Словник

Майнінг

Easy

Криптомайнінг - це процес, у якому блоки додаються до блокчейну, перевіряючи транзакції. Це також процес, за допомогою якого створюються нові Bitcoin та деякі альткоїни.

Що таке майнінг?

Криптомайнінг - це процес, у якому блоки додаються до блокчейну, перевіряючи транзакції. Це також процес, за допомогою якого створюються нові Bitcoin та деякі альткоїни. Для видобутку нових Bitcoin майнер повинен вирішити криптографічну головоломку під назвою хеш-функція. Перший майнер, який зробить це успішно, виграє винагороду під назвою винагорода за майнінг і може додавати транзакції в новий блок у блокчейні.

Як працює майнінг Bitcoin?

Майнерам Bitcoin потрібно вирішити складну математичну задачу, щоб отримати право додати блок до блокчейну. Це вимагає величезної кількості обчислювальної потужності та електроенергії. Ось чому Bitcoin видобуваються на майнінгових фермах, де обчислювальна потужність поєднується для надання майнерам конкурентної переваги. Майнери можуть успішно видобути блок, правильно вгадавши хеш, що вони можуть зробити лише за допомогою грубої сили та обчислень. Апаратні майнери, які використовуються для цієї мети, є інтегральними схемами, призначеними для конкретного застосування (ASIC). Ці машини спеціального призначення створені спеціально для майнінгу Bitcoin і потребують постійного оновлення.
Як тільки майнер правильно вгадає хеш, він отримує винагороду за блок. Ці винагороди за блок зменшуються зменшуються вдвічі кожні чотири роки у процесі, який широко відомий як «халвінг».

Чи є прибутковим Bitcoin майнінг?

Bitcoin майнінг не вигідний роздрібним майнерам, які хочуть видобувати Bitcoin у своїх домівках. Ландшафт майнінгу став надто конкурентоспроможним і вимагає занадто багато апаратного забезпечення для прибутковості домашнього майнінгу. Однак для інституційних майнерів, які можуть отримати користь від економіки масштабу, майнінг може бути дуже прибутковим. Майнери витрачають на ASIC та електроенергію та отримують дохід від продажу Bitcoin. Таким чином, чим вища ціна BTC, тим прибутковішим стає майнінг. Чим нижча ціна BTC, тим більша ймовірність майнерів майнити близько до точки беззбитковості або нижче.

Капітуляція майнерів - це процес, коли майнерам доводиться закривати свій бізнес через низькі ціни.

Як розпочати Bitcoin майнінг?

Теоретично будь-хто може почати майнити Bitcoin за допомогою наступного обладнання:

  • Bitcoin-гаманець
  • Програмне забезпечення для майнінгу
  • ASIC
  • Бажано дешева електроенергія

Однак, чим менше ASIC у майнера і чим вищі витрати на електроенергію, тим менш прибутковим буде бізнес майнінгу.

Ризики Bitcoin майнінгу

Bitcoin майнінг також може нести ризики. Наприклад, майнери мають величезні капітальні витрати перед тим, як почати майнінг-бізнес через кількість апаратного забезпечення, яке вони повинні придбати. Це робить його життєздатним, лише якщо майнер має довгострокову конкурентну перевагу. Крім того, це суворо регулюється у багатьох юрисдикціях, що робить дотримання місцевих законів ще однією перешкодою, через яку майнерам доводиться проходити. Нарешті, нестабільність Bitcoin може змусити навіть майнерів з гарною ліквідністю капітулювати, якщо їм доведеться занадто довго майнити зі збитками.

Related Articles