Коли продавати свої крипто?
Crypto Basics

Коли продавати свої крипто?

6 хв
1 year ago

Важко передбачити найкращий час для продажу своїх крипто. Ця стаття допоможе вам застосувати деякі основні стратегії, щоб уникнути можливих помилок і досягти певних успіхів.

Коли продавати свої крипто?

Зміст

За останні кілька років, здебільшого нерегульована індустрія криптовалют відкрила чудові можливості для заробітку своїм ентузіастам. Однак, це також призвело до значних втрат для тих, хто ставив занадто багато на карту, ризикуючи всіма своїми заощадженнями.
За останні кілька років придбати Bitcoinта криптовалюти стало відносно легко, і це більше не є суттєвою перешкодою для їх використання як інвестицій. Новини про ETF, пенсійні плани та фінансові установи, які приймають криптовалюти у свої портфелі, залишають простір для прибуткових інвестицій. Однак, коли найкращий час продавати крипто?
Багато хто вважає, що продаж може бути складнішим, ніж покупка активу для інвестицій. Кілька причин можуть заважати, як-от страх пропустити (FOMO). Коли вартість активу зростає, інвестори можуть відчувати, що він може продовжувати зростати ще трохи. Якщо ціна раптом впаде, вони можуть обпектися, не продаючи.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Урок бульбашки Dot.com

Усі пам’ятають сумнозвісну бульбашку dot-com на фондовому ринку, спричинену надмірними спекуляціями пов’язаних з Інтернетом компаній наприкінці 1990-х років. Ті інвестори, які змогли продати, коли вартість цих підприємств зросла на 400%, отримали кардинальні прибутки, тоді ж як ті, хто чекав та вірив, що вони можуть зрости ще більше, зазнали краху ринку в жовтні 2002 року і втратили до 80% своїх інвестицій.

Багато хто вважає, що крипто не має нічого спільного з бульбашкою dot-com, і вони з'явилися, щоб залишитися надовго. Однак, висока волатильність та спекуляції у галузі роблять кожен актив особливо ризикованим.

Чотири правила інвестування

Окрім наявності конкретного плану, протягом багатьох років найчесніші інвестори визначили кілька основних правил, яких слід дотримуватися під час загальних інвестицій, які також стосуються крипто:

  • Купуйте лише стільки, скільки ви можете собі дозволити втратити. Зазвичай це становить 5-10% вашої загальної суми заощаджень;
  • Розумійте, у що саме ви інвестуєте. Важливо не слідувати за розкрученим активом, а інвестувати у те, що, на вашу думку, має хороші основи, наприклад, технологічний потенціал;
  • Якщо ви не є досвідченим трейдером, просто утримуйте такий актив, як Bitcoin, протягом кількох років (ваш фінансовий консультант, зазвичай, скаже вам про щонайменше протягом п’яти років) і цього має має бути достатньо, щоб отримати хороші прибутки;
  • Складіть план, знаючи свої цілі, із визначеними цілями купівлі та продажу, і дотримуйтесь його.

Легше сказати, ніж зробити, правда?

Як інвестори, ми всі в якийсь момент fomo-ed‘; ми всі вкладаємо занадто багато своїх заощаджень у ризиковані інвестиції, думаючи, що вони зроблять нас багатими; зрештою ми всі втрачали трохи грошей.
Знання основ трейдингу може допомогти тим, хто не хоче сидіти й чекати, поки до них прийдуть прибутки, якщо або коли актив почне зростання. Однак, навіть якщо ми просто hodl (утримуємо) і чекаємо, коли настане правильний час продати його?

‘Hodling‘ (ходлінг) як інвестиційна стратегія стала більш привабливою та популярною разом із валідацією галузі, яка зараз коштує близько 2 мільйонів доларів США. Технологічний прогрес зробив криптовалюту надійною, незважаючи на постійну волатильність, і Bitcoin досяг статусу засобу збереження вартості поряд із золотом.

Яка найкраща стратегія для нових криптоінвесторів?

Завзяті біткоїнери (bitcoiners) обіцяють, що вони ніколи не продадуть BTC, тому що з часом це стане новою глобальною валютною системою. Все, що вам потрібно зробити, це накопичити якомога більше під час ведмежих ринків і переконатися, що у вас достатньо у довгостроковій перспективі, щоб передати це сім’ї та спадкоємцям.
Ще одна популярна стратегія для Bitcoin та інших криптовалют - це усереднення вартості долара (dollar cost averaging DCA). Невеликі суми можуть надходити безпосередньо на ваш криптогаманець щодня, щотижня або щомісяця. Постачальники та біржі, як-от Coinbase, спрощують налаштування послуги DCA, щоб звичайні гроші виводилися з вашого банківського рахунку в платіжній формі та переводилися на ваш криптогаманець.
Якщо ви не затятий біткоїнер, ви можете подумати про утримування топ криптовалюту, іншу монету або токен протягом тривалого часу, але збільшувати обсяг продажу по мірі зростання вартості активу.

План заощадження Bitcoin

У 2013 році, популярний захисник Bitcoin та конфіденційності, співзасновник і технічний директор Casa Джеймсон Лопп (Jameson Lopp) опублікував план заощаджень Bitcoin, щоб допомогти інвесторам сформувати стратегію на основі їхніх обставин і розрахувати прибутки відповідно до потенційних майбутніх цін на Bitcoin.
Базуючись на плані rpietila (SSS) - A Sane and Simple bitcoin Savings plan на BitcoinTalk, план мав допомогти інвесторам Bitcoin уникнути критичних помилок, таких як покупка на вершині циклу (buying at the top) та продаж на дні циклу (selling at the bottom). До 2013 року, багато інвесторів вже отримали прибутки, які змінили їхнє життя, продавши Bitcoin; проте інші також втратили гроші, продавши занадто рано.

Як він зазначає на сторінці, метою такого плану є «Навчитися перестати хвилюватися і полюбити волатильність», а також сприяти встановленню цілей і завдань для отримання прибуткових угод шляхом продажу Bitcoin.

Починаючи з початкових інвестицій, ви можете визначити кількість циклів – або цінових рівнів, – які ви очікуєте перед продажем за ідеальною ціною.

З початковими інвестиціями ви встановите початковий обмінний курс, за яким ви купили Bitcoin, мультиплікатор циклу, – який, наприклад, подвоїть або потроїть ваші початкові інвестиції, – закінчуючи налаштуванням рейка – (відсоток прибутку), – який ви хочете отримати.

Ми пропонуємо пограти з цим та з’ясувати, чи допоможе це вам встановити цілі на основі потенційних, але можливих цін, яких Bitcoin може досягти у майбутньому.

Коли продавати свої крипто?

Незважаючи на те, що багато аналітиків вважають, що чотирирічний цикл Bitcoin, пов’язаний з халвінгом, був порушений минулого року, він все ще визначає значущі ведмежі та бичачі ринки. Тенденція ніколи не є тільки висхідною або низхідною; отже, знання того, коли купувати, може допомогти спланувати, коли продавати.
Весь ринок криптовалют завжди дуже залежить від руху Bitcoin. Домінування Bitcoin(Bitcoin dominance) все ще перевищує 40%, враховуючи, що решта 60% складається з 20% ETH, а решта представлена безліччю криптовалют, які можуть зникнути протягом наступних кількох місяців або років.

Наявність чіткої мети - це, ймовірно, перший крок і маленька стратегія, яка допоможе вам чогось досягти. Незалежно від того, чи йдеться про погашення боргів, заощадження на велику покупку, як-от будинок, чи освіту ваших дітей, мати конкретну мету - змусити ваші інвестиції працювати на вас - це завжди гарна ідея, яка дасть вам правильну мотивацію слідувати вашому плану.

Ви можете подумати про продаж свого активу – або його частини – якщо його вартість зросла вдвічі або втричі за ціну придбання, навіть якщо вас чекає довгий шлях із вашими крипто. У цьому випадку, ви можете продати еквівалент початкової інвестиції або 5-10% від загального стека, яким ви володієте.

Ще один випадок, коли вам слід розглянути можливість продажу свого активу, - це коли його основи більше не діють, розвиток майже не відбувається або взагалі не відбувається або ви втратили довіру до проєкту. У такому разі, скорочення збитків повинно бути вашою першочерговою турботою, намагаючись продати за розумною ціною.

Остерігайтеся схем P&D

Нові можливості у крипто з’являються щодня. Ми наважимося сказати, що більшість із них дуже ризиковані, і ви можете втратити всі свої гроші, оскільки багато стартапів є схемами pump-and-pump (P&D), вартість яких може впасти до 90% від початкової вартості. Однак, інвестування у надійні проєкти та дотримання правила номер один – інвестувати потрібно лише стільки, скільки ви можете дозволити собі втратити – має запобігти будь-яким значним втратам.

Також важливо стежити за загальним ринком криптовалют, виходити за рамки та розуміти зовнішні макроефекти, такі як загроза війни, пандемія тощо, які можуть вплинути на вартість вашого активу. У цьому випадку, падіння ціни суттєво відрізняється від падіння через невдачу проєкту, про що важливо пам’ятати для уникання панічного продажу, про який згодом можна пошкодувати.

Особисті, ринкові та фундаментальні обставини можуть зіграти роль у вашому рішенні продати свої крипто. Однак, якщо ви обираєте надійні проєкти, не ризикуєте заощадженнями всього життя та наберетеся трохи терпіння - у довгостроковій перспективі ви можете отримати дуже приємні гроші. Іноді, найкращою з усіх стратегій є придбання відповідних інвестицій і відсутність будь-якої діяльності щодо них протягом кількох років.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
14 people liked this article