Словник

Первинна пропозиція монет (ICO)

Moderate

Скорочено від Initial Coin Offering, ICO - це різновид краудфандингу або краудсейлу, що використовує криптовалюти як засіб залучення капіталу для компаній на ранній стадії розвитку.

Що таке первинна пропозиція монет (ICO)?

Будь-яка криптовалютна компанія або компанія блокчейна, яка хоче залучити кошти для створення програми, сервісу або нової монети, може використовувати ICO для залучення коштів.

Багато хто сприймає це як відповідь криптосвіту на первинні публічні пропозиції (IPO) — і вони були особливо популярні під час бульбашки у крипто 2017 року.

Відтоді, ICO зазнали критики через побоювання, що ними можуть скористатися шахраї та ринкові маніпулятори. Деякі проєкти також зіткнулися з діями з боку Комісії з цінних паперів та бірж США, оскільки вони вважалися незареєстрованим продажем цінних паперів.
ICO зазвичай починається з того, що компанія запускає білу книгу з детальним описом цілей проєкту, кількості токенів, які будуть видобуті та як вони будуть розподілені. У деяких випадках, інвесторам будуть надані знижені ціни, якщо вони придбають токени на початку кампанії — також можна отримати знижки, якщо для покупки використовуються криптовалюти замість фіату.

Токени, продані через ICO, можуть бути корисними, тобто власник може обміняти їх на доступ до певного продукту чи послуги. У рідкісних випадках вони можуть представляти частку власності у стартапі, який запустив лістинг.

В останні роки, ICO потрапили у заголовки газет як дуже ризиковані інвестиції, а деякі з них навіть були ідентифіковані шахрайськими.

Дослідження Review of Financial Studies показують, що між січнем 2016 року та серпнем 2019 року ICO зібрали майже 13 мільярдів доларів США у всьому світі. Тим часом у звіті Ernst & Young виявилося, що 86% провідних ICO, запущених у 2017 році, були нижчими за свою ціну лістингу до жовтня 2018 року.

Основна критика ICO зосереджена навколо легкості, з якою ICO може бути запущений без регуляторного нагляду — а це означає, що вони часто залучають недосвідчених інвесторів. Через проблеми з іміджем ICO, первинні біржові пропозиції (initial exchange offerings) та пропозиція токена - цінного паперу (security token offerings) останніми роками стали набагато популярнішими альтернативами.

Відомо, що SEC вживає заходів проти деяких проєктів, — зокрема проти Telegram, якому було наказано повернути інвесторам велику суму з 1,7 мільярда доларів США, які були зібрані для Telegram Open Network.

У березні 2020 року, згідно з попередньою судовою забороною, виданою Окружним судом Південного окружного суду Нью-Йорка, Telegram мав повернути інвесторам 1,2 мільярда доларів США на додаток до цивільного штрафу у розмірі 18,5 мільйонів доларів США.

Related Articles