Посібник Ultimate Dummy щодо пасивного доходу від стейкінгу
Altcoins

Посібник Ultimate Dummy щодо пасивного доходу від стейкінгу

CoinMarketCap Academy пояснює все, що вам потрібно знати про отримання пасивного доходу від криптостейкінгу.

Посібник Ultimate Dummy щодо пасивного доходу від стейкінгу

Зміст

Ви хочете заробляти пасивний дохід за допомогою криптостейкінгу, але не знаєте як.

Багато новачків у крипто чують, що стейкінг - це простий спосіб отримання пасивного доходу без ризику. Але чи це правда?

Криптостейкінг може бути легким заробітком. Але ви, мабуть, чули, що трейдинг також може бути легким заробітком, але часто не є таким. Цей посібник навчить вас усьому, що вам потрібно знати про отримання пасивного доходу за допомогою стейкінгу:

У статті будуть розглянуті такі теми:

 • Що таке стейкінг
 • Які існують нагороди
 • Чому вам потрібно знати різницю між централізованим і децентралізованим стейкінгом (і яке відношення до них має стейкінг токенів LP)
 • Ризики стейкінг
 • Як зробити криптостейкінг на Binance
 • Як зробити криптостейкінг на Kucoin
 • Як зробити криптостейкінг на Crypto.com
 • Остаточний вердикт про криптостейкінг
Після прочитання цього посібника ви точно знатимете, як заробити гроші, стейкінгуючи криптовалюти, і яких нюансів слід уникати.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке стейкінг?

Є два способи пояснити стейкінг: швидка метафора для чайників і довше пояснення для серйозних криптоінвесторів.
Швидка метафора така: криптостейкінг - це як ощадний рахунок у банку (без страховки). Ви можете покласти свої долари на банківський рахунок, банк заплатить вам невелику відсоткову ставку (в середньому 0.06%) за їх зберігання, а потім використовуватиме капітал для інвестицій. До певної суми, ваші заощадження застраховані. Якщо банк збанкрутує, держава гарантує вам повернення коштів.

Якщо ви робите криптостейкінг, ваша криптовалюта - це ваші долари, а ваша криптобіржа або децентралізований протокол - це банк. Ви вносите свої монети/токени та отримуєте відсотки за цю криптовалюту. Єдина відмінність полягає у тому, що часто ваші кошти не застраховані.

Довше пояснення полягає у тому, що стейкінг необхідний для забезпечення безпеки та функціональності блокчейну. Блокчейни з механізмом консенсусу підтвердження частки володіння proof-of-stake потребують монети на стейкінгу як забезпечення підтвердження безпеки та перевірки транзакцій. Іншими словами, стейкери ручаються своїми монетами, що всі транзакції обробляються правильно. За цей привілей, вони отримують відсотки у вигляді токенів, викарбуваних під час додавання нового блоку, але вони також можуть сплатити штраф (званий скороченням), якщо вони поводитимуться неправильно.

Що таке винагороди за стейкінг?

У багатьох блокчейнах ви можете робити стейкінг своїх криптовалют, але насправді вам не потрібно виконувати роботу та обробляти транзакції. Це робота валідаторів. Коли ви ставите свої крипто на стейкінг за допомогою централізованого або децентралізованого стейкінг пулу, ваші монети об’єднуються з монетами інших, а платформа діє як валідатор.
За свою роботу валідатори отримують винагороду, відому як винагорода за стейкінг. Це схоже на відсотки, які банк сплачує вкладникам. Розмір винагороди за стейкінг може залежати від кількох факторів:
 • Криптовалюти, яку ви стейкінгуєте.
 • Вибраного вами постачальника стейкінгу.
 • Незалежно від того, чи виконуєте ви роль валідатора самостійно, чи робите стейкінг на існуючому валідаторі.
 • Тривалість, на яку ви фіксуєте свої токени.
Як кінцевий користувач, ви бачите винагороду за стейкінг, виражену як річний відсоток прибутку (APY). Винагороди за стейкінг зазвичай виплачується у стейкінгованій криптовалюті, — якщо ви робите стейкінг Ether, ви отримуєте винагороду в Ether. Однак, якщо ви стейкінгуєте токени постачальника ліквідності, ви можете отримати інший спеціальний токен винагороди.

Централізований стейкінг

Централізований стейкінг - це вибір такого постачальника, як Binance або Coinbase, тобто криптобіржі або спеціальної служби криптостейкінгу. Централізовані постачальники об’єднують депозити, які вони отримують від користувачів, і діють як валідатори для перевірки транзакцій у блокчейні. Вони отримують частину винагороди за стейкінг, але все ще пропонують привабливі APY (залежно від монети, яку стейкінговано).
Як стейблкоїни, так і криптовалюти доступні для стейкінгу, причому стейблкоїни іноді становлять майже 10% у APY. Деякі постачальники також пропонують страхування депозитів у стейблкоїнах.

Децентралізований стейкінг

Постачальники децентралізованого стейкінгу, такі як Lido, часто пропонують кращі APY, але мають ризик, пов'язаний зі смарт-контрактом. Одним із найпопулярніших децентралізованих протоколів стейкінгу стейблкоїнів є Anchor. Він пропонує 19,5% APY на депозити у токені UST. Однак, децентралізовані пули часто менш зручні у використанні та мають крутішу криву навчання. Вони також не пропонують страхування, хоча ви можете отримати його через сторонні протоколи.
Джерело: https://lido.fi/

LP Token стейкінг

Ви також можете зробити стейкінг токенів постачальника ліквідності. Це дещо відрізняється від стейкінгу "звичайної" криптовалюти. Давайте розглянемо приклад, коли ви володієте ETH і хочете зробити стейкінг токенів постачальника ліквідності на децентралізованій біржі, як-от Sushiswap.

На вкладці “Farm“ (Ферма), Sushi містить торгові пари, для яких користувачі можуть забезпечувати ліквідність.

Наприклад, пул USDC/WETH сплачує 12% на рік. Однак, щоб забезпечити ліквідність для цього пулу та отримати 12% відсотків, вам потрібно:

 • Мати крипто у холодному гаманці або гарячому гаманці.
 • Обміняти свою криптовалюту на WETH та USDC у рівному співвідношенні.
 • Забезпечити ліквідність пулу.
 • Стейкінгувати токен постачальника ліквідності (LP), який ви отримали (який є доказом вашого депозиту).
Відсотки, які ви нараховуєте, сплачуються з комісій, що нараховуються обмінними зборами за свопи між USDC та WETH. Крім того, ви отримуєте певний відсоток у токені винагороди, у випадку Sushiswap SUSHI. Можна з упевненістю сказати, що цей процес рекомендовано лише для досвідчених користувачів DeFi, які знають, як орієнтуватися у децентралізованій біржі та здійснювати свопи токенів. Також стягується комісія за газ на кожному кроці, тому рекомендується лише користувачам із значним капіталом для розгортання. Однак, ви також можете забезпечувати ліквідність блокчейнів за рахунок нижчих комісій за газ, ніж у Ethereum.

Як зробити криптостейкінг на Binance?

Спочатку ви входите за допомогою електронної пошти та мобільного телефону, щоб пройти двофакторну аутентифікацію Binance. Увійшовши в систему, знайдіть вкладку Заробити (Earn) і натисніть Заощадження (Savings).
Ви знайдете два варіанти: гнучкі заощадження (flexible savings) та заблоковані заощадження (locked savings). Різниця між ними: за допомогою гнучких заощаджень, ви можете у будь-який час зняти свої крипто зі стейкінгу. Із заблокованими заощадженнями, ви їх фіксуєте на певний проміжок часу (часто 7 або 15 днів).

Більшість криптовалют є гнучкими заощадженнями, а це дає вам максимальну гнучкість щодо строків, на які ви хочете зафіксувати свої крипто. Ви можете побачити APY та його тенденцію (APY також може змінюватися) за останні кілька днів. Опція автоматичного переказу (Auto Transfer) автоматично переведе баланс вашого спотового портфеля (крипто, якими ви володієте, але не торгуєте на Binance) на ваш ощадний рахунок (savings account). Уявіть собі це як пряме дебетування з вашого поточного рахунку на ваш ощадний рахунок.

Ви можете побачити різні рівні в APY. Найсоковитіший APY на Binance доступний за відносно невелику суму. Те ж саме стосується всіх інших криптовалют.

Для заблокованих накопичень принцип той самий. Єдина відмінність полягає у тому, що ви можете вибрати період блокування для деяких криптовалют.

Виберіть кількість, яку ви хочете стейкінгувати, поставте прапорець і натисніть «Погодитися». Якщо ви хочете скасувати стейкінг, ви можете зробити це у тому ж меню. Для заблокованих заощаджень, ваша ставка автоматично зніметься після періоду блокування.

Як зробити криптостейкінг на Crypto.com?

Увійдіть у програму Crypto.com, використовуючи дані свого облікового запису. Натисніть синю іконку Crypto.com унизу та натисніть Заробити (Earn) на вкладці "Фінанси".
Натисніть Почати заробляти зараз (Start Earning Now) та виберіть одну з монет, які ви хочете поставити на стейкінг.

Як і на Binance, Crypto.com має гнучкі відсоткові ставки — чим більше ви стейкінгуєте, тим нижчий APY. На відміну від Binance, ви також можете на довше зафіксувати свої крипто та отримати прибуток від кращого APY. USDT може заплатити до 6% APY, якщо ви стейкінгуєте його протягом трьох місяців.

Прийміть положення та умови та почніть робити стейкінг.

Як зробити криптостейкінг на KuCoin?

Стейкінг на KuCoin працює подібно до Binance. Увійдіть у свій обліковий запис KuCoin (на комп’ютері чи мобільному пристрої) і знайдіть розділ KuCoin Earn на вкладці Earn.
Інтерфейс практично ідентичний Binance. Ви можете вибрати з кількох різних криптовалют, які ви хочете стейкінгувати. Деякі з них гнучкі, а інші мають фіксовані періоди стейкінгу. Натисніть Підписатися (Subscribe), введіть суму криптовалюти, яку ви бажаєте стейкінгувати, і поставте прапорець у полі згоди.

Ризики криптостейкінгу

Хоча стейкінг, в принципі, менш ризикований, ніж трейдинг або полювання на недооцінені альткоїни, він не повністю позбавлений небезпек.

Періоди блокування

Це менший ризик та більша альтернативна вартість, яку ви як інвестор повинні враховувати. Деякі стейкінг пули мають тривалі періоди блокування, а це означає, що незважаючи ні на що ви не зможете продати монети, поки вони не будуть розблоковані. У разі значного падіння ціни, ваша криптовалюта "застрягне". З іншого боку, ви будете змушені HODL (криптографічний сленг як відмова від продажу монет) у сподіванні на їх значне здорожчання. Таким чином, періоди блокування можуть бути палкою з двома кінцями, і вам потрібно знати про свої очікування.

Ризик смарт-контракту

На Crypto була певна кількість зломів — включно зі зломом Coincheck, Poly Network, Africrypt, Mt Gox, Bitmart та Bithumb. Постраждали як централізовані, так і децентралізовані біржі, і вам просто потрібно знати про цей ризик. Однією з причин, чому криптовалюти пропонують набагато кращі прибутки та APY, є те, що вони компенсують небезпеку повної втрати ваших коштів. Такі протоколи, як Nexus Mutual, можуть забезпечити певне покриття на випадок викрадення ваших коштів.
Подібним ризиком є rug pull(висмикування килимка), хоча це рідко має вплив на стейкінг пули.

Непостійні Втрати

Якщо ви стейкінгуєте токени постачальника ліквідності, ви можете зіткнутися з непостійною втратою, якщо ціни на токени зміняться занадто сильно. Простіше кажучи, якщо вартість одного токена надто зростає порівняно з іншим, можливо, вам було б краще просто тримати цей токен, а не надавати ліквідність. Непостійна втрата є досить технічною, і ви можете знайти наше докладне пояснення непостійної втрати тут.

Висновок: чи варто робити криптостейкінг?

Так, криптостейкінг варто робити з трьох причин:

 • Це (відносно) пасивний дохід.
 • Криптостейкінг має відносно низькі ризики.
 • Ви можете робити стейкінг багатьох різних криптовалют.
Якщо ви купуєте криптовалюту та плануєте утримувати її протягом тривалого часу, ви обов’язково повинні зробити стейкінг для збільшення свого стеку. Деякі криптовалюти є також інфляційними, тому стейкінг - єдиний спосіб зберегти свою частку пропозиції на постійному рівні. Однак, обов’язково дослідіть якість та безпеку постачальника стейкінгу, перш ніж взяти на себе зобов’язання.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
12 people liked this article