Словник

Двофакторна автентифікація (2FA)

Easy

Двофакторна автентифікація (2FA) - це метод доступу, який вимагає двох різних форм автентифікації.

Що таке двофакторна автентифікація (2FA)?

Двофакторна автентифікація (two-factor authentication (2FA)) - це метод, за допомогою якого ви можете встановити доступ до онлайн облікового запису або навіть комп’ютерної системи, яка вимагає введення двох різних типів інформації. Це поширена функція на багатьох криптовалютних біржах, де люди, окрім встановлення безпечного пароля, можуть мати додатковий спосіб отримати доступ до свого облікового запису або гарячого гаманця.

Іншими словами, ви можете ввести пароль, після чого вам буде запропоновано ввести додаткову інформацію, наприклад код безпеки. Потім цей код безпеки буде надіслано вам через мобільне SMS або електронною поштою. Також є перевірка телефону, коли на ваш телефон подзвонять і голосовий помічник прочитає вам код або щось подібне. По суті все, що вимагається більше, ніж просто пароль для надання вам доступу до певного облікового запису, можна вважати двофакторною автентифікацією.

Іншими словами, першим фактором тут є сам пароль, а другим фактором є текст із кодом або навіть біометрія.

Що стосується біометричного способу проведення двофакторної аутентифікації, у вас є три поширені варіанти. По-перше, ви скануєте свої відбитки пальців, і оскільки багато сучасних смартфонів мають вбудований датчик відбитків пальців, багато людей схильні йти цим шляхом, оскільки він швидкий і простий. Другий - це, звичайно, сканування вашого обличчя. Більшість сучасних смартфонів мають 3D-камери, які можуть ефективно сканувати ваше обличчя під різними кутами, а це, у свою чергу, забезпечує вищий рівень безпеки. Іншими словами, хтось не може відкрити фотографію вашого обличчя на своєму смартфоні та підтвердити, що це ви, оскільки для розблокування потрібна повна 3D-модель вашого обличчя. Нарешті, у вас є один із найскладніших і рідкісних видів біометричної автентифікації, і це через вашу сітківку.