Хто є домінуючими венчурними капіталістами у крипто?
Blockchain

Хто є домінуючими венчурними капіталістами у крипто?

9 хв
1 year ago

CoinMarketCap Academy розглядає роль венчурних капіталістів та венчурних фондів у крипто, а також деяких найкращих венчурних капіталів (VC) у грі.

Хто є домінуючими венчурними капіталістами у крипто?

Зміст

Інвестиційні банкіри та венчурні капіталісти вважають крипто наступною золотою лихоманкою.

Минулого року венчурні капіталісти або венчурні капітали (VCs), влили більше грошей у крипто та блокчейн-підприємства, ніж за всі попередні роки разом узяті. Загалом, 33 мільярди доларів США було інвестовано у крипто та блокчейн-стартапи згідно зі звітом Galaxy Digital. 9 мільярдів доларів США, сума інвестицій в останньому кварталі 2021 року, перевищила весь рік венчурних інвестицій у 2020 році.

Хоча не всі згодні з тим, що венчурні капітали є силою добра, вони прийшли, щоб залишитися. У цій статті буде розглянуто роль, яку венчурні капіталісти відіграють у криптоекономіці сьогодні, і те, як вони відіграватимуть більшу роль у формуванні криптоландшафту в найближчі роки.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Експоненціальне зростання інвестицій венчурного капіталу

У 2021 році ми побачили мейнстрім венчурних інвестицій у крипто. Дані Galaxy Digital показують, що венчурні капіталісти інвестували 33 мільярди доларів США у крипто та блокчейн-компанії у 2021 році, що становить близько п’яти відсотків усіх грошей, які вони інвестували минулого року.
Це майже на тисячу відсотків збільшення від кількості грошей, які вони інвестували у 2020 році.
Незважаючи на ведмежу тенденцію, яка охопила крипторинок на початку 2022 року, інвестиції венчурного капіталу не сповільнилися. За даними Galaxy Digital, венчурні інвестиції перевищили 10 мільярдів доларів США у першому кварталі 2022 року, найвищому кварталі. Це значно відрізнялося від попереднього ведмежого ринку в 2018 році, коли багато криптостартапів боролися за збір коштів та щоб лишитися на плаву.

Оскільки крипто неухильно проникають у мейнстрім, засновуються всілякі додаткові та допоміжні підприємства, більшість із яких потребують інвестицій та керівництва людей, які розуміються як на крипто, так і на бізнесі.

І тут на допомогу приходять венчурні капітали.

Роль венчурних капіталістів

Венчурні капіталісти, або венчурні капітали VCs, шукають стартапи з великим потенціалом зростання та надають їм фінансування та керівництво в обмін на частку в капіталі компанії. Фонди венчурного капіталу, зазвичай, створюються пулом інвесторів, які шукають інвестиційні можливості з високим ризиком і високими винагородами.

Проте, деякі великі компанії мають спеціальні венчурні підрозділи, якими керують власні спеціалісти, що називається корпоративним венчурним фінансуванням. У корпоративному світі, прикладами можуть бути венчурний підрозділ Intel Intel Capital, підрозділ венчурного капіталу Facebook, Google Ventures Alphabet та Salesforce Ventures. Здебільшого, команди корпоративного венчурного фінансування працюють так само, як і венчурні капітали, за винятком того, що прибуток поглинає корпорація, а не окремі інвестори.
У криптоеквіваленті, прикладами можуть бути Binance Labs, Coinbase Ventures та FTX Ventures.

Венчурні капітали, як правило, інвестують у галузі, з якими вони знайомі, оскільки їхні знання, досвід та професійна мережа дозволяють їм керувати та підтримувати команди, з якими вони працюють. Зазвичай, вони націлені на компанії з досвідченою командою менеджерів, великим цільовим ринком і, в ідеалі, унікальним і ніколи раніше не баченим продуктом.

Після того, як команда венчурних капіталістів інвестує у компанію, вони працюють із внутрішньою командою у таких сферах, як управління бізнесом, маркетинг і зв’язки з громадськістю для забезпечення росту компанії. Вони також надають доступ до своєї професійної мережі, що, у свою чергу, допомагає компанії розвивати свою команду, виходити на нові ринки та утверджуватися у своїй галузі.

У традиційному бізнес-секторі, венчурні капіталісти зазвичай не фінансують стартапи на стадії ідеї. Натомість, вони зазвичай фінансують фірми, які мають готовий продукт і хочуть розширити своє підприємство. Однак, криптостартапи не збирають кошти так, як це роблять інші підприємства, тому венчурним капіталовкладникам довелося скоригувати свою інвестиційну стратегію.

Давайте зануримося у те, як працюють криптовенчурні капіталісти.

Венчурний капітал у крипто

З 2013 року, криптостартапи здебільшого залучали свої початкові кошти за допомогою продажу токенів у процесі, який називається первинними пропозиціями монет або ICO. Багато з найпопулярніших монет і платформ сьогодні зібрали свої початкові кошти за допомогою ICO, включаючи Ethereum.
ICO ідеально підходять для залучення фінансування від роздрібних інвесторів, оскільки немає жодного регулювання та бар’єрів для входу. Вони також дозволяють стартапам залучати кошти, не беручи жодних боргів і не віддаючи капіталу компанії.
Як ви можете собі уявити, венчурні капіталісти також використовують переваги ICO, оскільки вони можуть придбати нові криптостартапи на ранній стадії, але без надання жодної маркетингової чи мережевої допомоги. Крім того, венчурні капітали можуть легко перевести токени у готівку набагато швидше, ніж вони могли б продати свою частку в капіталі, хоча період набуття права, зазвичай, застосовується при початковому продажу токенів.
Однак, за останній рік або близько того, венчурні капіталісти інвестували більше своїх грошей до того, як токени стали доступними для громадськості через ICO, що дозволило їм купувати токени дешевше, ніж роздрібним трейдерам. Можна стверджувати, що це дозволяє венчурним капіталістам “dump“ (продавати великими обсягами та цим скидати ціну) на токени, що впливає на роздрібних інвесторів, іноді відомих як “plebs“. Майте на увазі, що не всі погоджуються з тим, що недавній сплеск венчурного капіталу є корисним для крипто.

Що стартапи отримують від венчурних капіталів окрім грошей?

На додаток до фінансування, яке дозволяє розпочати їхній проєкт, засновники стартапів також отримують переваги від доступу до розгалуженої мережі компаній та засновників венчурного капіталу, а також від консультацій щодо навігаційного регулювання, маркетингу, зв’язків з громадськістю тощо.

Крім того, отримання фінансування від відомого венчурного капіталу є формою брендингу — це надає стартапам вигляд легітимності, що зазвичай гарантує більший інтерес та інвестиції з боку роздрібних інвесторів у майбутньому. Не дивно, що список інвесторів стартапу видно на його цільовій сторінці.

В обмін на їх фінансування та керівництво, венчурним капіталістам зазвичай надається або частка акціонерного капіталу компанії, або відсоток від токенів, перш ніж вони вийдуть на публічний продаж. Якщо стартап досягне успіху, венчурні капіталісти потім переводять свої токени у готівку або продають свою частку в капіталі для отримання прибутку.

Найкращі венчурні компанії

Нижче наведено список із семи найвідоміших компаній венчурного капіталу в криптосфері.

DCG – Digital Currency Group

Digital Currency Group, або DCG, була заснована у 2015 році мільярдером Баррі Сілбертом (Barry Silbert), який був одним із перших інвесторів у Bitcoin.

Місія групи полягає у прискоренні розвитку Bitcoin та блокчейн-компаній, інвестуючи у молоді фінтех-компанії та керуючи ними, особливо тими, що створюють нові цифрові активи.

На сьогоднішній день, група інвестувала у понад двісті крипто та блокчейн-компаній, включаючи BitPay, Chainalysis, Circle, Coinbase, Lightning Network, Ripple та ZCash.

Але DCG, мабуть, найбільш відома своїми дочірніми компаніями: Grayscale Investments, яка керує Bitcoin Investment Trust і є найбільшим у світі менеджером цифрових активів та CoinDesk, одним із топ сайтів криптоновин.

3AC – Three Arrows Capital

Джерело: cryptotimes.io

Three Arrows Capital - це орієнтований на крипто інвестиційний фонд. Він був заснований у 2012 році Су Чжу (Su Zhu) див. фото вище та Кайлом Дейвісом (Kyle Davies), і раніше базувався у Сінгапурі, а тепер переїжджає до Дубая.

Компанія прагне надавати інвесторам "чудові прибутки з поправками на ризик" і, за останні десять років, накопичила величезний портфель змішаних криптоінвестицій.

Портфель фонду включає кілька проєктів DeFi, включаючи AAVE, Trader Joe та KeeperDAO, а також блокчейн-геймінг та платформи NFT, такі як Axie Infinity та Crypto Raiders.

На відміну від більшості інших інвестиційних компаній, Three Arrows також купує та зберігає криптовалюти та токени, включаючи Bitcoin, Kusama та Solana. А у грудні минулого року компанія, як повідомляється, купила ETH на 400 мільйонів доларів США.
Three Arrows нещодавно взяли участь у раунді фінансування на суму 92 мільйони доларів США для протоколу Mina, який наразі тримає рекорд як найлегший у світі блокчейн із розміром лише 22 КБ.

A16z – Андрессен Горовіц (Andreessen Horowitz)

Джерело: a16zcrypto.com

Андрессен Горовіц, більш відомий як a16z, є, мабуть, найвідомішим фондом венчурного капіталу в крипто на сьогодні. Компанія була заснована у 2012 році Марком Андрессеном (Marc Andreessen) і Беном Горовіцем (Ben Horowitz) і сьогодні базується у Кремнієвій долині, Каліфорнія.

A16z пропонує фінансування «сміливим підприємцям, які будують майбутнє за допомогою технологій» на кожному етапі циклу фінансування; від початкових раундів до серії C.

Під управлінням компанії знаходяться активи на суму майже 30 мільярдів доларів США, які розподілені між численними фондами, включаючи спеціальний криптофонд під назвою a16z crypto.

Сьогодні, a16z crypto управляє більш ніж 3 мільярдами доларів США, і в його команду входять криптоконсультанти, маркетологи, інформатики, операційні менеджери та інвестори, усі вони керують криптокомпаніями, у які інвестує a16z.

На сьогоднішній день, a16z профінансував сотні відомих і успішних криптоплатформ, включаючи OpenSea, ринок NFT, Dapper Labs, виробника CryptoKitties, і Axie Infinity, шалено популярну гру на основі блокчейна.

Криптопортфель фонду також містить частки у Compound, Near Protocol, Uniswap, Maker та Celo, серед інших.

Coinbase Ventures

Джерело: blog.coinbase.com

Coinbase, популярна та публічно зареєстрована криптобіржа, що має власне відділення венчурного капіталу під назвою Coinbase Ventures. Згідно з дослідженням CB Insights, Coinbase Ventures стала найкращим інвестором у блокчейн в 2021 році.
Фонд розпочав роботу в березні 2018 року та надає фінансування перспективним компаніям на ранній стадії розвитку, які могли б просунути галузь вперед у позитивному ключі. На відміну від інших фондів, про які ми вже говорили, Coinbase Ventures не має фіксованого розміру фонду та нуль штатних працівників, за словами головного операційного директора Coinbase Емілі Чой(Emilie Choi).

В інтерв’ю Forbes Чой пояснила, що замість завчасного виділення кошт на інвестиції, Coinbase використовує гроші зі свого балансу для покупки частки акцій у стартапах, і що вони вважають за краще приєднуватися до раундів фінансування, які проводять інші венчурні компанії.

За даними Crunchbase, Coinbase Ventures наразі здійснили 240 інвестицій і нещодавно взяли участь у раунді фінансування серії А для платформи карбування NFT під назвою Mintbase.

Поточний інвестиційний портфель фонду включає частки у BlockFi - службі криптокредитування та гаманців, Audius - децентралізованій музичній платформі, і Dapper Labs - компанії, що стоїть за CryptoKitties та NBA Top Shot NFT.

Alameda Research

Джерело: www.alameda-research.com

Alameda Research - це фонд прямих інвестицій із Гонконгу, заснований наприкінці 2017 року Семом Бенкманом-Фрідом (Sam Bankman-Fried), також відомим як SBF. Можливо, ви вже чули про SBF — він є засновником і генеральним директором FTX, однієї з найкращих бірж криптодеривативів.

Сьогодні Alameda управляє цифровими активами на суму понад мільярд доларів, включаючи Bitcoin, Ethereum, BNB, Solana, Uniswap та понад тридцять інших монет і токенів.

Останні інвестиції включають фінансування ConsenSys, що розробили гаманець MetaMask, і Near Protocol, платформу розробки DApp.

Але, мабуть, найуспішнішою ініціативою Alameda на сьогоднішній день стала їх величезна ставка на Solana у червні 2021 року, перш ніж токен піднявся з менш ніж тридцяти доларів США до більш ніж двохсот п’ятдесяти доларів США.

Binance Labs

Джерело: labs.binance.com

У 2018 році у Binance запустили комбіноване інвестиційно-інкубаційне крило під назвою Binance Labs. Інкубатори знаходять і допомагають новим компаніям пройти критичні етапи їхнього раннього розвитку.

Інкубаційна команда Binance спеціально зосереджена на захоплюючих проєктах на ранній стадії, які ще не випустили токен або монету, і які підтримують зростаючий розвиток децентралізованої мережі. Протягом програми строком на 10 тижнів, інкубовані проєкти отримують доступ до наставництва від лідерів бізнесу в екосистемі Binance, а також до нормативної, юридичної та мережевої підтримки.

Проєкти, інкубовані Binance, отримують початкові 500 000 доларів США в обмін на 10-відсоткову частку у бізнесі, а також мають право на отримання додаткового фінансування до десяти мільйонів доларів США.

Незважаючи на те, що команда Binance Labs у першу чергу інкубує перспективні проєкти, вони також інвестують у відомі проєкти. Нещодавно, фонд взяв участь у раунді фінансування Figment серії C на суму 110 мільйонів доларів США і фактично очолив збір 60 мільйонів доларів США для платформи створення блокчейнів під назвою Multichain.

Остання інвестиція Binance Labs була у платформу під назвою Stepn, яка є додатком для стилю життя Web3, який платить вам у крипто за збереження здоров’я.

Paradigm

Джерело: www.paradigm.xyz

Paradigm - це криптовенчурна компанія, яка прагне «бути першим і найбільш корисним партнером для криптопідприємців та спільнот».

Співзасновник Coinbase Фред Ерсам (Fred Ehrsam) заснував Paradigm у 2018 році разом із колишнім партнером Sequoia Capital Меттом Хуангом (Matt Huang).

Дует заснував фонд зі своєю спільною вірою в те, що крипто докорінно змінить світову фінансову систему, і, інвестуючи у криптопідприємців, вони можуть отримати вигоду від безпрецедентного зростання сектора.

Наразі, вони здебільшого співпрацювали з криптоплатформами на ранній стадії розвитку, яким потрібні як керівництво, так і фінансування для реалізації своїх ідей. Але вони також інвестували у деякі більші криптоконцепції, такі як BlockFi, FTX та Coinbase.

Поточний інвестиційний портфель Paradigm також включає вибір криптовалют і токенів, зокрема Bitcoin, Compound та COSMOS. У листопаді минулого року, у Paradigm оголосили про створення нового венчурного фонду розміром 2,5 мільярда доларів США лише для крипто, що на той час зробило його найбільшим існуючим криптофондом.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
4 people liked this article