Словник

Об'єм торгів

Easy

Об'єм торгів означає загальну кількість акцій (або токенів/монет), якими обмінялися покупці та продавці певного активу протягом торгових годин певного дня.

Що таке об'єм торгів?

Об'єм криптоторгів (сrypto trading volume) - це міра загальної суми грошей, що надходять на ринок криптовалют та виходять з нього за певний період часу. Об'єм торгів (обсяг торгів) об’єднує всі об'єми на централізованих біржах та децентралізованих біржах. Це ключовий показник, який використовується трейдерами та інвесторами для оцінки настроїв ринку та допомоги у визначенні вартості певного криптоактиву. Зазвичай, об'єм повідомляється у доларах США, але також може бути зазначеним у BTC або інших валютах.
Об'єм може показати напрямок і рух криптовалюти, а також прогноз майбутньої ціни та попиту. Розділ 24-годинного об'єму у верхній частині вебсайту CoinMarketCap показує загальну вартість криптоторгів за останні 24 години.

Чому об'єм торгів важливий?

Об'єм є надзвичайно важливим показником для трейдерів у визначенні майбутньої прибутковості криптовалют. Це також допомагає біржам заробляти гроші, стягуючи комісію за операції з криптовалютою, які пропонуються на їхніх платформах.

Більший об'єм транзакцій криптовалюти веде до справедливих цін на криптовалюту та усуває ймовірність викривленого ціноутворення. Низький об'єм криптовалюти на біржі свідчить про неефективну або низьку торгівлю, оскільки ціни продавців не відповідають заявкам потенційних покупців.

Яка різниця між об'ємом торгів та ліквідністю?

Об'єм криптовалюти схожий на поняття ліквідності, але це не одне й те саме. Об'єм - це загальна сума фактичних угод, що відбуваються. У той же час, ліквідність - це сума, доступна для торгівлі за будь-якою ціною.

Зазвичай, чим вищий об'єм транзакцій криптовалют, тим більш ліквідним буде крипторинок.

Проте, біржі з невеликим об'ємом криптовалют створюють чудові арбітражні можливості для інвесторів. Деякі валюти можна купити за дуже низькою ціною та потім продати з надбавкою в інших місцях. Зазвичай це трапляється, якщо монета чи токен не користуються великим попитом або щось не так з операційними функціями біржі.

Що таке загальні індикатори об'єму криптоторгівлі?

  • Ковзне середнє обсягу (MAV): Допомагає визначити загальну тенденцію об'єму торгів.
  • Середньозважена ціна за об'ємом (VWAP): Вимірює середню ціну цінного паперу на основі об'єму торгів.
  • Осцилятори на основі об'єму: Вимірюють зміни об'єму торгів за певний період часу. Приклади включають On-Balance Volume (OBV) та Chaikin Money Flow (CMF).
  • Індикатор накопичення/розподілу: Порівнює ціну закриття цінного папера з його торговим діапазоном протягом певного періоду часу.
  • Бари об'єму: Відображають об'єм торгової діяльності за певний період часу.

Як об'єм торгівлі впливає на ціну криптовалюти?

Об'єм торгів є одним із найважливіших індикаторів руху цін на криптовалюту. Зі збільшенням об'єму торгів, ціна криптовалюти має тенденцію до зростання. Це тому, що більше людей купують та продають криптовалюту, створюючи вищий попит і штовхаючи ціну вгору. Однак важливо зазначити, що більші об'єми торгів не обов’язково означають, що ціна криптовалюти підніматиметься. Це також може свідчити про спекуляції та маніпулювання ринком.