Словник

HODL

Easy

Тип пасивної інвестиційної стратегії, коли ви утримуєте інвестиції протягом тривалого періоду часу, незалежно від будь-яких змін у ціні чи ринках.

Що таке HODL?

HODL - це абревіатура, яка означає "hold on for dear life" (триматися за життя). Це популярний мем серед криптоінвесторів і гра слів зі словом «тримати». Цей термін стосується інвестиційної стратегії купівлі криптовалюти з наміром ніколи її не продавати.

Що означає HODL?

HODL - це вираз мему, що означає намір купити криптовалюту і ніколи її не продавати. Мета цієї стратегії полягає у подоланні волатильності криптоінвестицій і зрештою отримати вигоду від довгострокового підвищення курсу придбаної монети. Хоча немає гарантії підвищення курсу, криптоінвестори непохитно вірять, що утримання монети досить довго зрештою призведе до позитивних прибутків. У минулому це було особливо правдиво для інвестицій у Bitcoin та Ethereum.

HODL також означає збереження спокою в періоди підвищеної емоційності на ринках, також відомі як FUD. Ті, хто HODL протягом цих періодів підвищеної невизначеності, ймовірно, витримають FUD і зрештою отримають винагороду у вигляді позитивної прибутковості своїх інвестицій.

Походження HODL

HODL - це неправильне написання слова «тримати», яке пізніше набуло значення «holding on for dear life» (триматися за життя). Історію походження терміну можна простежити до форуму Bitcointalk. Під час bull run 2013 року, Bitcoin зріс з 15 доларів США у січні 2013 року до максимуму в 1100 доларів США у грудні 2013 року. 18 грудня 2013 року, ціна Bitcoin впала на 39% з 716 до 438 доларів США.

Трейдер на ім’я GameKyuubi опублікував на форумі Bitcointalk «I AM HODLING», намагаючись переконати інших робити те саме й не продавати в умовах волатильності ринку. Його вигук продовжувався:

«ЧОМУ Я ТРИМАЮ? Я СКАЖУ ВАМ ЧОМУ ... Це тому, що я поганий трейдер, і я ЗНАЮ, ЩО Я ПОГАНИЙ ТРЕЙДЕР. Так, ви, хороші трейдери, можете помітити максимуми та мінімуми… Просто так і заробіть мільйон доларів, безперечно, брате».

Цей спалах емоцій вдарив по нервах інших трейдерів, які намагалися впоратися з волатильністю Bitcoin. Зрештою мем прижився, і інші наслідували його приклад, щоб HODL свої монети та ніколи не продавати для проходження через волатильність ринку. Незрозуміло, коли до цього терміну було прикріплено значення «hold on for dear life».

Розуміння стратегії HODL

Інвестиційна стратегія HODL у кінцевому підсумку зводиться до надзвичайної впевненості в інвестиціях і зобов’язань не продавати, незалежно від того, наскільки сильною є просадка. Таким чином, стратегії HODL можна застосовувати до будь-яких інвестицій, але найбільш відомі тим, що вони стосуються криптовалют, і особливо Bitcoin. У стратегії HODL інвестори повинні утримуватися від панічних продажів, коли ринок зазнає надзвичайної волатильності або довгих ведмежих ринків.

Незважаючи на те, що стратегія HODL була прибутковою для трейдерів, які купували Bitcoin за низькими цінами, немає гарантії, що вона зрештою буде прибутковою. На момент написання статті, у листопаді 2022 року, інвестори, які купили Bitcoin у грудні 2017 року, були б у збитках, незважаючи на те, що вони отримували прибуток протягом тривалого часу під час інвестування. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що HODL є багаторічною інвестицією або навіть інвестиційною стратегією на кілька десятиліть з припущенням, що Bitcoin зрештою буде прийнято як сховище цінності більшістю інвесторів.

HODL у ЗМІ

HODL став вірусним мемом у індустрії криптовалют і досяг масової популярності. Різні основні засоби масової інформації, такі як The Washington Post та CNBC, висвітлювали значення HODL і основну інвестиційну стратегію криптомаксималістів. Його також часто поєднують з іншими мемами у криптоіндустрії, зокрема у Bitcoin-спільноті.

Альтернативи HODLing

Протилежністю HODL буде одноденна торгівля(day trading), де інвестори намагаються отримати прибуток від ринкових коливань для покупки та продажу активів за короткий проміжок часу, наприклад хвилини, години або тижні. Таким чином, HODL можна розглядати як інвестиційну стратегію, тоді як денна торгівля відноситься до торгової стратегії, яка не займається довготривалим утриманням криптовалюти.
Є кілька похідних від терміна HODL. Наприклад, деякі криптоінсайдери ввели термін BUIDL, який, імовірно, означає "build (on for dear life)" - будувати (на ціле життя). Стратегія BUIDL не стосується інвестування у криптовалюти, а пов’язана з розвитком технології блокчейн. Багато шанувальників та розробників Ethereum клянуться стратегією BUIDL, оскільки вони прагнуть створити Ethereum у передбачуваному «майбутньому фінансів». З іншого боку, HODL - це мем, який частіше асоціюється з спільнотою Bitcoin, хоча він також був прийнятий іншими криптовалютами.
Підсумовуючи, HODL є одним із центральних мемів у криптоіндустрії та є частиною племінної ідентичності криптоінвесторів, які вірять, що крипто одного дня замінять або принаймні конкуруватимуть з фіатними валютами.

Related Articles