Що таке Wrapped Bitcoin?
Crypto Basics

Що таке Wrapped Bitcoin?

Wrapped Bitcoin - відносно нова концепція, але вона може виявитися важливою для забезпечення ліквідності DeFi.

Що таке Wrapped Bitcoin?

Зміст

Wrapped Bitcoin - це досить свіжа інновація, яка ефективно приносить BTC у блокчейн Ethereum. Один з основних варіантів використання WBTC, полягає у децентралізованих фінансах.

Як працюють токени WBTC?

Уявіть, що ви вже знайомі з Bitcoin та дійсно хочете почати використовувати додатки DeFi. Але є проблема! Існує небагато криптовалютних мостів, що з'єднують Bitcoin та Ethereum.
Wrapped BTC допомагають вирішити цю проблему і забезпечують деяку вкрай необхідну ліквідність протоколам DeFi.
WBTC - це токен стандарту ERC-20 token, який підтримується Bitcoin у співвідношенні 1:1. (У певному сенсі їх можна порівняти зі стейблкоїнами, навіть якщо сам Bitcoin не завжди дуже стабільний).
Коли Bitcoin загорнуто (wrapped), криптовалюта зберігається у резерві BitGo Trust. Щоб бути повністю прозорим (з чим стикалися інші стейблкоїни), кількість WBTC в обігу була оприлюднена — з доказом того, що Bitcoin, як базовий актив, надійно утримується під вартою.

WBTC можна загорнути та розгорнути (wrapped and unwrapped) у гаманці, такі як ті, що надаються CoinList.

Які переваги Wrapped токенів?

Коротше кажучи, вони дають власникам цифрових активів свободу досліджувати інші блокчейни.

Велика частина екосистеми DeFi (і DApps) базується на мережі Ethereum, а не на блокчейні Bitcoin. Це може бути надзвичайно неприємним для власників BTC, оскільки це означає, що вони майже не можуть взяти участь у цьому, якщо вони не продадуть свої криптоактиви або не куплять інші.
З моменту запуску WBTC network у січні 2019 року, багато протоколів DeFi, — включаючи MakerDAO, Dharma, Compound та Kyber Network, — почали дозволяти позичальникам використовувати WBTC як заставу. Потім це можна закріпити у смарт-контракті, при цьому криптопозики, зазвичай, виплачуються за допомогою стейблкоїна DAI в екосистемі Ethereum.
Проєкт Wrapped Bitcoin контролюється WBTC DAO. Щоб освіжити вашу пам’ять, DAO означає децентралізована автономна організація (Decentralized Autonomous Organization).

Чому ми не можемо просто використовувати Ethereum?

Ніщо не заважає вам використовувати ETH як заставу на платформах DeFi. Але якщо виміряти у доларах США, ринкова капіталізація Bitcoin набагато більша. Розширення типів застави, які можуть прийматися додатками DeFi, має вирішальне значення, особливо оскільки загальна вартість, зафіксована у цих протоколах, досягає історичних максимумів. Зі збільшенням обсягів торгівлі, має значення забезпечення швидкого виконання транзакцій без значних коливань ціни.

Зростає і кількість BTC, яка була конвертована у загорнуті токени (wrapped tokens). За даними DeFi Pulse, загальна вартість, заблокована у WBTC, зросла на 943% з середини травня до середини серпня 2020 року.

Як можна купити WBTC?

Існує ряд офіційних продавців, які підтримують Wrapped Bitcoin, включаючи CoinList. У деяких випадках вам може знадобитися пройти через перевірки KYC, де буде перевірено вашу особу. Крім того, ви можете скористатися DEX — це абревіатура децентралізованої біржі.

Процес карбування WBTC також відносно простий.

У світі криптовалют вже давно лунають заклики до кращих мостів між основними блокчейнами, такими як Bitcoin та Ethereum. Як ми бачимо, токени WBTC допомагають досягти цього.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
9 people liked this article