2023 CMC Crypto Playbook: Глобальний макроогляд ринку 2023 року від QCP Capital
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Глобальний макроогляд ринку 2023 року від QCP Capital

7 хв
10 months ago

У розділі «Ринок» CMC Crypto Playbook 2023, QCP Capital аналізує поточний макроогляд ринку і три теми 2023 року.

2023 CMC Crypto Playbook: Глобальний макроогляд ринку 2023 року від QCP Capital

Зміст

Три теми 2023 року

1. Від піку до мінімуму інфляції

2. Хвиля 5 на різних ринках

3. Паралелі Dot.com

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Від піку до мінімуму інфляції

Питання про те, де буде «пікова інфляція» у 2022 році, тепер стане питанням «найнижчої інфляції» у 2023 році.

ІСЦ 9,1% у річному вимірі в липні 2022 року виглядає таким, що дуже ймовірно утримається як пік інфляції для цього циклу.

Однак, аналог стагфляційних 1970-х років показує, що хоча спад інфляції є неминучим, цілком імовірно, що це не досягне цілей ФРС у 2%. Ще більше тривоги викликає існування також значного ризику V-подібного відскоку, якщо ФРС передчасно послабить політику.

Джерело: Steno Research, Macrobond

Що могло спричинити цю жорстку та, можливо, V-подібну траєкторію інфляції?

  • Зростання цін на нафту через відкриття кордонів Китаєм; та ескалація в Україні у поєднанні з поповненням США стратегічних нафтових резервів (SPR) через геополітичну напруженість.
  • Повернення цін на нафту вище 100 доларів США призведе до значного та цілком несподіваного відновлення інфляції.

Ми пам’ятаємо, що нафтове ембарго ОПЕК у жовтні 1973 року підвищило ціни на нафту в чотири рази, що призвело до V-подібного відскоку 1970-80-х років, саме тоді, коли у ФРС Артура Бернса (Arthur Burns) теж вважали, що вони вже перемогли інфляцію.

Джерело: Bloomberg, QCP Insights

Стрибок цін на нафту скасує товарну дефляцію, яку ми спостерігаємо зараз. Дефляція товарів є єдиною причиною загального зниження ІСЦ.

Інфляція послуг і надалі залишатиметься високою, оскільки зберігається тісний зв’язок між заробітною платою та цінами на послуги. І враховуючи, що зарплати у багатьох секторах все ще мають тенденцію до зростання, найгірший вплив інфляції ще не відбувся для багатьох секторів послуг!

Джерело: BLS, BEA, TD Securities

Побоювання такої ж подвійної інфляції, як у 1970-80-х роках, глибоко вкоренилися у психіці Федерального комітету з відкритого ринку (FOMC).

Це змусить їх прийняти рецесію, щоб не ризикувати відновленням інфляції, навіть якщо знову ж сплеск інфляції спричинений потрясіннями з сторони пропозиції.

З точки зору ймовірності рецесії, ми зараз вище максимумів часів Covid 2020 року та швидко наближаємось до рівнів глибокої фінансової кризи (GFC) 2008 року та Dot.com 2001 року.

Джерело: Bloomberg, ФРС Нью-Йорка

Хвиля 5 на різних ринках

Жорсткіша інфляційна траєкторія та вузькополітичний підхід ФРС створять для нас остаточну 5-у хвилю розпродажу всіх основних класів активів наступного року.

Ми вважаємо, що ринки все ще не готові до пробивки екстремальних рівнів цього року в бік зниження.

Нижче ми показуємо 5 високо корельованих ризикових активів, які, здається, готові розпочати відповідне імпульсивне розширення Хвилі 5 вище/нижче:

1. NASDAQ - Хвиля 5 нижче

Для NASDAQ ми все ще не можемо пробитися вище лінії тренду, що тримається протягом усього падіння з грудня 2021 року.

12 000 - це ключовий рівень для верхньої межі, який потрібно пробити для зменшення будь-якого короткострокового ведмежого тиску.

Неочікуваний прорив вище 13 000 стане для нас опорою для зміни нашої тези.

З іншого боку, ймовірно, що хвиля 5 приведе нас до рівня нижче 10 000, навіть з ризиком повторного тестування мінімумів часів Covid на рівні 7 000.

78,6% Фібоначчі в останньому випадку є розумною ціллю для цього ведмежого ринку, щоб завершитися на 8800.

2. Прибутковість 10-річних облігацій США - хвиля 5 вище

Прибутковість 10-річних облігацій утримувала свою параболічну лінію тренду, підтримуючи ралі прибутковості на всьому шляху від 0,5% у серпні 2020 року до максимуму 4,3% у жовтні цього року.

Саме відновлення прибутковості з моменту найвищого рівня у жовтні стало причиною одночасного зростання кількох класів активів.

Підвищення прибутковості 10-річних облігацій у поєднанні зі зниженням ведмежої кривої 2s10s було б ведмежим сигналом для ризикових активів та бичачим для долара США, оскільки це означало б, що ринок наздоганяє прогноз ФРС про кінцеву ставку 5,5% на наступний рік.

3. Долар США (DXY) - хвиля 5 вище

Індекс долара США значно знизився, впавши на 10% лише за 6 тижнів.

Цей різкий відкат має характерні ознаки хвилі з підручника Елліотта, що чергує хвилю 2 та 4, причому хвиля 2 у 2020 році була довгою, а ця хвиля 4 коротка, але різка.

Отже, ми очікуємо хвилі 5, яка буде подібною за величиною до хвилі 1. Це буде зростання на ~16%, що приведе нас до 120 на DXY.

4. ETH - хвиля 5 нижче

ETH також виконав корекцію Хвилі 4 трикутника ABCDE з підручника Елліотта і, схоже, готовий продовжити свій розпродаж на ведмежому ринку на Хвилі 5.

Рівні, на які варто звернути увагу, - це 1600 на верхньому боці, що зведе нанівець негайний ведмежий тиск. Закриття вище 2000 на тижневій основі змусить нас переглянути нашу тезу про ведмежий тренд.

На нижньому боці 1000, а потім 800 є ключовими.

Ми рекомендуємо продавати опціони calls на 1600 з ближніми датами та опціони calls на 2000 датовані пізніше; поряд із фізично розрахованими опціонами puts на 1000 з ближніми датами та опціонами puts на 800 датованими пізніше.

5. BTC - хвиля 5 нижче

BTC торгується в ногу з ETH, хоча його власна хвиля 4 - на спадній тенденції передбачає більший тиск на зниження, ніж ETH.

Ми продовжуємо очікувати, що будь-які значні зростання ціни BTC зустрінуть значний тиск продажу.

Ми будемо трейдити BTC, продаючи опціони calls на 20 000 та чекати зростання його спотової ціни.

Цікавий зв’язок між ARKK (синя лінія) і BTC (помаранчева лінія) передбачає подальший спад для BTC.

Цінова дія ARKK випереджає BTC на 2 місяці, що попереджає про зниження ціни на BTC.

ARKK був символом епохи технологічної бульбашки після пандемії, а також очолював шлях падіння.

І ARKK вже розпочав власну хвилю 5 нижче, яка опустила його нижче мінімумів березня 2020 року!

Паралелі Dot.com

Після того, як бульбашка Dot.com лопнула у 2001 році, було виявлено шахрайство у багатьох технологічних компаніях, включаючи таких гігантів, як Enron та WorldCom і це досі входить до 10 найбільших банкрутств у історії США.

Під час буму велика частина цього шахрайства залишається непоміченою, оскільки інвестори готові платити високі ціни, коли гроші є "дешевими". Однак, коли ліквідність виводиться і хвиля йде на спад, саме тоді багато з цих балансів стають відкритими.

Те, що дозволило шахраям працювати по сірому, так це відсутність чіткого регулювання. І хоча хвиля регуляторних реформ після Enron придушила швидке зростання бізнесу, вона також заклала міцну основу для стабільної прибутковості на наступні роки.

Джерело: UNSW news

Наш аналог DeFi все ще чудово відстежує еру Dot.com. Це свідчить про експоненціальне зростання, яке ми маємо попереду, коли законодавство створить "пісочницю", за якою всі забудовники, інвестори та учасники ринку зможуть діяти чесно та справедливо.

Джерело: QCP Insights, Bloomberg, DefiLlama

Підсумовуючи:

  • Незважаючи на те, що пік інфляції вже минув, зараз ми очікуємо, що інфляція залишатиметься гіршою, ніж більшість прогнозували, і, що важливо, утримуватиметься значно вище цільового рівня ФРС у 2%. Це означає, що ФРС справді підвищить ставки ще 4-5 разів до свого прогнозу в 5,5% і утримає це до 4 кварталу 2023 року.
  • Світове зростання не зможе витримати такі екстремальні темпи, і це покоління вперше побачить стагфляційне середовище у розвиненому світі, навіть якщо рецесія виявиться помірною порівняно з 1970-ми роками.
  • Це означає, що наш базовий трейдинговий сценарій минулого року зараз неминучий - остаточний розпродаж «5-ої хвилі» відбудеться після цього останнього відновлення «4-ої хвилі» Q4. Майбутня 5-та хвиля буде тривалою та болісною для всіх класів активів і, ймовірно, триватиме до 3 кварталу 2023 року, подолавши у процесі нові мінімуми.
  • Нарешті, одразу після краху Dot.com також було виявлено численні випадки шахрайства, як-от Enron та WorldCom, які й сьогодні залишаються одними з найбільших банкрутств. Подібним чином, під час краху крипто 2022 року ми також бачимо такі випадки.
  • Паралелі з 2001 роком означають, що майбутні регулювання спрямовані на боротьбу з цією грубою недбалістю, відсіють потенційних зловмисників, встановивши стандарти для відновлення довіри до галузі та запобігання подібним повторенням на довгий час у майбутньому.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
5 people liked this article