За даними CoinMarketCap 1 кварталу 2023 року
CMC Research

За даними CoinMarketCap 1 кварталу 2023 року

8 хв
7 months ago

Найбільш популярні проекти та сектори у першому кварталі за даними користувачів CoinMarketCap.

За даними CoinMarketCap 1 кварталу 2023 року

Зміст

Розділ 1: Огляд крипторинку

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Банківська криза SVB

Поточна глобальна капіталізація крипторинку становить 1,185 трильйона доларів США (+50% з початку року), а 24-годинний обсяг торгів - 48 мільярдів доларів США (+137% з початку року). У першому кварталі 2023 року на ринку спостерігалися переважно бічні дії.

Березень був особливо волатильним. Зменшення загальної ринкової капіталізації приблизно з 9 по 11 березня відображає вплив банківської кризи Silicon Valley Bank та її побічний ефект, коли ринкова капіталізація криптовалют впала на значні 87 мільярдів доларів США (-8,6%) лише за дводенний період.

Ця банківська криза значною мірою вплинула на крипто двома способами:

Джерело: CoinMarketCap
Джерело: CoinMarketCap
#1 Це спровокувало порушення прив’язки стейблкойна USDC від долара США (до 0,88 долара США), що призвело до масштабної ланцюгової реакції у DeFi. Тому, за 2-денний кризовий період найбільше знизилася капіталізація у наступних секторах: Гемблінг (-74%); Агрегатор дохідності (-15%); Кредитування та запозичення (-8%).
#2 Банківська криза мала значний вплив на потік активів, оскільки інвестори втекли до безпечніших активів. Страх і невпевненість змусили людей відмовитися від альткоїнів з меншою капіталізацією та перейти до більших та безпечніших активів, таких як BTC і ETH. Зазвичай, інвестори мали б можливість тримати свої кошти у стейблкоїнах, але порушення прив’язки спонукало до подальшого пориву втікати до безпечніших місць. У результаті, ціни BTC швидко відновилися та зросли на 42%, а ціни ETH зросли на 27% протягом 10 днів після події, що призвело до зростання загальної ринкової капіталізації протягом другої половини місяця.
Джерело: CoinMarketCap

Зростаючі сектори

Незважаючи на поточний неспокійний стан ринку, ці сектори переживають значне зростання:

Стейкінг ETH2.0 (+79%) помітно збільшив ринкову капіталізацію, головним чином завдяки оновленню Ethereum Shanghai та випуску Lido V2.

Rollups (+67%), викликано різними факторами, включаючи airdrop Arbitrum, оголошення Coinbase про Base - Ethereum L2 з відкритим кодом, призначений для залучення більшої кількості користувачів на web3, і оголошення Matter Labs про запуск основної мережі zkSnync.

Сховище (+9%) значною мірою було спричинене підвищенням цін на файлкоїни у рамках китайського монетного наративу, зумовленого потенційним регуляторним помʼякшенням у Гонконзі та вливанням ліквідності до китайської економіки. Проєкти, що пов’язані з Китаєм пережили хвилю зростання цін протягом останнього тижня лютого.

Ринкова капіталізація з найбільшим % росту

Нові проєкти

З точки зору передових крипторинків, новітніх проєктів, які створюються, розбудовуються, чиї токени нещодавно запущені та розміщені на біржі, ці сектори справді відзначили тенденцію лістингу/зростання у березні:

Лістинг токенів із найбільшим % росту

Розділ 2: Розпаковка даних CMC - настрої ринку

Будучи криптосайтом з найбільшим трафіком, CMC може пролити світло на які саме монети дивляться учасники ринку, наскільки активно люди коментують, лайкають та стежать за певними проєктами/секторами. Ці дані обмальовують ширшу картину настроїв на крипторинку.

На цьому турбулентному ринку ми все ще спостерігали, як деякі сектори викликають сильний інтерес – на цьому графіку показано, які сектори найбільше переглядалися на CMC цього місяця.

Найпопулярніші сектори на CMC у 1 кварталі 2023 року

 • У першому кварталі 2023 року спостерігається величезне зростання інтересу до предметів колекціонування та NFT; Порівняно з 3/4 кварталом 2022 року, де домінували DeFi та смарт-контракт.
 • Новий сектор: інтерес до AI tokens (токени штучного інтелекту або токени ШІ) — зріс після росту цін та наративу ШІ після запуску ChatGPT від OpenAI. Помітні токени: GRT (YTD +171%); AGIX (YTD +857%); FET (YTD +313%); OCEAN (YTD +125%); NMR (YTD +54%)

Найпопулярніші монети у секторах з найбільшою кількістю переглядів

 • Інтерес до DeFi в основному завдяки Terra Classic, 48,5 мільярда токенів LUNC спалили із загальної пропозиції у 5,9 трильйона, 50% з них було спалено Binance. Новини щодо засновника До Квона (Do Kwon), затриманого в Чорногорії
 • Щодо смарт-контрактів інтерес головним чином у Ethereum через майбутнє оновлення Shanghai, заплановане на квітень 2023 року
 • Предмети колекціонування та NFT також є сектором, який викликає великий інтерес, частково через довгоочікуваний випуск Blur, у результаті якого він обігнав OpenSea за різними показниками, зокрема: тижневого обʼєму торгів, тижневої кількості торгів та комісій роялті.
 • У розділі Предмети колекціонування та NFT, найбільше переглядають GALA (з початку року +147%), незважаючи на відносно менший ажіотаж порівняно з ринками NFT. Gala розгортає Gala Games, Music, Film, Metaverse та власний блокчейн L1 — GYRI.

Найчастіше додавали до списку перегляду в першому кварталі 2023 року

 • У цьому кварталі найбільше додавався до списку спостереження DeFiChain (DFI), який є проєктом DeFi, що орієнтований на BTC. Це могло бути спричинено запуском DFI кампанії Learn & Earn (навчайся та заробляй) разом із CMC. Крім того, SingularityNET, який пов’язаний зі штучним інтелектом та Polygon, суттєво збільшили кількість користувачів у списку спостереження.

Сектори з найбільшою залученістю у CMC Спільноті (CMC Community)

 • Залученість враховує лайки, пости, коментарі. Найпопулярнішими секторами на CMC Community (CMC Спільноті) є BNB Chain, смарт-контракти та Injective Ecosystem

Лідери росту в першому кварталі 2023 року

 • Фільтруючи токени зі значним обʼємом торгів, найбільший прибуток має Conflux (CFX) — єдиний сумісний публічний блокчейн у Китаї. Це ралі було значною мірою спричинене наративом Китаю та партнерством із China Telecom, Xiaohongshu та XCMG
 • Токени наративу ШІ включають: SingularityNET (AGIX)
 • Інші токени спрямовані на підрив традиційних секторів: BABB (BAX) для банків; Realio Network (RIO) для приватного капіталу;
 • Radiant Capital (RDNT) запущено як ринок кредитування на Arbitrum, з планами розширити кросчейн за допомогою LayerZero. Нещодавно було запущено V2 та розширено до BNB Chain.
 • Velodrome Finance (VELO) - це децентралізована біржа, заснована на Optimism, яка базується на моделі Solidly, розробленій Андре Кроньє (Andre Cronje). Біржа має найбільшу загальну заблоковану вартість в екосистемі Optimism

Розділ 3: Інсайт від команди CMC з лістингу - Передові тенденції

Зміни ринку NFT

У першому кварталі 2023 року популярність ринку NFT зросла через кілька факторів.

У жовтні 2022 року було запущено Blur зі сподіванням відволікти NFT - трейдерів від конкуруючих платформ за допомогою покращених стимулів,— включаючи систему винагород на основі балів за airdrop токенів $BLUR. Airdrop відбувся наприкінці лютого, що спричинило значне зростання активності на ринку NFT: поточний 30-денний обсяг Blur Blur перевищив 1,35 мільярда доларів США - це майже втричі більше, ніж у Opensea.

Наприкінці січня, запуск Ordinal Inscriptions увімкнув тренд NFT на «Bitcoin NFT». Відтоді, кілька відомих проєктів оголосили про свої плани щодо запуску NFT на BTC. Yuga Labs, відомі своєю успішною колекцією Bored Aped Yacht Club NFT, нещодавно випустили свою колекцію TwelveFold NFT на Bitcoin у березні. Колекція була продана на аукціоні у кількості 288 штук та зібрала 735,7 $BTC.

Корпоративне впровадження NFT також зростає: в Amazon оголосили про свої плани запустити NFT - маркетплейс у квітні на EVM - сумісному блокчейні. Нарешті, успішний запуск нової партії Starbucks NFT підвищив довіру на ринку.

Усі ці фактори разом призвели до зростання популярності ринку NFT у першому кварталі 2023 року.

Рішення другого рівня (Layer 2s) та оновлення Ethereum Shanghai

Ландшафт Рівня 2 (L2) побачив безліч важливих розробок у першому кварталі 2023 року. Серед них: анонс Coinbase щодо створення власної платформи рівня 2, Coinbase Base, популярний проєкт другого рівня Arbitrum, який запускає свій токен управління ARB через airdrop та продовження розвитку технології ZKRollup.

Coinbase Base, запущений 23 лютого, розроблений для доповнення Ethereum і надання розробникам спрощеного ончейн середовища розробки. Coinbase планує використовувати створений у співпраці з Optimism Base для залучення більшої кількості користувачів до web3, зменшуючи бар’єри для входу та забезпечуючи простий вихід із Coinbase та інших сумісних ланцюгів.

24 березня у ZkSync оголосили про запуск альфа-версії основної мережі zkEVM — zkSync Era. Платформа є першим блокчейном другого рівня з нульовим знанням (first zero-knowledge layer 2s), яке розгортає свою основну мережу, і є прямим конкурентом L2 на основі optimistic rollup, як-от Arbitrum, Optimism та Base. Бета-версія основної мережі Polygon zkEVM була запущена через кілька днів, 30 березня.

Оновлення Ethereum Shanghai залишається однією з найбільш очікуваних подій року. Нове оновлення, яке заплановано на 12 квітня, дозволить користувачам знімати свої стейкінговані ETH та вимагати винагороди за стейкінг. Згідно з поточними оцінками, приблизно 15,5% пропозиції у даний час знаходиться на стейкінгу, з яких лише частина може бути щоденно вилучена через встановлення обмежень.

Репресії стейблкоїнів

Після репресій SEC щодо стейблкоїнів у січні, у Binance почали згортати свої операції, пов’язані з BUSD.

Більше того, у середині березня USDC пережив подію «чорний лебідь», після того, як з’ясувалося, що 3,3 мільярда доларів США грошових резервів материнської компанії Circle зберігалися у нині ліквідованому банку Silicon Valley Bank. На піку побоювань, стейблкоїн впав нижче 88 центів — це призвело до втрати прив’язки більш ніж на 13%. Його ринкова капіталізація скоротилася більш ніж на 25% у першому кварталі, тоді як USDT зріс на 20% за той самий період.

Штучний інтелект

Після випуску ChatGPT у листопаді 2022 року, багато блокчейн-проєктів на основі штучного інтелекту відчули значне зростання як ціни, так і обʼєму торгів — завдяки відновленню інтересу до штучного інтелекту та його потенціалу.

Перші учасники ринку, зокрема SingularityNet ($AGIX) та Render ($RNDR), зафіксували зростання на понад 800% та 190% відповідно у першому кварталі 2023 року. Тим часом, було запущено безліч нових видатних проєктів блокчейну/AI,— зокрема Bittensor ($TAO) та CryptoGPT ($GPT).

У цей час, TRON виділив 100 мільйонів доларів США у вигляді грантів на розвиток проєктів штучного інтелекту, заснованих на блокчейні.

Наратив китайських монет

У першому кварталі 2023 спостерігалося вибухове зростання різноманітних так званих «китайських монет», включаючи Conflux Network, гібридний бездозвольний блокчейн який, як стверджується, схвалений урядом Китаю; та Nervos Network — багаторівневий блокчейн для децентралізованих додатків.

Поширення цього наративу може бути принаймні частково пов’язане з планами Гонконгу створити криптохаб — що імовірно принесе з собою сприятливе регуляторне середовище.

Розділ 4: Криптокористувачі в усьому світі

Інтерес до різних ніш та секторів криптовалют показав лише незначні регіональні варіації у першому кварталі 2023 року.

Bitcoin (BTC) домінував у рейтингу як монета з найбільшою кількістю переглядів у всіх регіонах. Мемкоїни, такі як Shiba Inu (SHIB) та Baby Doge Coin (BABYDOGE), були популярні в усіх регіонах,— але найменше в Європі. SingularityNet (AGIX) також отримали великий інтерес у Південній Америці разом із загальною підвищеною увагою до монет ШІ.

Африка й Азія відхилилися від стандартної моделі, яка спостерігається у інших регіонах. Pi Network (PI) набрали 15,76% і Terra Classic (LUNC) отримали 11,4% переглядів в Азії, тоді як Core DAO забезпечили 13,69% переглядів серед користувачів у Африці.

Polygon та Solana привернули велику увагу як альтернативи Ethereum у першому кварталі 2023 року, тоді як інтерес до XRP відновився у Океанії та Північній Америці.

З точки зору розподілу криптокористувачів по всьому світу, США все ще домінують. У першому кварталі 2023 року більше 15% трафіку надійшло від користувачів із Сполучених Штатів, за якими йдуть Індія, Туреччина та Німеччина, які становлять 7,97%, 7,69% та 7,12% користувачів відповідно.

Переважна більшість решти трафіку вебсайту зосереджена серед користувачів у Південній Америці, Європі та Азії.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
36 people liked this article