Словник

Delegated Proof-of-Stake (dPOS)

Moderate

Альтернатива консенсусним алгоритмам Proof-of-Stake та Proof-of-Work.

Що таке Delegated Proof-of-Stake (dPOS)?

Механізми підтвердження частки володіння Proof-of-Stake (PoS)) були розроблені протягом останніх років у відповідь на передбачувані проблеми та обмеження, пов’язані з механізмами підтвердженням роботи Proof-of-Work (PoW) —, зокрема, з ресурсомістким характером масштабного криптомайнінгу.
У механізмі PoS, майнінг взагалі відсутній. Натомість, перевірка нових блоків у блокчейні відбувається на основі кількості монет, на які поставлено стейкінг. Користувачі блокують певну кількість монет як ставку — і, в певні моменти, користувачам із ставками випадковим чином призначаються права перевірки для наступного нового блоку.
Чим більшу кількість монет користувач стейкінгує, тим вищі його шанси отримати права перевірки у кожному раунді. Окрім зменшення обчислювальних витрат на роботу блокчейну, PoS-системи значно ускладнюють зловмисну атаку, оскільки зловмиснику потрібно мати щонайменше 51% від загальної кількості монет у ланцюгу.

У системі делегованого підтвердження частки володіння Delegated Proof-of-Stake (DPoS), учасники все ще роблять стейкінг монет. Однак, замість того, щоб самім відповідати за валідацію, зацікавлені сторони доручають цю роботу делегату — групи яких потім відповідають за досягнення консенсусу між собою.

Делегати DPoS обираються на основі їхньої репутації та сприйманої надійності, і теорія серед прихильників DPoS полягає у тому, що система стимулює хорошу поведінку серед делегатів, оскільки спільнота має право проголосувати за них і замінити їх у будь-який час.

Блокчейни DPoS зазвичай швидші, ніж блокчейни, які працюють на системах PoW та PoS, з вищою швидкістю транзакції за секунду. Однак, DPoS знаходиться у зародковому стані, і зазвичай не вважається достатньо безпечним, щоб стати основою для блокчейнів з грошовими транзакціями.

Related Articles