Словник

Блокчейн

Easy

Система розподіленого реєстру Послідовність блоків або одиниць цифрової інформації, що зберігаються послідовно у загальнодоступній базі даних. Основа для криптовалют.

Що таке блокчейн?

Блокчейни складаються з серії окремих блоків. Кожен блок містить інформацію про транзакції, здійснені протягом певного періоду часу. Вони також містять унікальний ідентифікатор, щоб відрізнити їх від усіх інших блоків у ланцюгу. Блоки створюються шляхом вирішення криптографічних завдань. Процес вирішення цих проблем відомий як майнінг. Майнінг блоку в блокчейні притягує винагороду. Наприклад, на початку блокчейну Bitcoin майнери, які вирішували проблему криптографічного хешування, необхідну для додавання нового блоку в ланцюг блоків, отримували винагороду в 50 BTC. Блокчейни - це децентралізовані записи. Замість зберігання в одному центральному місці, блокчейн зберігається на комп’ютерах кожного користувача цього блокчейну.
У той же час, унікальний ідентифікатор блоку — відомий як хеш — виводиться з інформації, що міститься у кожному попередньому блоці блокчейну. Це означає, що для підробки будь-якого запису в блокчейні, зловмиснику доведеться змінювати кожен блок у кожному екземплярі блокчейну. Як наслідок, блокчейни вважаються такими, що практично не піддаються фальсифікації, і розглядаються як незмінні записи транзакцій. Сьогодні більшість блокчейнів є публічними. Включно з відомими криптовалютами, такими як Bitcoin та Ethereum. Будь-хто може переглядати записи транзакцій, проведених у певному блокчейні, використовуючи інструмент під назвою провідник блоків. Проте, теоретично блокчейни забезпечують високий рівень анонімності для користувачів.

Хоча загальнодоступні блокчейни є нормою, приватні версії також досліджуються як рішення для багатьох випадків використання у бізнесі та державних установах.

Related Articles