Словник

DeFi

Moderate

Рух, що заохочує альтернативи традиційним централізованим формам фінансових послуг.

Що таке децентралізовані фінанси (DeFi)?

Традиційно, майже всі фінансові операції залучають якогось посередника. Коли клієнт здійснює платіж за допомогою кредитної картки, бере участь кілька сторін, у тому числі еквайри та банки. На кількох етапах треті сторони повністю контролюють деталі транзакції — і можуть зупинити або відхилити її.

Рух DeFi (Decentralized Finance movement) базується на ідеї, що фінансова система не повинна контролюватися монополістичними сторонніми постачальниками такого роду, а натомість вона має бути децентралізованою. Деякі мають політичні чи філософські причини дотримуватись цієї передумови, а інші просто вірять, що це підвищить ефективність та швидкість фінансового світу.

У світі DeFi існує велика кількість гравців, яка постійно зростає. Більшість основних програм побудовано на Ethereum, що дозволяє розробляти децентралізоване програмне забезпечення. Вони використовують технологію смарт-контракту для мінімізації або повного усування потреби в людських або корпоративних воротарях.
Провайдери DeFi створюють альтернативи традиційним фінансовим послугам, а також створюють абсолютно нові продукти. Існуючі програми DeFi включають стейблкоїнидецентралізовані біржі, та однорангові сервіси кредитування. DeFi також є основою для зростаючого світу ринків прогнозів.

Багато коментаторів вважають, що DeFi - це майбутнє фінансових послуг, і великі ставки робляться на стартапи у DeFi. Однак, серед гравців DeFi сталося кілька гучних провалів, і ця сфера залишається на зародковому етапі.

DeFi не слід плутати з вбудованими фінансами (embedded finance), іноді відомими як невидимі фінанси (invisible finance), які є рухом у традиційних фінансових послугах і фінтехах, спрямованих на розширення доступу до банківських та платіжних технологій.

Related Articles