Словник

Децентралізовані автономні первинні пропозиції монет (DAICO)

Moderate

Метод децентралізованого фінансування проєктів, який запроваджує певну форму управління у процесі ICO

Що таке децентралізовані автономні первинні пропозиції монет (DAICO)?

Запропоновані у 2018 році Віталіком Бутеріним (Vitalik Buterin), творцем Ethereum (ETH), DAICO мають на меті поєднати ідеї децентралізованих автономних організацій (DAOs) і первинних пропозицій монет (ICOs) для підвищення довіри інвесторів до останніх та забезпечення більшого контролю над розподілом залучених коштів у своїх руках.
ICO - це метод залучення коштів для розробки та маркетингу нових криптоактивів, які є корінними для індустрії криптовалют. Під час проведення ICO розробники, які шукають фінансування, продають частину загальної пропозиції своїх криптоактивів широкій громадськості. Зазвичай існує soft cap — цільове фінансування, яке має бути досягнуто, інакше кампанія традиційно вважається невдалою, а всі зібрані кошти повертаються вкладникам.

З іншого боку, якщо soft cap досягнуто, розробники отримають повний доступ до нього, а також до всіх коштів, які були зібрані понад ціль, щойно закінчиться період ICO. Це передає всі повноваження вирішувати, як використовувати надходження до рук централізованої команди, яка стоїть за проєктом, що може призвести до поганих результатів.

Команди ICO іноді не можуть завершити свій продукт у розумний проміжок часу, що призводить до vaporware. Гірше того, деякі ICO виявляються відвертими шахраями, які взагалі не мали на меті переходити на стадію розробки. Через відсутність певних правил, у сфері ICO практично немає можливостей забезпечити відшкодування коштів, єдиним вибором для інвесторів у таких випадках часто є покладатися на етику команди.

Концепція DAICO Бутеріна пропонує заблокувати всі доходи від ICO у смарт-контракті децентралізованої автономної організації (DAO) і передати управління цією DAO до рук інвесторів.

Кошти не будуть вивільнені відразу після завершення кампанії зі збору коштів, а будуть розблоковані з певною швидкістю за секунду, яка називається змінною крана (tap variable), за яку голосують інвестори. Крім того, якщо команда розробників виявиться не в змозі завершити проєкт, учасники можуть проголосувати за відшкодування будь-яких ресурсів, які їм залишилися.

DAICO - відносно нова та ще неперевірена концепція, але теоретично очікується, що вона зробить управління фондами ICO більш демократичним і запропонує інвесторам певний захист від шахрайства.