Посібник із криптоінвестування для початківців
How-to Guides

Посібник із криптоінвестування для початківців

Якщо ви вирішили інвестувати у криптовалюти, але не знаєте, з чого почати, то цей посібник для вас.

Посібник із криптоінвестування для початківців

Зміст

За останнє десятиліття, криптовалюти виявилися не лише одним із найкращих класів активів нашого покоління, але й одним із найкращих класів активів взагалі.
З моменту свого створення, основні криптовалюти як Bitcoin та Ethereum, зазнали практично параболічного зростання, генеруючи прибуток, який змушує традиційних інвесторів зеленіти від заздрості. Аналогічно, навіть менш відомі криптовалюти та цифрові активи принесли вражаючу віддачу для спекулянтів.

Але криптопростір швидко росте та пов’язаний із ризиками, які можуть ускладнити безпечну навігацію — початківцям удвічі.

Якщо ви вирішили інвестувати у криптовалюти, але не знаєте, з чого почати, то цей посібник для вас. Тут ми зануримося в деякі із найважливіших концепцій та міркувань, з якими вам, ймовірно, доведеться впоратися під час інвестування. Також ми надамо кілька порад, які допоможуть вам у цій справі.

Цей посібник аж ніяк не є вичерпним. Щодня з’являються нові можливості, платформи та криптовалюти, багато з яких мають справжню цінність, але більшість - ні. Цей посібник має допомогти надати вам основи, необхідні, щоб почати шлях із правильної ноги, перш ніж ви перейдете до ресурсів, які відповідають вашим індивідуальним потребам та стратегіям.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Різні блокчейни

Подібно до того, як існують різні операційні системи для програм і додатків, як-от macOS, Windows, Linux і Android, існують також різні блокчейни.

Деякі з цих блокчейнів, у першу чергу, призначені для підтримки криптовалют і цифрових платежів, таких як Bitcoin, Bitcoin Cash, Monero і Dogecoin, тоді як інші мають підтримку смарт-контрактів і повноцінних децентралізованих додатків (DApps) — по суті, це програми, що працюють на розподіленій віртуальній машині.

Деякі з найбільш популярних блокчейнів з підтримкою смарт-контрактів зараз включають Ethereum, BNB Chain, Solana та Avalanche. Кожен з них має власний набір популярних програм DApps, багато з яких дійсно корисні та безпечні, а інші менш. Також вам знадобиться окремий гаманець для взаємодії з кожним.

Вони можуть суттєво відрізнятися за своєю формою, функціями, призначенням та корисністю, а це означає, що кожен із них створює різні можливості та ризики.

Нові блокчейни з підтримкою смарт-контрактів регулярно з’являються і досягають успіху, тоді як багато хто з них або не досягають своїх цілей, повертаються до нового варіанту використання, або повністю зазнають невдачі.

Порада для початківців: блокчейни на ранній стадії часто обіцяють цілий світ, а потім недостатньо виконують. Історія показала, що для досягнення новаторських удосконалень часто потрібні роки. Тим не менш, було б гарною ідеєю ознайомитися з різними платформами, щоб максимізувати кількість доступних вам можливостей.

Що таке криптогаманці?

Усім, хто бажає взаємодіяти з криптовалютами або інвестувати у них, знадобиться якийсь гаманець для управління та зберігання своїх цифрових активів. Подібно до гаманця, де ви зберігаєте гроші та картки, криптогаманці можуть значно відрізнятися за своєю формою, функціями та безпекою.

Загалом, гаманці можна розділити на дві категорії: кастодіальні (custodial) та некастодіальні (non-custodial):

Кастодіальні гаманці: це гаманці, які зберігаються у третьої сторони, — наприклад, на біржі, як-от Binance, або на платформі, що працює з цифровими активами, наприклад Nexo. Зазвичай, вони мають переваги у відносно простому використанні, підключенні до різноманітних продуктів та послуг та підтримці великої різноманітності криптовалют, але вони мають серйозний недолік - не надають доступу до ваших приватних ключів. Це означає, що якщо платформа вийде в автономному режимі обслуговування або буде зламана, ваші активи будуть тимчасово або назавжди втрачені.
Некастодіальні Гаманці: це гаманці, які не покладаються на централізовані треті сторони для зберігання або захисту ваших приватних ключів. Як наслідок, власники некастодіальних гаманців завжди повністю контролюють свої активи та самі несуть відповідальність за їх збереження. Сюди входять багато мобільних та програмних гаманців, а також апаратні гаманці. Вони мають переваги у доступності в будь-який час та багато з них підтримують кілька активів і блокчейнів, але можуть бути більш складними у використанні і мають великий шанс постраждати від помилок користувача. Деякі з найбільш популярних некастодіальних гаманців, розглянуто тут.
Порада для початківців: у кожного гаманця є свої плюси і мінуси. Ми рекомендуємо віддавати перевагу безпеці понад усе, особливо, якщо ви володієте значним портфелем. Вибір у сторону холодного гаманця, ніж гарячого є хорошим початком.

Криптобіржі

Щоб інвестувати у криптовалюти, вам, ймовірно, знадобиться використовувати біржову платформу. Зазвичай, вони дозволяють купувати, продавати або трейдити різні криптовалюти у безпечному та доступному середовищі.

Загалом, біржі можна розділити на два основних типи: централізовані (CEX) або децентралізовані (DEX). Централізовані біржі, як правило, швидші, дешевші у використанні та простіші у доступі, але є це ціною конфіденційності та збереження ваших активів. Децентралізовані біржі, як правило, мають кращий вибір активів і дозволяють завжди зберігати повний контроль над своїми активами, але, зазвичай, вони складніші у використанні та дорогі.

Більшість професійних криптотрейдерів використовуватимуть їх як частину своєї торгової стратегії, і можуть використовувати біржі для лонгу, шорту або обох для максимізації кількості охоплених можливостей.

Як новачок, швидше за все, ви захочете почати або з брокером, як-от Coinbase, або з платформою спотової торгівлі, як-от Binance, щоб розпочати криптоінвестиції та базового трейдингу. Звідси ви можете перейти до спекуляцій більш складними фінансовими інструментами, як-от ф'ючерси, опції, прогноз ринків та токени із кредитним плечем.

Порада для початківців: незалежно від того, як ви інвестуєте централізовано або ж децентралізовано, вам майже неодмінно знадобиться використовувати ряд криптобірж як частину вашої інвестиційної стратегії. У зв’язку з цим, ми рекомендуємо спробувати кілька основних платформ, щоб побачити на власні очі, які з них найкраще відповідають вашим потребам — враховуючи безпеку, вибір активів, варіанти торгівлі, ліквідність, репутацію тощо.

Актуальний список найпопулярніших бірж можна знайти тут.

Що таке крипто Launchpad (ланчпед)?

Протягом 2021 року, launchpads (ланчпеди) швидко виросли і стали одним із найпопулярніших способів ознайомлення з новими проєктами — за допомогою процесу, відомого як початкова пропозиція DEX (IDO).

Коротше кажучи, ці платформи вручну вибирають проєкти на ранній стадії, а потім відкривають раунд їх фінансування для своїх користувачів, перш ніж проєкти розміщуються на сторонній біржовій платформі. Ці токени, як правило, продаються за відносно низькою ціною, і вони можуть підлягати розкладу вестингу, а це, по суті означає, що токени періодично розблоковуються.

Переважна більшість найефективніших проєктів цього року отримали ріст за допомогою однієї або кількох launchpad, але все ж це не обов’язково гарантує успіх. Хоча платформи найвищого калібру, як правило, мають чудовий послужний список— величезна кількість проєктів низької якості також потрапляє на launchpad.

Launchpad можуть значно відрізнятися за принципом роботи, але переважна більшість мають такі три спільні властивості:

 • Учасники зобов’язані мати і потенційно ставити на стейкінг принаймні фіксовану мінімальну кількість власного токена платформи.
 • Користувачі поділяються на рівні залежно від кількості токенів, які утримуються або стоять на стейкінгу. Вищі рівні, зазвичай, отримують більші виділення, кращий доступ до проєктів і менше вторинних вимог.
 • Проєкти обираються вручну командою launchpad з метою відбору лише високоякісних, які принесуть позитивну віддачу для інвесторів.

Як і більшість речей у сфері криптовалют, ландшафт launchpad неймовірно різноманітний і зараз доступні десятки різних платформ. Багато з них зосереджені на проєктах, які запускаються на певному блокчейні (наприклад, Solanium зосереджується на Solana, тоді як Terraformer зосереджується на Terra), у той час як інші зосереджуються на конкретних секторах або нішах, — таких як NFT, DeFi, ігри чи проєкти метавсесвіту.

Ми склали короткий список деяких з найбільш домінуючих launchpad тут, але майте на увазі, що цей список може (і, ймовірно, буде) змінюватися з часом.

Порада для початківців: не всі launchpad побудовані однаково. Аналогічно, навіть найкращі стартові панелі іноді виходять з ладу. Тим не менш, найкращі launchpad історично приносили чудову прибутковість для інвесторів, тоді як менш відомі launchpad можуть бути дуже вразливими або непоміченими. Перед приєднанням до будь-якого launchpad рекомендується дотримуватися належної обачності.

Децентралізовані фінанси (DeFi)

Децентралізовані фінанси, або DeFi, швидко стають одним із найпомітніших варіантів використання технології блокчейн і часто вважаються фінансовою інфраструктурою наступного покоління.

Коротше кажучи, це інструменти, платформи, протоколи, рівні та послуги, які дозволяють користувачам використовувати свої криптовалюти у фінансових умовах і часто копіювати традиційні фінансові інструменти та послуги — наприклад, банки, постачальники позик, біржі, страхові ринки, тощо.

Як сфера послуг, що швидко розвивається, DeFi представляє величезну кількість потенційних інвестиційних можливостей, багато з яких виявляються дійсно прибутковими, а інші виявляються менш привабливими, ніж здаються на перший погляд.

Хочете дізнатись більше про DeFi? Перегляньте наше повний глибокий аналіз на цю тему.

Багато хто стверджує, що як криптоінвестор, ви надасте собі ведмежу послугу, якщо не отримаєте хоча б базове розуміння ландшафту DeFi та можливостей/ризиків, які він собою представляє.

Деякі з найбільш популярних видів інфраструктури DeFi включають:

 • Децентралізовані біржі (DEX): вони дозволяють користувачам торгувати криптовалютами, не покладаючись на централізовані платформи. Деякі з найбільш популярних платформ включають Uniswap, Curve, PancakeSwap та TraderJoe.
 • Агрегатори: вони об’єднують пропозиції кількох продуктів DeFi, щоб допомогти користувачам отримати доступ до найкращих тарифів та/або пропозицій через єдиний інтерфейс. Наприклад: 1inch, який агрегує ціни з кількох DEX.
 • Протоколи відкритого кредитування: Використовуються для позик та надання у борг криптовалют через децентралізовані пули активів. Популярні варіанти включають Aave, Compound та Venus.
 • Синтетичні активи: активи на основі блокчейну, які копіюють властивості та/або цінові дії інших реальних або цифрових активів, таких як синтетичні акції Mirror Protocol або Synthetix «synths».
 • Децентралізовані ринки: Використовуються для торгівлі цифровими активами, включаючи NFT та криптовалюти в умовах однорангового ринку. Наприклад: OpenSea та HoDooi.
 • Прибуткові ферми (Yield farms): в основному використовуються для отримання прибутку на криптодепозитах або токенах постачальників ліквідності. Наприклад: PancakeSwap, Pangolin та WagyuSwap.
 • Платформи децентралізованих деривативів: це платформи, які дозволяють створювати, трейдити або використовувати децентралізовані деривативні інструменти, включаючи Augur, Injective Protocol та BarnBridge.
 • Страхування: ці платформи дозволяють користувачам оформляти плани страхування своїх позицій у криптовалютах, щоб захиститися від різноманітних ризиків — таких як зломи або помилки смарт-контрактів. Їх також можна використовувати для отримання прибутку, забезпечуючи ліквідність страховим протоколам, таким як Nexus Mutual.
 • Забезпечені стейблкоїни: це стейблкоїни, які безпосередньо не забезпечені фіатом, а натомість забезпечені нестабільними (волатильними) активами. До них належать DAI та TerraUSD (UST).
 • Launchpad: багато launchpad можна вважати інфраструктурою DeFi, оскільки вони пропонують доступ до IDO без довіри та дозволу.
 • Ощадні/інвестиційні рахунки: ці платформи дозволяють користувачам вносити кошти для отримання прибутку, часто використовуючи кілька стратегій. Наприклад Orion Money, Bitlocus та Yearn Finance.

Як ми пояснювали раніше, кожен блокчейн має власну інфраструктуру DeFi, хоча багато платформ вибирають розгортання на кількох різних блокчейнах. З цієї причини, ландшафт DeFi нагадує кролячу нору, і може бути важко залишатися у курсі кожної нової розробки та інновації.

Тим не менш, існує величезна кількість можливостей для інвестування та отримання прибутку через продукти та платформи DeFi — чи то шляхом спекуляції їхніми рідними активами, використання їх для пасивного доходу, надання ліквідності чи чогось іншого.

*Порада для початківців: Будучи галуззю, яка швидко розвивається, простір DeFi може бути ризикованим місцем для інвестування або "паркінгу" для ваших коштів. Злами, крадіжки та збої протоколів є відносно звичайним явищем — особливо серед менш розвинених платформ. Через це, важливо добре вивчити ризики, пов’язані із DeFi, щоб знати, чого треба уникати.*

Невзаємозамінні токени (NFT)

Хоча невзаємозамінні токени існують майже так само довго, як і криптовалюти, вони лише нещодавно здобули популярність.

Нині вони, зазвичай, використовуються для представлення творів мистецтва, ігрових предметів, цифрових предметів колекціонування та інших видів прав власності. Деякі можуть із часом значно зрости, а інші лише втратять цінність.

Можливо, ви чули одну із безлічі історій мільйонерів за одну ніч, у яких, як правило, йдеться про людину, яка перейшла від злиднів до багатства, просто купуючи та продаючи NFT.

Хоча деякі дійсно стали неймовірно багатими завдяки своїм інвестиціям у NFT, ці особи є винятком — більшість інвесторів NFT не збагатиться за рахунок своїх інвестицій. Тим не менш, часто цілком можливо заробити дуже добре, але зазвичай це дещо більше, ніж просто купити пару NFT і потримати деякий час, перш ніж продати їх за 100-кратну початкову ціну.

Загалом, існує ряд факторів, які визначають, чи підвищиться вартість NFT, зокрема:

 • Рідкість: рідкісніші NFT в окремій колекції, як правило, є (але не завжди) більш цінними, ніж більш поширені NFT. Зазвичай, це стосується лише колекцій NFT, які зазвичай вважаються бажаними.
 • Вхідна ціна: чим ближче ви купуєте до початкової ціни NFT (тобто до вартості монети), як правило, тим більша ймовірність, що ваш токен зросте у вартості. Тим не менш, небажані колекції можуть впасти нижче своєї карбованої ціни, і багато з них ніколи не відновляться.
 • Hype: у багатьох колекціях NFT спостерігається поступове зростання цін протягом тривалого періоду часу, тоді як інші відчувають раптовий сплеск вартості у результаті швидких змін щодо кількості хайпу навколо активу. Ця оцінка може бути такою ж короткочасною, як хвиля реклами.
 • Корисність: деякі NFT, включаючи ті, що пов'язані із блокчейн іграми та інтерактивними досвідом, можуть мати корисність. NFT із високою корисністю можуть бути більш привабливими інвестиціями, ніж ті, у яких її мало або взагалі немає.
 • Дизайнер/творець: у випадку творів мистецтва NFT, твори, створені певним художником, можуть досягати неймовірної цінності. Наприклад, NFT, створений відомим цифровим художником Beeple, потенційно може отримати мільйони доларів на аукціоні.
 • Пропозиція та попит: надлишок NFT в окремій колекції може знизити цінність, тоді як надлишковий попит може підвищити її. У результаті, ваш NFT ймовірно буде ціннішим, якщо ви продасте його на гарячій стадії ринку.

Як і у випадку з багатьма активами, успіх інвестицій у NFT зазвичай зводиться до вибору активів, стратегії входу/виходу, довгострокової зосередженості та часто трішки удачі. У будь-якому випадку, чим краще ви поінформовані про простір NFT, тим вищі ваші шанси розпізнати справді привабливу можливість.

Порада для початківців: існує величезна кількість інструментів, які можна використовувати для відстеження популярних і майбутніх колекцій NFT, включаючи наш власний NFT трекер і інструменти NFT Paradise Nansen. Подумайте про використання новітніх інструментів як частину своєї інвестиційної стратегії NFT.

Стейблкоїни (Stablecoins)

Як випливає з їх назви, стейблкоїни є різновидом криптовалют із стабільною ціною. Вони розроблені для підтримки своєї вартості на фіксованій прив’язці та в основному використовуються тими, хто хоче тимчасово відмовитись від волатильності.

Стейблкоїни, як правило, не вважаються спекулятивним активом; однак незначні відхилення в оцінці стейблкоїну можуть стати джерелом прибутку для арбітражників. Аналогічно, багато алгоритмічно стабілізованих стейблкоїнів мають механізми винагороди тих, хто допомагає цим стейблкоїнам підтримувати прив’язку.

На момент написання статті, існують версії стейблкоїнів кількох популярних фіатних валют, включаючи долар США (USD), євро (EUR) та турецьку ліру (TRY).

Трьома найпопулярнішими стейблкоїнами у доларах США є Tether (USDT), USD Coin (USDC) та Binance USD (BUSD), тоді як найпопулярнішими стейблкоїнами у євро є STASIS EURO (EURS) та Tether EURO (EURT).

Їх можна стабілізувати кількома способами, наприклад, прив’язати 1:1 до реальної фіатної валюти, яка зберігається на депозитарному рахунку емітента стейблкоїна, або бути алгоритмічно стабілізованим, використовуючи надзабезпечені резерви нестабільних активів або оракулів, щоб підтримувати ціну якомога ближче до її прив’язки.

*Порада для початківців: хоча навряд чи ви захочете "інвестувати" у стейблкоїни самі по собі, ви, швидше за все, захочете ознайомитися з тим, як вони працюють і як вони торгуються. Стейблкоїни можуть значно відрізнятися за своєю доступністю, стабільністю та ліквідністю.*

Інвестиційна стратегія

Як інвестору, вам знадобиться інвестиційна стратегія — і насправді немає двох шляхів щодо цього. Тобто, якщо ви не плануєте трейдити, як пізній Mr. Goxx, улюблений хом'як, який випередив фондовий ринок, мимоволі торгуючи криптовалютами навмання.

Залежно від характеру, стартового капіталу та толерантності до ризиків, а також безлічі інших факторів, інвестиційні стратегії можуть значно відрізнятися від людини до людини. Деякі вважають за краще денну торгівлю, щоб забезпечити швидкі виграші без особливого огляду на загальну картину, у той час як інші вважають за краще довгу гру і будуть сидіти на активах місяцями або навіть роками, перш ніж отримати прибуток.

Якщо ви збираєтеся залишатися у цьому надовго, подумайте про використання усереднення доларової вартості для обмеження своєї схильності до волатильності.
Але загалом, ви будете використовувати технічний аналіз(TA) та/або фундаментальний аналіз(FA) як частину процесу вибору активів та прийняття вами рішень щодо входу/виходу. Або, принаймні, вам знадобиться якийсь спосіб визначити привабливі інвестиційні можливості та певне розуміння того, коли отримувати прибуток або як скоротити збитки.

Хочете дізнатися про відмінності між TA та FA? Натисніть тут!

Хоча ми не можемо точно сказати вам, у що саме інвестувати або як керувати своїми коштами, існує величезна кількість інструментів та джерел інформації, які можуть допомогти вам приймати більш розумні та зважені інвестиційні рішення. Але загалом, чим більше ви поінформовані про ринок, тим краще ви можете його передбачати.

Нижче ми перерахували низку інструментів та ресурсів, які можуть допомогти вам на шляху інвестування:

*Порада для початківців: якщо вам важко отримати прибуток, подумайте про інвестування у криптофонд натомість. Це платформи, які управляють коштами від імені своїх клієнтів і використовують команду досвідчених трейдерів, аналітиків та експертів для криптоінвестування. Деякі з найбільш відомих фондів, як правило, мають чудовий досвід і історично створювали вражаючі прибутки для інвесторів.*
Тим не менш, завжди майте належну обачність, включаючи перевірку репутації, команди та минулої діяльності фонду. Пам’ятайте, що не всі кошти є справжніми і що прибуток ніколи не гарантований.

Управління ризиками

Управління вашими ризиками є абсолютно критичним, якщо ви хочете вижити у сфері криптоінвестицій, і це один із найкращих способів гарантувати, що у вас є хороші шанси на отримання прибутку. На практиці, це означає контроль розміру ваших позицій, а також ретельний вибір інвестицій на основі правильних показників. Як і у всіх інвестиціях, ніколи не вкладайте більше грошей, ніж ви можете дозволити (і готові) втратити, і ніколи не кладіть "всі свої яйця в один кошик".

Криптовалютний ландшафт стає дедалі різноманітнішим, і конкуренція у кожному фрагменті галузі зростає. Через це, хоча колись було життєздатною стратегією просто кидати всі свої гроші практично на будь-що й чекати на прибуток, з'являється більше лузерів, ніж переможців, — але ж у цих переможців часто все спрацьовує неймовірно добре.

Підтримка різноманітного портфеля допоможе вам усереднювати ризик волатильності, а також надасть вам більше шансів вибрати великого переможця.

На відміну від багатьох інших ринків, крипторинок несе у собі кілька унікальних ризиків, які необхідно визнати, розглянути та в ідеалі зменшити. Вони включають набагато більший потенціал для шахрайства з виходом із системи, збоїв протоколів, урядових репресій, злому та порушень. Розуміння та уникнення цього може бути важливою частиною управління ризиками.

*Порада для початківців: для тих, хто по-справжньому не схильний до ризиків, існує швидко розквітаючий асортимент децентралізованих страхових продуктів, які можна використовувати для захисту від певних ризиків, таких як злом протоколу або збій смарт-контракту. Деякі з найпопулярніших варіантів наразі включають Nexus Mutual, InsurAce і Etherisc — але, майте на увазі, що вони супроводжуються власним набором ризиків.*

Слово застереження

На жаль, як і багато інших галузей фінансової індустрії, індустрія криптовалют рясніє шахрайствами. Вони, у першу чергу, націлені на менш досвідчених інвесторів, але існує ряд більш витончених або витончених шахрайств, які іноді можуть обдурити навіть досвідчених.

Успішне розпізнавання та уникнення цих шахрайств часто вимагає широкого розуміння криптопростору та базового технічного розуміння як працюють основні криптовалюти.

Тим не менш, просте уникання певних гарячих точок для шахрайства може звести до мінімуму ризик стати їх ціллю. Соціальні мережі та програми для обміну повідомленнями, такі як Twitter, Telegram, Reddit та Discord, переповнені шахраями.

Загалом, шахрайство з криптовалютами, як правило, має одну або декілька з цих основних структур:

 • Підроблені вебсайти/програми: це підроблені версії вебсайтів або програм, які точно імітують оригінал, але насправді створені для крадіжки вашої початкової фрази або приватного ключа. Крім того, вони можуть попросити вас надіслати платіж вручну.
 • Шахрайство з електронною поштою: шахраї часто посилають електронні листи користувачам із витоку баз даних. Вони, як правило, імітують справжню компанію або особу, але включають певні трюки для обману, — наприклад, фальшиву інвестиційну «можливість» або запит на скидання пароля на певній платформі, щоб вони могли заволодіти вашим обліковим записом.
 • Прямі повідомлення: шахраї видають себе за довірених членів спільноти або компаній, а потім безпосередньо зв'язуються з вами та з іншими потенційними особами через PM/DM, або вдають що допомагають вирішити проблему, з якою стикається користувач, або надають знижку чи пропозицію. У певний момент вони спробують вкрасти ваші кошти.

Шахраї можуть бути неймовірно кмітливими, і багато з них не так просто розпізнати. Тим не менш, шахраї часто використовують кілька різних хитрощів для підвищення рівня успіху. До них належать:

 • Терміновість: пропозиції, які звучать занадто добре, щоб бути правдою, часто мають обмежений час. Це спроба змусити вас діяти без належної оцінки ризиків та належної обачності. Наприклад, ви, можливо, намагаєтеся взяти участь у дуже затребуваному IDO, а потім шахрай повідомляє вам особливу інвестиційну можливість, яка відкрита лише протягом п’яти хвилин.
 • Крадіжки особистих даних: шахраї видаватимуть себе за відомих, надійних або впливових осіб у спільноті для зменшення ймовірності викриття пропозиції чи обману та підвищення його легітимності. Це може включати дублювання фотографії профілю, адреси електронної пошти, імені користувача тощо або, можливо, навіть фальсифікацію цілих облікових записів, груп тощо. Це особливо часто зустрічається у Telegram.
 • Помилкові відгуки: багато поширених шахрайств з криптовалютами також включають десятки фальшивих оглядів і відгуків інших людей, які нібито отримали вигоду від цієї пропозиції. Наприклад, шахрайство з двійником Bitcoin (поширене у Twitter) може включати величезну кількість відповідей від інших фальшивих акаунтів, які стверджують, що вони подвоїли свій Bitcoin, намагаючись розвіяти будь-які сумніви у цілях.

Хоча само по собі це не шахрайство, в індустрії криптовалют існує серйозна проблема дезінформації, яка може ускладнити орієнтацію для нових інвесторів. Один з найкращих способів уникнути цього - просто дотримуватись офіційних джерел інформації та надійних джерел новин. Покладатися на чиїсь думки або просто із уст в уста може стати рецептом для катастрофи.

*Порада для початківців: більшість шахрайств з криптовалютами покладаються на те, що ви вручну надаєте шахраю свою початкову фразу, дані для входу або приватні ключі. Якщо хтось коли-небудь попросить вас про щось із цього, вважайте це негайним сигналом і майже напевне шахрайством, що вимагає ретельної перевірки.*

Початок роботи з CoinMarketCap

CoinMarketCap створено для забезпечення єдиного надійного ресурсу для всіх потреб ваших даних. За загальним визнанням, у нас багато чого є — починаючи від наших обширних каналів даних, відстеження процентних ставок, платформи навчання та заробітку та десятка інших функцій, що може бути важко для розуміння з чого починати.

Ось чому ми створили це відео, щоб допомогти вам якомога швидше ознайомитися з нашими функціями!

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
12 people liked this article