Що таке Polygon?
Tech Deep Dives

Що таке Polygon?

CoinMarketCap глибоко занурюється в аналіз Polygon (MATIC) та як він працює з Ethereum.

Що таке Polygon?

Зміст

Ethereum чудовий — це найпопулярніший центр для розробки DeFi і, безумовно, найбезпечніший блокчейн з підтримкою смарт-контрактів із точки зору активності майнерів та вузлів. Але він має кілька серйозних обмежень… він погано працює з іншими блокчейнами і страждає від серйозних проблем із перевантаженнями через приголомшливий попит користувачів.

Але Polygon, фреймворк для створення сумісних блокчейнів Ethereum, може мати рішення.

Що таке Polygon (MATIC)?

Polygon - це відповідь на деякі з основних проблем, з якими сьогодні стикається Ethereum,— такі як високі комісії, поганий досвід роботи та низька пропускна здатність транзакцій.

Платформа має на меті створити «інтернет блокчейнів Ethereum»—, тобто мультичейн екосистему блокчейнів, сумісних з Ethereum. Вона намагається досягти цього, надаючи просту у використанні структуру, яка дозволяє розробникам запускати власний сумісний з Ethereum блокчейн одним кліком.

Polygon передбачає світ, у якому окремі блокчейни можуть вільно й легко обмінюватися цінностями та інформацією — усуваючи технологічні та ідеологічні розриви, які розділяють більшість сучасних блокчейнів.

Спочатку проєкт був відомий як Matic Network, але пізніше його перейменували на Polygon, оскільки його масштаб розширився. У той час як Matic був простим рішенням для масштабування рівня 2 для Ethereum, Polygon - це інфраструктура для мережі широкомасштабованих спільних блокчейнів, які зберігають свій самостійний суверенітет.

Хто будує Polygon?

Зараз його розробляє мультидисциплінарна команда на чолі з чотирма співзасновниками — Джайнті Канані (Jaynti Kanani), Сандіпом Нейлвалом (Sandeep Nailwal), Анурагом Арджуном (Anurag Arjun) та Михайлом Бєлічем (Mihailo Bjelic). Канані є генеральним директором Polygon та є досвідченим розробником, який має схильність до механізмів масштабування, тоді як решта команди має багатий досвід створення, управління та розвитку технологічних фірм.

Як працює Polygon?

Polygon надає широкий спектр модулів, які розробники можуть використовувати для легкого розгортання та налаштування власного власного блокчейна. Вони включають консенсус та модулі керування, а також різноманітні середовища виконання та реалізації віртуальних машин.
Блокчейни, запущені таким чином, налаштовані на отримання вигоди від proof-of-stake (PoS) сайдчейна Matic, який використовує мережу валідаторів для різкого прискорення транзакцій та зниження комісій до мінімуму — доопрацювавши все у Ethereum.

Polygon підтримує два типи ланцюгів: автономні ланцюги та захищені ланцюги. Коротше кажучи, автономні ланцюги - це самостійні блокчейни, які безпосередньо сумісні з Ethereum, тоді як захищені ланцюги просто підвищують свою безпеку, використовуючи мережу професійних валідаторів.

Спочатку, всі автономні ланцюги екосистеми Polygon будуть ланцюгами Matic PoS, але інші сайдчейни та корпоративні ланцюги будуть підтримуватися пізніше.

Платформа розроблена для підтримки широкого спектру різних механізмів масштабування блокчейну, включаючи Matic Plasma, zk Rollups, Optimistic Rollups та Validum Chains — усі вони призначені для збільшення пропускної спроможності пов’язаних блокчейнів без шкоди для безпеки або досвіду користувача.

На момент написання, Polygon підтримує лише рішення для масштабування Matic Plasma (приклад більш життєздатної plasma). Це, по суті, працює шляхом розвантаження транзакцій з основного ланцюга Ethereum у ланцюг Polygon Matic PoS, перш ніж завершити все в основному ланцюгу (mainchain). У найближчі місяці та роки Polygon додасть підтримку різних альтернативних рішень масштабування для надання розробникам свободи вибору того, що найкраще відповідає їхнім потребам.

Незважаючи на ребрендинг, власний службовий токен мережі Polygon все ще відомий як MATIC. Це в основному використовується для сплати комісій за газ та участі в управлінні, а також може використовуватися в екосистемі Polygon DeFi, яка швидко розширюється.

В чому унікальність Polygon?

Polygon різко розширює бачення та масштаби оригінального проєкту Matic Network, надаючи розробникам набір інструментів, які вони можуть використовувати для створення надмасштабованих і високопродуктивних блокчейнів та децентралізованих додатків (DApps).

Він унікальний на ринку тим, що це єдине рішення для масштабування, що підтримує віртуальну машину Ethereum (EVM) і дає змогу підключеним ланцюгам зберігати власну безпеку, а також забезпечуючи взаємодію між собою та основним ланцюгом Ethereum.

На відміну від деяких інших платформ, ланцюги в екосистемі Polygon не змушені використовувати свою безпеку як рівень сервісу, але все ще можуть передавати повідомлення між собою завдяки можливостям довільної передачі повідомлень. Це гарантує, що розробники можуть створювати справді сумісні децентралізовані програми, які можуть використовувати унікальні властивості кількох ланцюгів у масштабі.

Оскільки створення на Polygon дуже схоже на створення на Ethereum, платформа відразу ж доступна для найбільшої спільноти розробників блокчейну в світі — які тепер можуть створювати високомасштабовані програми, які можуть повною мірою скористатися мережевими ефектами Ethereum, ні від чого не відмовляючись.

Як ми раніше говорили, Polygon також незвичайний тим, що він підтримує різноманітні механізми масштабування, які проєкти можуть реалізувати на свій розсуд. Це робить його добре позиціонованим, якщо будь-яке рішення для масштабування стане домінуючим у майбутньому або не зможе досягти своєї мети.

Що таке проблема масштабування Ethereum?

Якщо ви використовували мережу Ethereum у часи пік в останні місяці, то, можливо, ви помітили, що комісія за транзакції може коливатися від дещо терпимої до майже нестерпної.

У квітні 2021 року, ці комісії становили у середньому від 9 до понад 30 доларів за транзакцію — і часом значно перевищували ці цифри. Більше того, вартість транзакцій смарт-контрактів останнім часом досягла приголомшливих висот, а середні транзакції Uniswap, Curve та Balancer зараз коштує понад 100 доларів за штуку.

За цим є кілька основних причин. По-перше, це обмежена кількість транзакцій, які мережа Ethereum може обробляти одночасно — це явище відомо як пропускна здатність транзакцій. Згідно з поточними оцінками, мережа Ethereum може обробляти лише близько 15 транзакцій в секунду (tps) при піковому навантаженні, — але попит на ресурси зазвичай значно перевищує цю швидкість транзакцій.

По-друге, Ethereum повинен досягти глобального консенсусу, перш ніж транзакції будуть завершені. Це може зайняти досить багато часу через затримки розповсюдження в його мережі підтвердження роботи proof-of-work (PoW).

В результаті, у користувачів є два варіанти. Вони можуть або збільшити кількість газу, який вони сплачують (і, отже, свою комісію за транзакції) для забезпечення пріоритету своїх транзакцій майнерами та отримання швидкого підтвердження, або вони можуть встановити низьку комісію та почекати, поки мережа стане менш перевантаженою — ризикуючи, що може закінчитися газ або триватиме багато часу на завершення транзакції.

Рішення для масштабування, як правило, працюють, збільшуючи кількість транзакцій, які можуть поміститися у кожен блок, обробляючи частину логіки транзакцій поза основною мережею Ethereum для зменшення розміру кожної транзакції, або об’єднуючи купу переказів в одну оптимізовану транзакцію.

Хочете дізнатися більше про рішення масштабування? Натисніть тут, щоб прочитати наш двохвилинний огляд на цю тему.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
25 people liked this article