Словник

Домінування Bitcoin (BTCD)

Easy

Домінування Bitcoin (Bitcoin Dominance) - це показник, який визначає, яка частка загального крипторинку належить Bitcoin.

Що таке Bitcoin Dominance (BTCD)?

Bitcoin dominance (BTCD) - домінування Bitcoin визначається як співвідношення ринкової капіталізації Bitcoin до капіталізації решти ринків криптовалют.
Bitcoin (BTC) - це цифрова валюта, яка вперше була представлена у 2009 році. Він заснований на принципах (білої книги), наданої Сатоші Накамото, (Satoshi Nakamoto) невідомою особою, яку неможливо відстежити (або, ймовірно, групою людей), яка(і) вважається(ються) творцем(ями) Bitcoin. Bitcoin забезпечує нижчі транзакційні витрати, ніж більшість методів онлайн-платежів, і, на відміну від регульованих урядами фіатних валют, він спирається на концепцію децентралізації.
За ринковою капіталізацією Bitcoin є найціннішою криптовалютою у світі, на яку припадає значний відсоток торгової активності на криптобіржах. Незважаючи на те, що Bitcoin протягом багатьох років був найпопулярнішою криптовалютою (і досі є), домінування було значно ближче до 100% п’ять років тому, ніж зараз. З додаванням нових валют, таких як Ethereum, загальне домінування Bitcoin почало руйнуватися.
У 2013 році, у Bitcoin було лише декілька конкурентів. На той час він займав 94% ринку. Тоді токени ERC-20 та стейблкоїни навіть не існували, Ethereum був лише мрією Віталіка Бутеріна (Vitalik Buterin).
Все змінилося у 2017 році з бумом альткоїнів. До лютого 2017 року, домінування BTC на ринку знизилося до 85,4%, ETH мав 5,7% частки крипторинку, тоді як Ripple XRP мав 1,1% частки.
Відтоді це було лише питанням часу, оскільки частка ринку Bitcoin різко впала, оскільки шквал первинних пропозицій монет (ICO) значно підвищив ринкову вартість галузі. Як на зараз, BTCD становить 45,23% на момент написання статті та продовжує знижуватися, оскільки на крипторинках дебютують нові монети та токени.
Однак, жодна інша монета ніколи не наближалася до популярності Bitcoin. Ось чому, коли ціна Bitcoin різко падає, падає також ціна на інші альткоїни ринку, і навпаки.
Цей ефект Bitcoin збільшив його визнання як метод оплати у більшості країн світу. Транзакції обробляються за допомогою апаратного терміналу або адреси гаманця за допомогою QR-кодів. Інтернет-бізнес може легко додати Bitcoin до своїх існуючих методів оплати, таких як кредитні картки, PayPal тощо.
Незважаючи на те, що кожна Bitcoin транзакція реєструється у публічній мережі, особи (імена) покупців і продавців ніколи не розкриваються; лише адреси їхніх гаманців доступні для громадськості. Хоча це зберігає транзакції користувачів Bitcoin анонімними, це також дозволяє їм купувати та продавати будь-що без ідентифікації. Як результат, це стало кращим способом оплати для тих, хто купує наркотики чи інші незаконні товари в Інтернеті. Ця практика викликала критику Bitcoin з боку регуляторних органів, однак, популярність Bitcoin продовжує зростати.

Related Articles