Словник

Ліквідність

Moderate

Як легко можна купувати та продавати криптовалюту без впливу на загальну ринкову ціну.

Що таке ліквідність?

У своїй найпростішій формі ліквідність означає, наскільки легким є процес швидкої конвертації криптовалюти у готівку — і чи можна цього досягти без втрати вартості активу.
Bitcoin, перший у світі цифровий актив, який найбільш активно торгується, часто визнається найбільш ліквідною віртуальною валютою.
Ліквідність також може бути використана, коли зважується, які біржі дозволяють миттєво завершувати угоди між фіатом та крипто без прослизання ціни. Рівні ліквідності часто залежатимуть від кількості користувачів певної платформи.

На досконалому конкурентному ринку ліквідність підриває можливість стягувати ціну зі знижкою або надбавку. Це пояснюється тим, що активна торгівля криптовалютою або будь-яким класом активів допомагає уникнути спотворень цін.

Ліквідна криптовалюта зазвичай торгується навколо своєї ринкової ціни.

Найбільш ліквідним ринком у світі є ринок форекс. За даними Банку міжнародних розрахунків, станом на квітень 2019 року щоденні транзакції становили в середньому 6,6 трильйона доларів США.

З іншого боку, ринок нерухомості зазвичай вважається неліквідним. Це пов’язано з тим, що нерухомість часто продається досить нелегко, і вона може включати довгий ланцюг дій, велику кількість документів, а також залежати від інших змінних.

Трейдери зазвичай віддають перевагу ліквідним ринкам. Неліквідний ринок сильно ускладнює для учасників вхід та вихід з позицій.

Обсяги торгівлі Bitcoin зараз комфортно становлять десятки мільярдів щодня і значно зросли з 2014 року.

Це не означає, що валюта-лідер ніколи не зазнавала періодів неліквідності. Після падіння цін на BTC у 2018 році обсяги впали приблизно до 5 мільярдів доларів США на день.

Ліквідність криптовалют, імовірно, ще більше зросте, якщо зросте їх впровадження, а віртуальні активи стануть більш широко прийнятими як засоби обміну.