Що таке Binance Smart Chain?
Tech Deep Dives

Що таке Binance Smart Chain?

Binance Smart Chain - це нова платформа, яка спрямована на зниження трансакційних витрат і надання простору для створення DApps та інших продуктів DeFi — як це працює?

Що таке Binance Smart Chain?

Зміст

Binance Smart Chain (BSC) - це блокчейн мережа, створена для запуску програм на основі смарт-контрактів. BSC працює паралельно з Binance власним Binance Chain (BC), що дозволяє користувачам отримати найкраще з обох сторін: високу ємність транзакцій BC та функціональність смарт-контракту BSC.
Крім того, Binance Smart Chain також реалізує Ethereum Virtual Machine (EVM), що дозволяє запускати програми на основі Ethereum, такі як MetaMask.
Мета платформи - надати розробникам можливість створювати децентралізовані програми (DApps) та допомогти користувачам керувати своїми цифровими активами кросчейн із низькою затримкою та великою ємністю.

На початку 2021 року, Binance Smart Chain здобула величезну тягу, частково завдяки проблемам із перевантаженням Ethereum та платою за газ, що змусило розробників та стейкінг інвесторів шукати інші варіанти. Спільнота BSC зробила мережу ще більш привабливою для нових користувачів як економічно ефективну та стабільну альтернативу, знизивши плату за газ з 15 Gwei до 10 Gwei, щоб протистояти шаленому стрибку ціни Binance Coin (BNB) до понад 300 доларів у лютому.

Ось деякі з атрибутів BSC:

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Незалежний блокчейн

Хоча він працює паралельно з BC, Binance Smart Chain є окремим блокчейном. Це означає, що навіть якщо BC припинить роботу, BSC продовжить виконувати свої технічні та бізнес-функції.

Сумісний з Ethereum

Смарт-контракти, сумісні з Ethereum, підтримуються BSC. За допомогою цієї функції розробники можуть будувати або переносити DApps, інструменти та інші компоненти екосистеми у мережу BSC без особливих тертя.

Підтримує стейкінг та управління на основі спільноти

Платформа працює на основі консенсусної моделі підтвердження частки володіння proof-of-stake (PoS), зокрема, proof-of-staked-authority. Власний токен BSC, Binance Coin (BNB), може бути використаний для внеску в безпеку мережі та для голосування за протоколиуправління спільнотою. Її модель PoS також дозволяє швидше обробляти транзакції, ставлячи BSC вище мереж, які все ще повністю реалізовані на системі підтвердження роботи proof-of-work (PoW).

Вбудована сумісність:

BC і BSC можуть вільно спілкуватися один з одним без тертя, незважаючи на те, що BSC не є рішенням 2 рівня (оскільки це незалежний блокчейн, аналогічний Binance Chain). Це дозволяє користувачам без проблем переміщувати свої криптовалюти між BC і BSC.

Proof-of-Staked-Authority

BSC поєднує у собі делегований PoS та підтвердження повноважень proof-of-authority (PoA) для досягнення консенсусу в мережі та підтримки безпеки блокчейну. PoA відомий своєю здатністю перешкоджати 51% атак, а також терпимістю до Byzantine attacks.
У цій моделі є обрані валідатори, які по черзі підтверджують транзакції у мережі та мають завдання створити блоки у спосіб PoA, що враховує розмір їхньої частки та їх репутацію у спільноті. Щоб стати валідатором, користувач повинен поставити на стейкінг BNB.

Ця консенсусна модель дозволяє BSC досягати приблизно трьох секунд блокування. Якщо блок, запропонований валідатором, додається до ланцюга, вони отримують комісію за транзакцію, понесену в цьому блоці, як винагороду.

Кворум валідатора

Для захисту мережі BSC потрібен кворум валідатора. Блокчейн має 21 валідатор, які обираються стейкерами BNB кожні 24 години. Будь-хто може бути кандидатом на обрання валідатора, але лише ті, хто належить до 21 найвищого вузла з найвищою ставкою, будуть обрані для наступного набору валідаторів.

Для платформи існує період «епохи», коли набори валідаторів можуть оновлювати мережу BSC за потреби. Кожен період епохи складається з 240 блоків, що становить приблизно 20 хвилин.

BSC також реалізує «slashing», щоб не стимулювати зловмисників від перевірки неточних транзакцій або подвійного підписання. Slashing призначений для того, щоб викрити зловмисника і зробити його спроби надзвичайно дорогими для виконання.

Binance Coin (BNB)

BNB - це власний службовий токен екосистеми Binance, який можна використовувати як для BSC, так і для BC. BNB в основному використовується для оплати транзакцій на платформі BC і Binance DEX, стейкінгу та передачі активів. BNB також можна використовувати для запуску смарт-контрактів на BSC.

Для тих, хто хоче взяти участь у безпеці мережі або отримати додаткові винагороди BNB, BNB може бути стейкінгований на смарт-контракті. Якщо користувачі цього захочуть, вони можуть делегувати свою частку валідатору BSC на свій вибір та отримати пропорційну винагороду.

Крім того, валідатори мають право вирішувати, скільки BNB, які вони зібрали з плати за газ, має бути перерозподілено їхнім делегатам.

Інші підтримувані токени

BEP2 та майбутні стандарти BEP8 є токенами, які підтримуються як BC, так і BSC. Токени стандарту ERC-20, або токени BEP2E, як їх називають у мережі, підтримуються у блокчейні BSC. Є способи додаткового «покращення» токенів ERC-20 на платформі, просто додавши більше ідентифікаторів до активу, наприклад, номінал токена, адресу власника та визначення десяткової точності, серед іншого. Цей процес називається token binding «прив’язуванням токенів».
Якщо ви подивитеся на платформу BC, ви побачите запущені токени, які прив’язані до відповідного власного токена (також званого «peggy coins»). Ці токени також підтримуються у мережі BSC. Це дозволяє розробникам запускати DApps, які можуть полегшити кросчейн обмін бездовірливо, як і PancakeSwap вдалося досягти на своїй платформі.
Підйом BSC у 2021 році неможливо описати належним чином, не згадавши біржу PancakeSwap. У 2021 році, децентралізована біржа на базі BSC відчула значне зростання як обсягу торгів, так і токена управління CAKE, при цьому, загальна вартість біржі зросла зі 150 мільйонів доларів 23 січня до 2,5 мільярда доларів на початок березня 2021 року. PancakeSwap стала другою за популярністю DEX після UniSwap від Ethereum на момент публікації.

Стейкінг

Стейкінг передбачає, що власники BNB розміщують свої «прив’язані» токени до стейкінг пулу. Потім вони можуть делегувати свої токени обраному валідатору або кандидату. Вони можуть повторно делегувати свої токени іншому валідатору, щойно почнуться вибори для наступного набору валідаторів.

Обрані валідатори мають право розподіляти свою винагороду за блокування своїм делегатам.

Щоб залишатися сумісним із Ethereum, BSC реалізує свою логіку стейкінгу на BC для підтримки цієї функції. Це означає, що зв’язування або делегування токенів відбувається поверх мережі BC, а не BSC.

Підсумкові думки про Binance Smart Chain

Binance Smart Chain - це швидка й недорога платформа DApp для користувачів криптовалют. Не дивно, що кількість щоденних унікальних активних гаманців зросла до 50,000 станом на 9 лютого 2021 року і що загальна кількість обсягу транзакцій досягла 15 мільярдів доларів у січні 2021 року.
Поки найпопулярніший блокчейн на основі смарт-контрактів, Ethereum, продовжує боротися з перевантаженнями, повільною швидкістю транзакцій і непомірними комісіями за транзакції, ми можемо очікувати продовження росту попиту на використання більш доступних альтернатив, таких як BSC, Polkadot та Cardano.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
20 people liked this article