Інвестування у стейблкоїни: хеджування інфляції нової ери
Altcoins

Інвестування у стейблкоїни: хеджування інфляції нової ери

Чи ви усвідомлюєте, що інфляція являється податком на утримання ваших грошей? Хочете дочекатися ведмежого ринку?

Інвестування у стейблкоїни: хеджування інфляції нової ери

Зміст

Мало ймовірно, що у розмовах про криптовалюти не згадується термін — волатильність. Поведінка ціни також підтверджує цю історію про волатильність, що є визначною рисою криптовалют.

У той же час, фраза «хеджування від інфляції» робить наголос на основній причині, чому краще тримати свої гроші у Bitcoin або інших криптовалютах, ніж у фіаті.

Не заглиблюючись у жоден із наративів, давайте досліджувати нову можливість, яка виступає як захист від волатильності та інфляції.

Для цього нам потрібно зрозуміти феномен стейблкоїнів.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Стейблкоїни: протиотрута від волатильності

Давайте спочатку поговоримо про цифри — загальна ринкова капіталізація стейблкоїнів на даний момент становить майже 165 мільярдів доларів і зросла на 500% з січня 2021 року. Тож, що таке стейблкоїни? Простіше кажучи, стейблкоїни - стабільні монети - це клас криптовалют, ринкова вартість яких фіксована або прив’язана до певної фіатної валюти.
Наприклад, стейблкоїн, як-от Tether (USDT), прив'язаний до долара США, що означає, що 1 USDT (Tether) завжди оцінюється у 1 долар США. Вартість 1 Tether або будь-якого іншого стейблкоїна завжди буде відповідати фіатній валюті, до якої вони прив’язані.

Стейблкоїни досягають цієї стабільності завдяки унікальному аспекту забезпечення, який полягає у тому, що вони завжди підкріплені резервами. Ці резерви можуть бути у формі фіатних валют, інших криптовалют або товарів. Новим типом стейблкоїнів є алгоритмічні стейблкоїни, де монети отримують свою стабільність з алгоритмів, які по суті контролюють пропозицію монет.

Тепер давайте заглибимося в аналіз актуальної і абсолютно реальної події— інфляції.

Інфляція: смертельний постріл для купівельних спроможностей

Нещодавно, у США зафіксовано найвищий рівень інфляції за останні 4 десятиліття, що зараз становить близько 7%. Так само, Туреччина бореться з інфляційною кризою з 2018 року. Турецька інфляція зросла до майже 36%. Чи може це погіршитися? Аргентина каже «Так», оскільки її економіка, за оцінками, страждає від інфляції рівня 54.8%.

Усі ці цифри вказують на одну і ту саму річ - зниження купівельної спроможності валют. Якщо не враховувати політичний вплив на інфляцію, існує одна пряма причина інфляції — надходження грошей в обіг. Уряди по всьому світу відомі друкуванням більшої кількості грошей в обіг у будь-якому випадку економічного лиха.

Однією з головних причин 7% інфляції у США є безпрецедентне друкування 3 трильйонів доларів США у 2020. Це означало, що лише у 2020 році було створено 18% від загальної пропозиції доларів США. Наведений вище M2 графік грошової маси ілюструє експоненційне зростання після березня 2020 року.

Аналогічно, коли пропозиція грошей збільшується такими загрозливими темпами, громадяни мають більше грошей для придбання, по суті, тієї самої кількості товарів. Це призводить до зростання цін на товари нестійкими темпами, що спричиняє гіперінфляцію. Ідеальним прикладом цього є період, коли Зімбабве "надрукував" свій шлях до економічної катастрофи у 2008 році, наслідки якої можна відчути й сьогодні.

З цих прикладів, нам потрібно визнати той факт, що фіатні валюти створені таким чином, щоб із часом втрачати цінність. Тут вступають у гру інвестиції, за допомогою яких люди прагнуть підвищити вартість своїх грошей у вигляді цінних паперів, нерухомості та інших активів. Однак, це блокує їхні гроші на певний період часу, що означає брак ліквідності.

Тепер виникає цікава ситуація, коли населення у цілому хоче забезпечити вартість своїх грошей, зберігаючи при цьому ліквідність. І це підштовхує нас до залучення стейблкоїнів для хеджування інфляції.

Використання стейблкоїнів - спосіб знищення інфляції

Стейблкоїни можуть стати рішенням для тих, хто хоче зберегти вартість своїх грошей, але при цьому мати можливість щоденно здійснювати транзакції. Оскільки ціни на них стабільні, їх можна використовувати як надійний засіб обміну. Стейблкоїни також можуть замінити звичайний режим транскордонних платежів, який переповнений посередниками, комісіями за транзакції тощо.
Будь-хто із доступом до Інтернету, може здійснювати транзакції зі стейблкоїнами та брати участь у глобальній економіці. Також, це платформа для справжньої глобалізації. За даними Світового банку, понад 2 мільярдидорослих залишаються без доступу до банківських послуг. Легкість доступу до стейблкоїнів - це яскрава можливість для фінансової інклюзії на глобальному рівні та у глобальних масштабах.

Громадяни Туреччини чи Аргентини могли підтримувати цінність своїх грошей, інвестуючи у стейблкоїни під час інфляції. Вони не тільки зберігають свою купівельну спроможність, але й на крок ближче до доступу у децентралізовані фінанси (DeFi). Оскільки DeFi розширює свій вплив у сфері кредитування, страхування, ігор тощо, стейблкоїни та DeFi можуть, по суті, замінити певні послуги у фіатному та банківському секторі.

Хоча, це невелике перебільшення, аргумент має вагу, оскільки індустрія криптовалют і DeFi дозріває та стає мейнстрімом. Крім того, оскільки уряди діють відповідно до криптовалютних правил, стейблкоїни можуть бути безпечною меккою для всіх.

Щоб додатково обґрунтувати моє твердження, ось дві останні події, які припускають, що стейблкоїни будуть відігравати все більш важливу роль у світовій економіці:

  • Чотири банки, застраховані FDIC у США, об’єднуються для виготовлення стейблкоїна під назвою USDF, щоб полегшити однорангові та B2B грошові перекази.
  • Гонконгське монетарне управління - Hong Kong Monetary Authority (HKMA) опублікувало документ про «Криптоактиви та стейблкоїни», у якому питання для обговорення звучить так: «Стейблкоїни можуть бути запущені та стати потенційними замінниками банківських депозитів».
З іншого боку, деякі, як уряди США, виступають проти використання стейблкоїнів, посилаючись на такі регуляторні проблеми, як загроза, яку він створює для глобальної фінансової системи. Інші вважають за краще Центральний банк цифрової валюти Central Bank Digitial Currency (CBDCs) ніж стейблкоїни, оскільки це дозволяє центральному банку країни контролювати випуск.

Найпопулярніші стейблкоїни за ринковою капіталізацією

Tether (USDT)

Запущений у 2014 році, USDT - це стейблкоїн, випущений компанією під назвою Tether Limited, яка контролюється власниками Bitfinex, і прив’язана до долара США у співвідношенні 1:1. Кажуть, що кожен USDT забезпечений рівною кількістю доларового резерву. USDT не тільки є найбільшим стейблкоїном за ринковою капіталізацією, але також є третьою за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією після Bitcoin та Ethereum.
Його максимальна корисність спостерігається в Ethereum, де продукти та послуги DeFi особливо залежать від USDT. Проте, час від часу виникали занепокоєння щодо цілісностіTether Limited нарахунок їх доларових резервів.
APY для USDT коливається від 7% на Binance Savings до 9,5% на BlockFi.

USD Coin (USDC)

USDC прив'язаний до долара США у співвідношенні 1:1, USDC випускається та керується консорціумом під назвою Centre. До складу цього консорціуму входять такі відомі криптокомпанії, як Circle, Coinbase і Bitmain.

Згідно із Circle, USDC повністю забезпечений готівкою та її еквівалентами, такими як короткострокові казначейські облігації США. Основні блокчейни, такі як Ethereum, Solana і Avalanche, підтримують USDC.
Щоб підтримувати прозорість, Circle публікує щомісячну публічну атестацію провідної бухгалтерської фірми про те, як USDC повністю зарезервовано та на 100% можна погашати за долари США. Прочитайте найсвіжіший звіт тут.
APY для USDC коливається від приблизно 10% на Celsuis до 3% на Aave.

Binance USD (BUSD)

BUSD - це ще один стейблкоїн з фіатним забезпеченням, прив’язаний до долара США. У партнерстві з Paxos, Binance створила BUSD у 2019 році. Унікально, BUSD схвалено регулюючим органом — Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк - New York State Department of Financial Services (NYDFS).

Binance також активно просуває його використання у реальному світі, як-от партнерство з BitPay, глобальним постачальником послуг криптоплатежів. Продавці на BitPay, такі як Microsoft і Amazon, тепер мають можливість отримувати платежі у BUSD.

Незважаючи на те, що BUSD є токеном стандарту ERC-20, він також підтримується BEP-2, що робить його найдоступнішим стейблкоїном у мережі BNB. Подібно до USDC, щомісячні перевірки BUSD випускаються компанією Paxos, і їх можна переглянути тут.
APY для BUSD коливається від приблизно 7% на Binance Savings до 8,88% на Celsius.

TerraUSD (UST)

Децентралізований стейблкоїн UST є четвертим за величиною стейблкоїном за ринковою капіталізацією. На відміну від попередніх, UST не керується компанією чи консорціумом. У співпраці з Bittrex Global, Terra запустила UST у вересні 2020 року.
Крім того, UST є стейблкоїном на основі алгоритму, отже, немає необхідності у фіатному резерві для доповнення до випуску UST. Швидше, власний токен Terra. LUNA у поєднанні зі смарт-контрактами на основі алгоритмів підтримує стабільність цін UST. Це переважна валюта для dApps в екосистемі Terra.

За відсутності вимог до застави, UST тримається окремо на ринку стейблкоїнів і не зачіпається проблемами масштабованості.

APY для UST коливається близько 19,3% за Anchor Protocol.

Dai (DAI)

Унікальний алгоритмічний стейблкоїн, яким керує DAO — децентралізована автономна організація, DAI, прив'язаний до долара США. Випуск DAI регулюється MakerDAO, де рішення приймаються спільнотою. Потім рішення самостійно виконуються смарт-контрактами на основі Ethereum.
Чеканка DAI забезпечується поєднанням таких криптовалют, як ETH, BAT, USDC, COMP та інших. Користувачі також використовують системи DSR (DAI Savings Rate), щоб заблокувати свої DAI та заробляти відсотки за заблокованим DAI.
APY для DAI коливається від 3,8% на dYdX до 8% на Nexo.

Чи варто інвестувати у стейблкоїни?

Дві вищезазначені дії у поєднанні зі зростаючою інфляційною кризою в усьому світі забезпечують більшу підтримку стейблкоїнам, які будуть використовуватись як хеджування від інфляції. Це не тільки захищає населення від необхідності ризикувати всім на волатильних криптовалютах, але й забезпечує їм легкий доступ до глобального фінансового ринку.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
13 people liked this article