Словник

Хел Фінні

Easy

Хел Фінні був криптографом та програмістом, який стояв біля витоків розробки Bitcoin та працював з Сатоші Накамото.

Хто такий Хел Фінні?

Хел Фінні (Hal Finney) - криптограф та програміст, який стояв біля витоків розробки Bitcoin і був одержувачем першої в історії транзакції BTC. У 2009 році Хел Фінні написав у Твіттері "Запускаю bitcoin" за день до того, як його творець Сатоші Накамото (Satoshi Nakamoto) надіслав на його адресу 10 BTC. Крім того, Фінні був першим розробником, який використав та поліпшив протокол Bitcoin, окрім самого Сатоші.
Існують теорії, які підтримують деякі представники криптоспільноти, стверджуючи, що Фінні може бути справжнім Satoshi Nakamoto, оскільки такий собі Доріан Накамото (Dorian Nakamoto), який жив неподалік від нього, ймовірно, міг бути натхненником псевдоніма. За даними аналітичної компанії Juola & Associates, почерк Фінні також виявився найбільш схожим на почерк Сатоші.
Однак пізніше, після того, як Фінні оприлюднив повідомлення електронної пошти між ним і Сатоші, а також його гаманець BTC, журналіст Енді Грінберг (Andy Greenberg) прийняв заперечення Фінні про те, що він є засновником Bitcoin.

Крім того, Фінні також працював над програмним забезпеченням для шифрування для корпорації PGP та першим "ремейлером" для Tor, браузера, який пропонує багаторівневу анонімність. Незважаючи на те, що 28 серпня 2014 року Фінні помер від хвороби Альцгеймера, його роботи високо оцінюють і донині, оскільки він залишається одним з найвідоміших та найвпливовіших розробників у технологічній індустрії.