Uniswap проти PancakeSwap
Tech Deep Dives

Uniswap проти PancakeSwap

Зростання DeFi означає, що постійно з’являються нові платформи DeFi — як новий PancakeSwap відрізняється від оригінального Uniswap?

Uniswap проти PancakeSwap

Зміст

Незупинний рух Ethereum після запуску Beacon Chain у грудні 2020 року дещо сповільнився у лютому 2021 року — проблеми, за іронією долі, виникли через зростання цін. Друга за величиною криптовалюта у світі, на яку підштовхнули новий рекорд (ATH) у понад 2000 доларів США та сплеск популярності додатків стейкінгу, почала гальмувати через перевантаження та несамовиті збори за газ, які іноді перевищують 50 доларів за транзакцію, що змушує деяких користувачів і розробників переходити на інші альтернативи.
Binance Smart Chain (BSC) і його невідома біржа PancakeSwap значно заробили на цій міграції, таким чином, розпочавши нове інтерчейн суперництво між Ethereum та BSC — та їх відповідними флагманськими біржами Uniswap та PancakeSwap — що може вирішити найближче майбутнє DeFi.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке PancakeSwap?

PancakeSwap - це децентралізована біржа (DEX), що працює від Binance Smart Chain (BSC), яка використовує модель AMM (автоматизованого маркетмейкера) для виконання замовлень. Таким чином, PancakeSwap замінює книгу замовлень пулом ліквідності.
Постачальники ліквідності взаємодіють з пулом і отримують токени LP, які представляють їх частку в пулі. Ці токени є ключовими для вилучення їх частки з пулу. Оскільки платформа працює на BSC, токени відповідають стандартам платформи BEP-20.
Крім того, токени LP бувають різних "типів", на які впливає токен, депонований у пулі.

Що таке Uniswap?

Uniswap - найпопулярніша DEX на основі Ethereum, яка використовує модель AMM, використовує пули ліквідності замість книг замовлень та має токени LP для постачальників ліквідності. Uniswap - це материнська мережа PancakeSwap, яка використовує оригінальний блокчейн Ethereum для роботи своєї мережі, а не BSC. Як один із перших надзвичайно успішних DeFi протоколів, більшість DEX так чи інакше мають позичені функції від Uniswap для запуску власних платформ.
Зауважте, що модель AMM усуває необхідність мати партнера по інший бік замовлення на купівлю або продаж для здійснення торгівлі. Таким чином, на DEX за допомогою цієї моделі витрачається менше часу на торгівлю. Усуваючи необхідність проходження процедур KYC (знай свого клієнта), ці біржі надають доступ до децентралізованого обміну токенами більшій кількості людей.

Чому є суперництво між PancakeSwap та Uniswap?

Після неймовірного 2020 року, коли було переписано правила для децентралізованих бірж, Uniswap розглядалася як еталон для DEX, враховуючи, що більшість проєктів, орієнтованих на DeFi, намагаються перетягнути ковдру на себе, щоб стати провідною платформою для обміну токенами.

PancakeSwap є неофіційною переможницею у цій війні, її ліквідність збільшилася більш ніж на 1000% приблизно за два місяці. Крім того, обсяг PancakeSwap різко зріс із мізерних 37 мільйонів доларів до "колосального" 1 мільярда доларів протягом перших 49 днів 2021 року.
Цікаво, що його зростання було пов’язано з недоліками блокчейну Ethereum, на якому розміщено Uniswap. Мережа на базі ETH страждає від проблем із масштабованістю через те, що вона покладається на консенсусний механізм підтвердження роботи proof-of-work (PoW). В результаті, перевантаженість платформи спричиняє зростання транзакційних витрат або газу.
У грудні 2020 року, Ethereum почав перехід від PoW до механізму консенсусу підтвердження частки володіння PoS (proof-of-stake) через запуск Ethereum 2.0, який, як очікується, вирішить проблему масштабованості. На жаль, передбачається, що повне впровадження триватиме приблизно два роки.

Чому Binance Smart Chain?

Binance Smart Chain продовжує закріплюватися у просторі DeFi. Деякі з ключових областей, у яких BSC успішний, включають:

Ефективність та доступність

Замість системи PoW він використовує версію PoS, яка називається proof-of-staked-authority (PoSA). Ця версія забезпечує трисекундний час блокування, тому транзакції здійснюються швидше, а комісія значно нижча, оскільки немає перевантажень мережі.

Сумісність між блокчейнами.

BSC сумісний з іншими децентралізованими платформами. Наприклад, BSC сумісний з Ethereum, оскільки він підтримує віртуальну машину Ethereum (EVM). Це означає, що розробники Ethereum можуть швидко перемістити (портувати) свої проєкти на Binance, змінивши кілька нобів.

PancakeSwap Flippens Uniswap, Uniswap обганяє Coinbase

У лютому 2021 року, PancakeSwap ненадовго перегнала Uniswap як найбільшу біржу на базі AMM. 19 лютого щоденний обсяг торгів на проєкті DEX на базі BSC був більшим на 400 мільйонів доларів, ніж на платформі базованій на ETH.
Примітно, що зростання було стабільним, реєструючи понад 1 мільярд доларів США обсягу за день. Ethereum зафіксував 16 мільйонів доларів плати за газ за один день, тоді як користувачам BSC довелося заплатити лише крихітну частину цієї суми.
Проте, станом на березень Uniswap повернула своє місце вище PancakeSwap, — але новий гравець MDEXвже зайняв місце номер один над Uniswap, показуючи, як швидко рухається децентралізований торговий світ.
Uniswap вже перевищила обсяг торгів Coinbase, найбільшої централізованої криптобіржи. З іншого боку, окрім збільшення обсягів на PancakeSwap, токен біржі CAKE також зафіксував значне зростання, набравши понад 6,000% менше ніж за шість місяців.

PancakeSwap проти Uniswap: найкращі порівняні DEX

Нативні токени

CAKE - це базовий актив PancakeSwap, який одночасно служить токеном управління, а також надає функції фермерства та стейкінгу. Користувачі можуть отримати у свої руки CAKE, надавши ліквідність, поставивши на стейкінг або купивши їх на біржі (опція стейкінгу дозволяє власникам заробляти більше токенів).

Зауважте, що токени CAKE, випущені постачальникам ліквідності, торгуються на відкритому крипторинку, як і стандартні монети.

З іншого боку, у нас є токени UNI, власний актив Uniswap, який його розробники передали початковим користувачам своєї платформи ще у вересні 2020 року. Однак, реальний варіант використання токена на платформі, окрім управління, ще не визначено.

Таким чином, до того часу, коли варіант використання UNI буде більш проясненим, якщо це коли-небудь станеться, очікується, що CAKE набуде більшої популярності. Для інших цілей управління PancakeSwap має інший токен під назвоюSYRUP, який дозволяє власникам отримувати 40% викидів CAKE — Syrup не призначений для продажу, оскільки він необхідний для зняття зі стейкінгу будь-якого стейкінгованого CAKE

Впровадження

Важко кількісно визначити дві найкращих DEX у цьому. У той час як рівень прийняття PancakeSwap зростає, Uniswap є старішим і має значну базу користувачів. Це один із небагатьох проєктів, які вилучили DeFi із тіні, представивши функціональні можливості AMM, які раніше не було успішно виконано жодним іншим проєктом.

Однак, схоже PancakeSwap вже на шляху до Uniswap через зростання популярності як Binance Smart Chain, так і токена CAKE. Як прийнято у криптопросторі, ціна цифрового активу реагує на прийняття або принаймні на попит.

На даний момент, схоже, попит на CAKE є більшим, ніж на UNI. Тому, зростання ціни є ознакою того, що все більше людей схиляються до клону Uniswap.

Транзакційні витрати

Наразі Ethereum явно програв боротьбу з транзакційними витратами, залишаючи двері навстіж відкритими для більш ефективних платформ із можливістю смарт-контрактів. Оскільки Uniswap працює на другому за величиною блокчейні, плата за газ експоненціально зростала.

Проблема ще більша для користувачів Uniswap, які можуть торгувати лише невеликими сумами, оскільки витрати на газ з’їдають їхній прибуток. Використовуючи масштабовану мережу, таку як BSC, PancakeSwap може запропонувати значно нижчі транзакційні витрати.

На BSC транзакційні витрати виражаються у копійках в порівнянні з Ethereum, де комісія може сягати кількох сотень доларів. Крім того, що BSC позбавляє користувачів від високої плати за газ, BSC також сприяє швидшому здійсненню транзакцій.

Кількість розміщених токенів

Uniswap має перевагу тут, оскільки має більше 1500 токенів у порівнянні з 200+ перерахованими токенами PancakeSwap, головним чином тому, що Uniswap існує набагато довше і обслуговує користувачів Ethereum. Однак, у вересні 2020 року швидкість і велика кількість токенів, розміщених у мережі, викликали здивування, оскільки Uniswap повідомляла у середньому про 150 пар токенів додаваних щоденно протягом цілих семи днів — у той час як відкрита система забезпечує свободу, ця свобода також поширюється на зловмисників. В результаті бездозвольної системи Uniswap зросла кількість фейкових проєктів, які прагнули заробити на поспішних інвесторах. Наприклад, у Uniswap побачили у списку «Uniswap Exchange Token», який не мав жодного відношення до Uniswap, окрім того, що він був розміщений на платформі.

PancakeSwap може похвалитися переліком успішних та унікальних токенів, таких як FRONT і BAKE — але та сама проблема «неякісного списку», яка турбує Uniswap, також існує у форку на основі BSC.

Ліквідність та обсяг торгів

Хоча ліквідність на PancakeSwap зростає, Uniswap все ще лідирує. Більшість токенів на Uniswap мають значну ліквідність порівняно із токенами на PancakeSwap. Більшість постачальників ліквідності віддають перевагу Uniswap, оскільки стимули PancakeSwap надають перевагу тим, хто депонує екзотичні токени, які є найбільш мінливими.

З іншого боку, PancakeSwap вже перевищила одноденний обсяг торгів Uniswap. Однак, через нестабільність екосистеми DeFi, платформі на базі BSC необхідно підтримувати висхідну траєкторію, щоб назавжди перевершити Uniswap за обсягом торгів.

Безпека та громада

Хоча PancakeSwap та Uniswap обидві децентралізовані, PancakeSwap отримує переваги від підтримки екосистеми Binance. Однак, Uniswap також має велику спільноту, завдяки ранньому виходу на сцену DeFi.

PancakeSwap намагається подолати прогалину серед користувачів, створену їх відносно недавнім приходом на сцену DeFi, залучаючи лояльних прихильників за допомогою лотерей, конкурсів та інших подібних стимулів.

Що далі для Binance Smart Chain?

Знову ж таки, потрібно зазначити, що суперництво PancakeSwap-Uniswap виходить за рамки самих DEX, оскільки воно також ілюструє ключові відмінності між блокчейном Ethereum та Binance Smart Chain.

Наразі здається, що BSC набирає обертів, а його ліквідність зростає у геометричній прогресії. Власний токен Binance, BNB пожинає винагороди від буму DeFi, займаючи місце у топ п'ятірці провідних криптовалют з ринковою капіталізацією на CMC.
Примітно, що великі обсяги на BSC вказують на необхідність дешевших та швидших транзакцій. Високі витрати на газ Ethereum, здається, є найбільшим внеском у відхід користувачів до мереж DeFi на базі BSC. Наприклад, у період із січня по лютий 2021 року, BSC зафіксувала збільшення кількості унікальних користувачів з 12 700 до понад 50 000.
Оскільки обсяги торгівлі користувачів збільшилися, 10 лютого 2021 року обсяг торгів BSC досяг 6,84 мільярда доларів, а другий за величиною блокчейн становив 5,42 мільярда доларів. Крім того, BSC спостерігає зростання кількості нових децентралізованих додатків (DApps)подібно до BakerySwap, JulSwap, Autofarm та багатьох інших платформ.

Посилена конкуренція чинитиме величезний тиск на розробників Ethereum прискорити або принаймні дотримуватися термінів, які зазначені у дорожній карті щодо остаточної форми підтвердження частки володіння proof-of-stake, яка має покласти край його поточним проблемам масштабування.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
12 people liked this article