Посібник для початківців щодо токенів стандарту ERC-20 та адрес
How-to Guides

Посібник для початківців щодо токенів стандарту ERC-20 та адрес

Оскільки NFT і airdrops стають все більш популярними, ось посібник для початківців про те, як ці токени працюють і де їх треба зберігати.

Посібник для початківців щодо токенів стандарту ERC-20 та адрес

Зміст

У цьому посібнику ми зосередимося на токенах ERC-20, способах створення сумісних адрес гаманців і способах отримання токенів у вашому гаманці ERC-20.

Зрозуміло, що криптовалюти та пов’язані з ними концепції можуть виглядати як нісенітниця під час перших спроб використати криптопослуги та продукти. Як і для будь-якої іншої нової технології, може знадобитися деякий час, щоб повністю змиритися з технічними тонкощами, особливо якщо ці процеси майже завжди вимагають практичних підходів. Ось чому ми створили посібники, які детально описують основні принципи роботи криптоконцепцій.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке токен?

Ethereum функціонує як екосистема, яка містить кілька блокчейн додатків. Подумайте про це як про операційну систему, що забезпечує настроюване середовище для розробників додатків. Єдина відмінність полягає у тому, що Ethereum використовує технологію блокчейн і сприяє високому рівню автономії, безпеки та незмінності. Додатки Blockchains використовують смарт-контракти для автоматизації функцій і забезпечення автономії.
Тим не менш, ці додатки часто видають токени, призначені для надання додаткових функцій або привілеїв користувачам. У деяких випадках, ці токени дозволяють користувачам претендувати на частку доходу додатку. Деякі з них використовуються для полегшення торгів на ринках на базі Ethereum. Залежно від дизайнерських рішень розробника, токени пропонують кілька варіантів використання.

Ще одна річ, яку потрібно знати про токени, це те, що вони не зберігаються на облікових записах. Токени існують у контрактах, які функціонують як децентралізовані бази даних, які відображають токени на відповідну адресу Ethereum. Крім того, контракт на токен регулює та визначає правила, які застосовуються до даного токена. Завдяки цьому розробники встановлюють ім’я, символ, подільність та інші важливі ідентифікатори токенів.

Таким чином, передача права власності на токени відбувається лише тоді, коли поточний власник надсилає запит до контракту, наказуючи йому виділити частину балансу на іншу адресу гаманця Ethereum. Щоб зареєструвати цей переказ у блокчейні, власник повинен сплатити комісію за газ у ETH.
Тепер, коли ви зрозуміли, що таке токен, розглянемо що таке токени ERC-20?

Що таке токен стандарту ERC-20?

Розробники ядра Ethereum дійшли висновку, що недоцільно просувати екосистему Дикого Дикого Заходу, де розробники можуть створювати різні варіанти токенів. Замість цього, вони запровадили стандарти токенів, які регулюють програмування на Ethereum і забезпечують високу сумісність.

Вважається найпопулярнішою специфікацією токена у блокчейні Ethereum, ERC-20 або Ethereum Request for Comments-20 був запущений у 2015 році і, з тих пір, увімкнув стандарти для створення цифрових активів, які можуть безперешкодно взаємодіяти. У свою чергу, гаманці та інші сумісні із ERC-20 служби використовують цей стандарт, щоб дозволити своїй інфраструктурі отримувати, зберігати, обмінюватися та надсилати токени ERC-20.

Як надіслати токени ERC-20

Перше, що вам потрібно знати, це те, що всі адреси гаманця Ethereum сумісні із токенами ERC-20. Хоча це і є данність, це все ж прерогатива постачальника вашого гаманця надання вам дозволу на доступ до вашого балансу токенів ERC-20. Іншими словами, деякі постачальники гаманців дійсно підтримують адреси Ethereum, але можуть обмежити вам перегляд токенів ERC-20, пов’язаних з адресою.
Надсилання токенів ERC-20 так само просто, як введення або копіювання адреси одержувача з гаманцем Ethereum. Є в основному два місця, з яких ви можете надіслати свої токени ERC-20: гаманець вашої централізованої біржі(Binance, Coinbase тощо) та програмний гаманець, який також називається гарячий гаманець (Metamask, Trust Wallet тощо). Основним фактором, на який слід звернути увагу при надсиланні токенів ERC-20, є плата за газ. Це комісія за транзакції, яку користувачі сплачують майнерам, щоб їхні транзакції були включені у блокчейн. Години пік, коли багато користувачів здійснюють транзакції на блокчейні Ethereum, призведуть до зростання плати за газ. Користувачі можуть перевірити рекомендовані ціни на газ на таких сайтах, як Eth Gas Station.

Як отримати токен ERC-20

Ви знайшли цікавий проєкт Ethereum і хочете отримати його власний токен ERC-20? Якщо це описує вашу поточну ситуацію, то ви у правильному місці.

Бажано попередньо вивчити сумісність гаманців. Переконайтеся, що ваш гаманець не лише підтримує токени ERC-20, але й містить список конкретних токенів, які ви маєте намір отримати, особливо якщо ви плануєте отримувати airdrops. У більшості випадків, токени з airdrop є незрозумілими цифровими активами, які ще не розміщені на біржах. Якщо це так, малоймовірно, що адреси обмінних гаманців підтримуватимуть такі токени.

Що стосується токенів ERC-20, то рекомендованими гаманцями є MyEtherWallet (MEW) і MetaMask. Яким би не був токен ERC-20, ви можете бути впевнені, що вони доступні через ці два гаманці.

Перш ніж відкривати обліковий запис у будь-якому з цих двох гаманців ETH, важливо зазначити, що вони є гаманцями самостійного зберігання (self custody wallets). Таким чином, вони зберігатимуть ваші приватні ключі на ваших пристроях і очікують, що ви запишете та збережете свою початкову фразу. Початкова фраза - це список із 12 випадкових слів, які вам потрібно ввести, коли ви втрачаєте доступ до свого гаманця або забуваєте пароль.

Створити обліковий запис на MetaMask та MEW легко і просто. Однак, у цьому посібнику ми обмежимося опцією MetaMask

Як створити адресу Ethereum на Metamask

  • Відвідайте https://metamask.io/ та знайдіть розширення, сумісне з вашим браузером.
  • Натисніть та встановіть відповідне розширення.
  • Після завантаження та встановлення, натисніть значок розширення та дотримуйтесь підказок для створення та підтвердження свого паролю.
  • Далі, прийміть термін використання та дайте розширенню добро на розкриття початкової фрази. Бажано зберігати кілька копій цих секретних слів у безпечних місцях. Після створення резервної копії початкової фрази процес реєстрації облікового запису завершений.
  • Щоб переглянути адресу ETH або ERC-20, перейдіть на вкладку Deposit Ether Directly (внесіть Ether безпосередньо). Потім натисніть на View Account(переглянути обліковий запис), щоб побачити та скопіювати свою адресу. Тепер ви можете вставити адресу Ethereum на портали airdrop із запитом на адресу ERC-20 для отримання безкоштовних токенів.

Як переглянути токени ERC-20 на Metamask

Тож тепер, коли ви отримали скинуті токени ERC-20, як ви їх побачите? Це також досить просто, якщо дотримуватися наступних інструкцій.

  • Якщо ви не можете знайти токен, натиснувши вкладку Assets (активи), можливо, вам доведеться додати токен вручну.
  • Натисніть вкладку Add Token (додати токен) і виберіть Custom Token (спеціальний токен), щоб розгорнути пошук.
  • Вам потрібно ввести адресу токена у відповідному полі. Найчастіше поля Token Symbol (символ токена) та Decimal (десятковий) автоматично заповнюються. Якщо ні, то вам може знадобитися знайти документацію проєкту токена для доступу до деталей. Ви можете шукати адресу контракту токена в дослідниках блокчейну Ethereum, таких як Etherscan або Ethplorer. Ще краще, ви можете запросити адресу токена безпосередньо у відправника. Остерігайтеся airdrops, які не розкривають адреси контракту токена.
  • Після заповнення всіх полів натисніть Next (Далі) та виберіть Add Token (додати токен) для підтвердження.

Як отримати та переглянути токени NFT на Metamask

У зв’язку зі збільшенням кількості airdrops для токенів стандарту ERC-721 або невзаємозамінних токенів (NFT), ми вирішили детально розповісти про деякі процеси, пов’язані з їх отриманням та переглядом у вашому гаманці.

По-перше, вам потрібно отримати доступ до адреси гаманця Ethereum, як показано вище. Після підтвердження транзакції, рекомендується переглянути NFT у мобільній версії MetaMask, оскільки предмети колекціонування наразі не відображаються у вебверсії.

Якщо NFT не відображається у розділі колекціонування, натисніть Add Collectibles (додати предмети колекціонування) і введіть ідентифікатор колекціонування та адресу Ethereum у відповідному полі. Як тільки це буде зроблено, NFT має з’явитися під вкладкою Collectible(Колекційний).

Мій Ether Wallet (MEW)

MEW позначається як оригінальний Ethereum гаманець – безкоштовна, проста у використанні платформа з відкритим вихідним кодом, яка допомагає користувачам взаємодіяти з блокчейном Ethereum. На платформі, користувачі можуть надсилати та отримувати кошти на блокчейні Ethereum, керувати невзаємозамінними токенами (NFT), керувати активами в інших сумісних мережах Ethereum (BNB Chain, Ethereum Classic, Polygon тощо) та взаємодіяти зі смарт-контрактами. Користувачі також можуть досліджувати децентралізовані додатки (DApps) або зареєструвати доменне ім’я для свого гаманця Ethereum.

Ідентифікатор транзакції Ethereum (Ethereum Transaction ID)

Кожна транзакція або передача токена у блокчейні Ethereum матиме пов’язаний ідентифікатор транзакції (transaction ID), також відомий як хеш-транзакції або txhash. Він виступає в якості контрольного номера для обох сторін транзакції. Користувачі можуть шукати транзакції за допомогою ідентифікатора у провіднику блоків –, наприклад, із CoinMarketCap, або Etherscan. Два головні фактори визначають, скільки часу знадобиться для проходження транзакції –мережевий трафік та сплачена комісія за газ. Ви можете перевірити, чи успішно пройшла ваша транзакція, у провіднику блокчейн. Дізнайтеся більше про те, як використовувати Etherscan тут.

Висновок

Як ви, мабуть, помітили, налаштувати адресу ERC-20 і отримувати токени досить просто. Однак, ви повинні пам’ятати - транзакції, що стосуються всіх токенів ERC, вимагають комісії за газ у ETH. Тому переконайтеся, що у вас достатньо ETH для сплати комісії перед виконанням транзакцій.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
3 people liked this article