2023 CMC Crypto Playbook: Факт проти FUD — аналітика ончейн на ведмежому ринку - стаття від Nansen
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Факт проти FUD — аналітика ончейн на ведмежому ринку - стаття від Nansen

4 хв
10 months ago

У цьому розділі CMC Crypto Playbook 2023, Nansen підкреслює важливість ончейн аналітики, особливо у часи катаклізмів по всій галузі, які сталися цього року.

2023 CMC Crypto Playbook: Факт проти FUD — аналітика ончейн на ведмежому ринку - стаття від Nansen

Криптоіндустрія значною мірою визначається крайнощами. Рясне тепло DeFi Summer v.s. стійкий холод криптозими; ейфоричні "догкоїни" v.s. деякі з найскладніших у світі алгоритмічних операторів; і, можливо, найактуальніші у 2022 році - пліткарі проти зростаючої групи професійних аналітиків та аналітиків-аматорів, готових перевіряти факти та притягувати галузь до відповідальності.

Візьмемо, наприклад, крах стейблкоїна Terra UST у травні. Через тиждень після остаточної втрати прив'язки алгоритмічного активу, принаймні один популярний впливовий інфлуенсер соціальних мереж спробував поширити чутки про те, що крах стався через втручання уряду Сполучених Штатів (конкретне крило чи агентство не згадується).

Тижнем пізніше, Nansen опублікували свою новаторську книгу Ончейн криміналістика: демістифікація втрати прив'язки TerraUSD, ретельно досліджуючи втрату прив'язки та ключових гравців цієї події, остаточно розвіявши міф про єдиного зловмисника – не кажучи вже про відповідальність якогось національного урядового департаменту.

Однак, вплив ретельного аналізу ончейн не обмежувався звітами дослідницьких фірм, таких як Nansen.

Під час колапсу FTX у середині листопада, інвестори та звичайні криптокористувачі стежили за притоками та відтоками, резервами та навіть рухами окремих гаманців Alameda Research, такими як зняття активів з протоколів DeFi для покриття депозитів користувачів FTX. Разом, ці зусилля намалювали картину установи, яка опинилася у набагато більшій біді, ніж її керівники виявляли, давши багатьом членам громади можливість зняти свої кошти до того, як вікно зачиниться.

Ця тенденція продовжилася, оскільки FTX ненадовго відкрив можливість зняття коштів для жителів Багамських островів. Шукачі-любителі та професійні чекери ланцюгів перевіряли кожне зняття коштів, виявляючи ознаки нечесної гри та розробляючи інструкцію для юристів у справах про банкрутство для повернення незаконно вилучених коштів. Кожну подію в історії про занепад FTX, аналітики вловлювали й відстежували оновлення раніше, ніж традиційні медіа і навіть криптомедіа.

У той час, як цей рух громадянської журналістики продемонстрував силу розподіленої спільноти грамотних ончейн аналітиків, традиційні медіа також продемонстрували вражаюче сприйняття, коли справа доходить до витонченості їх висвітлення крипто. На початку року, коли преса зверталася до таких компаній, як CoinMarketCap або Nansen, питання були елементарними: аналітики годинами пояснювали основи децентралізованих бірж, самостійного зберігання або різницю між платформами централізованого та децентралізованого кредитування.

Лиш порівняйте цей брак фундаментальних знань з висвітленням висновків Binance минулого тижня. Спричинені твітом аналітика у Nansen, репортери Reuters, Bloomberg, Wall Street Journal, Forbes, Fortune, CNBC, NBC, Washington Post, BBC та CNN – серед багатьох інших – процитували дані ончейн з дивовижною грамотністю. Мейнстримні медіа тепер можуть надійно висвітлювати ончейн події, іноді навіть посилаючись на конкретні адреси блокчейну. Це загальне, майже загальноіндустріальне покращення від часів, коли можна було побачити, як «Etherium» пишеться з помилками у великих торгових точках, хоча, це все ще трапляється з тривожною регулярністю.

Оскільки традиційні засоби масової інформації тепер, здається, готові висвітлювати галузь з більшою витонченістю, великі криптоінституції готові вітати їх зростаючою прозорістю. Після краху FTX, кілька централізованих бірж виступили з системою "proof of reserves" (підтвердження резервів), де вони публікували адреси депозитів клієнтів. Працюючи з командою Nansen Portfolio, користувачі тепер можуть перевіряти активи багатьох провідних бірж.

У сукупності ці зусилля щодо прозорості з боку різних інституцій – і зростаючий галас інвестиційної громадськості, яка все більше вимагає їх – можуть навіть зрештою піднятися до рівня «саморегулювання», якого багато хто вважає, що галузі так довго бракувало.

Оскільки рік добігає кінця, для багатьох інвесторів неможливо озиратися на події 2022 року без почуття розчарування. Деякі з найбільш амбітних і відвертих членів спільноти були визнані шахраями, і перед обличчям величезних макроекономічних перешкод один із найжвавіших бичачих ринків перетворився на руйнівний ведмежий ринок.

Однак, вивчивши глибше ончейн дані, легко знайти значні вогнища стійкості та життєздатності. Загальна заблокована вартість DeFi коливається вище 40 мільярдів доларів США, а лише NFT на Ethereum здійснили цього року транзакції на суму 8,77 мільйонів ETH – трохи більше 10 мільярдів доларів США за поточними цінами – по обсягам за цей рік.

На відміну від попередніх ведмежих ринків, залишається потужна база криптокористувачів та широкий спектр додатків, у яких вони можуть брати участь – процвітаюча децентралізована екосистема, яка тепер довела свою стійкість навіть до історичних вимивань і підривів навіть деякі з найбільших та найвпливовіших централізованих компаній та проєктів.

Ці користувачі також мають у своєму розпорядженні безпрецедентні аналітичні інструменти та ресурси у порівнянні з попередніми криптоциклами. Від безкоштовних ресурсів, таких як CoinMarketCap, до служб на основі підписки, таких як Nansen Pro, пересічний криптокористувач, який витримав ведмежий ринок, поінформований краще, ніж будь-коли, і якість спілкування у соціальних мережах відображає це.

Неможливо сказати, як довго триватиме цей ведмежий ринок. Однак, переможці наступного бичачого ринку вже починають з’являтися, і у Nansen готові допомогти їм подолати перепони та визначати майбутнє галузі.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
3 people liked this article