія блокчейн: зупинити маніпулювання речами на основі людської примхи.

У результаті, спільнота ETC стверджує, що вони залишаються вірними ідеї про те, що блокчейн ніколи не слід змінювати. Їхня мережа містить оригінальний блокчейн, який показує кожну транзакцію, включаючи експлойт. Критики ETH стверджують, що майбутні форки можуть виникнути з будь-якої причини, яку вважають достатньо гідною для порушення правил.

Для порівняння, спільнота Ethereum вважала, що їм довелося вжити рішучих дій, оскільки було залучено так багато грошей інвесторів, а довіра до Ether різко падала. ETH скористався захистом та підтримкою співзасновника Віталіка Бутеріна, який дуже шанований та впливовий у спільноті.

Сьогодні, ETH залишається більш популярним, ніж ETC, і має бізнес-підтримку Enterprise Ethereum Alliance, який налічує понад 200 членів, включаючи фінансових важковаговиків, таких як JPMorgan та Citigroup. У 2017 році, він був домом для безлічі ICO, підтримується практично всіма криптобіржами, має більшу команду розробників через Ethereum Foundation, і ця версія Ethereum зараз знаходиться у центрі децентралізованих фінансів.

Станом на лютий 2021 року, ринкова капіталізація мережі Ethereum Classic становить близько 890 мільйонів доларів — це незначна частка від оцінки Ethereum в 164 мільярди доларів. Частково це пов’язано з тим, як ETC вирішив піти по стопахBitcoin, обмеживши пропозицію монет приблизно до 210 мільйонів. Для порівняння, Ethereum створює Ether за стабільними ставками без жорстких обмежень щодо кількості цифрової валюти можна вимайнити.
Ще одна відмінність між ними полягає у скорому оновленні ланцюга Ethereum від механізму консенсусу підтвердження роботиproof-of-work (PoW) до прийняття алгориму підтвердження частки володіння proof-of-stake(PoS). Це оновлення відоме як Ethereum 2.0. Це має означати, що мережа Ethereum буде швидшою, ефективнішою і зможе значно масштабувати транзакції. Оскільки форк означав, що новий блокчейн не має зворотної сумісності, багато хто з Ethereum Classic чекають, чи підуть вони в тому ж напрямку.

Що буде далі з Ethereum та Ethereum Classic?

У грудні 2020 року, Чиказька товарна біржа (CME) — найбільша у світі платформа деривативів — публічно оголосила, що запустить ф’ючерси на Ethereum у лютому 2021 року. Якщо все буде підписано Комісіями з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC), майбутнє для Ethereum може виглядати ще більш багатообіцяючим. Деривативи дозволять інвесторам робити ставку на майбутню ціну базового активу, не маючи фактичного володіння ним.

Майбутнє Ethereum Classic не таке однозначне і виглядає менш багатообіцяючим, ніж у Ethereum. Післясерії атак із 51%, багато розробників втратили довіру до мережі, тож аналітики заявили, що ETC має змінити механізм консенсусу PoS для уникнення зломів у майбутньому.
Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
6 people liked this article