2023 CMC Crypto Playbook: венчурні капітали — новий шлях уперед? Стаття від Dragonfly
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: венчурні капітали — новий шлях уперед? Стаття від Dragonfly

4 хв
10 months ago

У другому розділі «Інвестиції» CMC Crypto Playbook 2023 Хасіб Куреші (Haseeb Qureshi) та Том Шмідт (Tom Schmidt) із Dragonfly пропонують розглянути шлях розвитку венчурних капіталів

2023 CMC Crypto Playbook: венчурні капітали — новий шлях уперед? Стаття від Dragonfly

Зміст

У листопаді 2022 року криптоіндустрія зазнала, мабуть, найбільшого шоку за рік, коли базована на Багамських островах криптовалютна біржа FTX зазнала краху внаслідок серйозного зловживання коштами.

Після краху, близько дюжини інших криптокомпаній зазнали невдачі або намагаються втриматися на плаву, включаючи BlockFi, Genesis Trading, Voyager Digital і Galois Capital.

У нещодавньому епізоді The Chopping Block у подкасті Лаури Шін (Laura Shin) Unchained, Хасіб Куреші та Том Шмідт із Dragonfly проаналізували нещодавнє фіаско FTX та його вплив на те, як венчурні капіталісти працюють у крипто.

Одна з найбільших катастроф в історії Crypto VC

Крах FTX підкреслює явну відсутність належної обачності навіть на найвищих рівнях як крипто, так і традиційного венчурного капіталу.

За підтримки таких важковаговиків галузі, як Paradigm, Sequoia Capital та Blackrock, а також величезного сінгапурського державного фонду капіталу Temasek, FTX вдалося зібрати понад 1,5 мільярда доларів США за оцінкою в 32 мільярди доларів США до січня 2022 року.

Хоча зараз зрозуміло, що FTX працювала "в свій запозичений час " і мала діру в балансі на 8 мільярдів доларів США, що спромоглося лишитися поза увагою протягом кількох місяців, перш ніж хвиля масових вилучень виявила неплатоспроможність FTX. І всього за кілька місяців до її краху повідомлялося, що біржа все ще намагалася залучити ще 1 мільярд доларів США для придбань і фінансової допомоги галузі. Тепер стало ясно, що десятки відомих венчурних капіталовкладників і спонсорів тепер збираються списувати великі збитки у своїх книгах. Наприклад, у Sequoia Capital вже списали свої 210 мільйонів доларів США інвестицій у компанію. Що пішло не так, що могло змусити інвесторів осліпнути щодо цієї біржі? Невже не було червоних прапорців?

Незважаючи на підтримку десятків найвідоміших фондів у світі, жоден не вимагав місця у раді директорів або перевірки фінансових показників авторитетною фірмою. Чамат Паліхапітія (Chamath Palihapitiya) з Social Capital заявив у подкасті, що перед потенційним інвестуванням у FTX він надав кілька резонних пропозицій щодо створення правління із зовнішніми радниками, але Сем сказав йому «йти до біса».

Урок, засвоєний інвесторами

Частково це зводиться до аури, яку Сем Бенкман-Фрід створив за останній рік — яка значною мірою підживлювалася у криптомедіа, які малювали його як вченого-інтелектуала. Багато речей, які вважалися б дивними/червоними прапорцями, ставали визнаними частиною його геніальності. Це було підкреслено юрбою яскравих профілів, які з'явилися в основних ЗМІ про SBF.

На жаль, це дозволило йому та FTX просто ухилятися від інвесторів, які ставили занадто багато питань. Оскільки ЗМІ постійно підривають его SBF, навколо нього сформувалася міфологія. Це витіснило процес належної обачності, який мав бути проведений.

Цьому не допоміг той факт, що компанії венчурного капіталу як у крипто, так і у технологічній індустрії зараз починають запускати власні публікації для посилення маркетингових/PR-зусиль своїх портфельних компаній. Сюди входять такі компанії, як Sequoia Capital, яка опублікувала підлабузницьку статтю про Сема. Дехто вважає, що це могло призвести до того, що інші менш дбайливі інвестори потрапили у фіаско.

Незважаючи на катастрофу колапсу FTX, є в цьому і світла сторона. Як традиційні, так і криптовенчурні капіталісти тепер болісно усвідомлюють, що обман може статися навіть на найвищих рівнях венчурного фінансування, і що навіть найбільші інституційні інвестори можуть бути засліплені ним.

Шлях вперед

Після FTX, стандарти обачності майже напевно зростуть у всій галузі. Ймовірно, ми побачимо більше венчурних капіталістів, які вимагатимуть місць у радах директорів та інших корпоративних засобів контролю під час інвестування у компанії CeFi.

Що стосується попиту, більшість інституційних трейдерів зараз вимагають підтвердження резервів Proof of Reserves (PoR) - криптографічного методу, за допомогою якого біржі можуть довести, що їхні активи у наявності відповідають їхнім зобов’язанням. Багато бірж уже почали пропонувати це, і, ймовірно, це стане стандартною галузевою практикою майбутнього.

І, нарешті, ми, ймовірно, побачимо більше дезагрегації біржового стеку. Сьогодні біржі виконують роль зберігачів, брокерів, кредиторів і бірж - усе це в одному пакеті. У майбутньому ми, ймовірно, побачимо, що ці різні функції виникнуть між різними суб’єктами, як це відбувається у традиційних фінансах; через це, біржі набагато складніше вкрасти кошти клієнта (оскільки вони не мають доступу; зберігач має). Іншими словами, зрештою вам не потрібно буде зберігати свої кошти у Binance для торгівлі на їхній біржі.

Загалом, ці зміни мають допомогти зменшити ймовірність того, що відбудеться наступний FTX. Незважаючи на те, що крипто часто хаотичні, знання завжди є публічними, і, врешті-решт, вимоги цих змін залежать від користувачів цих платформ (та їхніх інвесторів).

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
1 person liked this article