Словник

Газ

Easy

Термін, який використовується на платформі Ethereum і позначає одиницю вимірювання обчислювальних зусиль під час проведення транзакцій.

Що таке газ?

Газ - це комісія, яка сплачується у мережі Ethereum в обмін на використання обчислювальної потужності платформи. Дії, які вимагають газу, включають запуск децентралізованих програм (DApps) та прості транзакції, як-от надсилання ETH між трейдерами. Комісія сплачується за допомогою Ether (ETH), власної валюти платформи.
Газ споживається невеликими порціями, які називаються gwei. Один gwei дорівнює 0,000000001 ETH. Скільки ETH виплачується за одну транзакцію, залежить від кількості ресурсів, необхідних для завершення транзакції на EVM (віртуальна машина Ethereum) та рівня перевантаження блокчейну.

Вартість обробки транзакцій була перенесена до блокчейну для полегшення обчислень ресурсів, які використовуються під час виконання транзакції. Крім того, газ розрізняє витрати на обчислення та цифрову валюту.

Крім того, стягнення комісії за кожну транзакцію запобігає спаму від зловмисників, отже, захищаючи мережу. Користувачі Ethereum можуть використовувати ETH Gas Station для оцінки своїх витрат на газ. На жаль, чим нижча ціна, тим більше часу потрібно на обробку. Це пояснюється тим, що майнери віддають перевагу транзакціям з вищими витратами, оскільки це приносить їм більше прибутку.

Для кращого розуміння, давайте використаємо приклад переміщення коштів між традиційними банківськими рахунками. Джеймс переводить 500 тисяч доларів США зі свого рахунку на рахунок Сьюзен та сплачує 5 доларів як комісію. У мережі, що базується на ETH, одноразова сума з облікового запису Джеймса - це загальна сума ETH, задіяна в одній транзакції, а 5 доларів - це газ, який стягується за транзакцію.

Зауважте, що газ у мережі Ethereum відрізняється від GAS у блокчейні NEO. На NEO GAS є окремою валютою, тоді як на Ethereum це вартість проведення транзакцій.

Related Articles