Словник

Рівні комісії

Easy

Рівні комісії відносяться до структури комісії, яка визначає суму, що стягується, коли інвестори вносять або знімають гроші та здійснюють операції на криптобіржі.

Що таке рівні комісії?

Рівні комісії (fee tiers) відносяться до структури комісії, яка визначає суму, що стягується, коли інвестори вносять або знімають гроші та здійснюють операції на криптобіржі. Кожна біржа має власну структуру комісії, яка часто відрізняється залежно від обʼєму та типів угод.

Деякі криптобіржі пропонують різноманітні способи внесення фіатних грошей, починаючи від банківських переказів та переказів через PayPal і закінчуючи використанням кредитних та дебетових карток, за які може стягуватися комісія від 2% до 5%.

Комісії за торгівлю мають різні форми залежно від витраченої суми та від того, чи використовується функція свопу, конвертації чи інструмента торгівлі. Хоча багато бірж пропонують варіанти обміну або конвертації, які зручніші для нових трейдерів, вони часто є найдорожчими. Тому важливо переглядати та розраховувати витрати, щоб вони були мінімальними.

Комісія за торгівлю часто стягується у формі фіксованої комісії, яка збільшується або зменшується, коли вартість угоди нижче або перевищує певний рівень (наприклад, комісія у розмірі 0,99 долара США стягується за угоди нижче 10 доларів США та більше за угоди з більшою ціною), або відсоткова комісія за моделлю "мейкер-тейкер".

У моделі "мейкер-тейкер", комісії часто становлять відсоток від загальної торгівлі, і

важливо зауважити, що користувачі стягують плату, коли угода виконується та узгоджується, а не під час створення торгового ордера. Для деяких бірж ці комісії можна зменшити, сплачуючи за допомогою платформи службового токена платформи, що часто призводить до стягнення нижчих відсоткових ставок із більшим обʼємом торгів і частотою понад визначеного рівня. Платформи також можуть пропонувати VIP-рівні з ексклюзивними стимулами та перевагами, наприклад знижками.
Торговий ордер стягуватиме комісію мейкера, якщо воно не буде негайно зіставлено із замовленням покупця чи продавця у книзі ордерів. Натомість, ці угоди буде додано до книги ордерів, додаючи ліквідність. Прикладом можуть бути лімітні ордери (які вказують максимальну та мінімальну ціну, за якою трейдер готовий купити або продати), які не виконуються негайно.

Що стосується комісій тейкера, вони стягуються, якщо угода одразу збігається із замовленням у книзі ордерів. Прикладом можуть бути ринкові замовлення (коли трейдер розміщує замовлення за ринковою ціною на криптовалюти та інші активи на біржі), які зазвичай повністю виконуються.

Нарешті, існують також комісії за зняття, які можуть стягуватися з користувачів під час виведення своїх активів і конвертації їх у фіатні гроші на їхні банківські рахунки або переміщення своїх криптовалют з однієї платформи на іншу, які варіюються від фіксованих сум до відсотків.

Це заохочує трейдерів і користувачів приймати більш виважені та менш імпульсивні рішення, мінімізуючи ймовірність того, що біржа буде завалена надмірними або частковими торговими запитами, а також забезпечуючи дохід та кошти для платформи чи біржі.

Зібрані комісії часто йдуть на зростання та розвиток біржових платформ, а в контексті децентралізованих бірж - постачальникам ліквідності та інвесторам платформи за допомогою програм прибуткового фармінгу та видобутку ліквідності.