Словник

Proof-of-Authority (PoA)

Moderate

Механізм консенсусу блокчейну, який забезпечує порівняно швидкі транзакції, використовуючи ідентифікаційні дані як ставку.

Що таке Proof-of-Authority (PoA)?

Proof-of-Authority (PoA) - це альтернативний механізм консенсусу, який покладається на відомих та авторитетних валідаторів для створення блоків, таким чином, забезпечує обчислювальну потужність мережі. Він забезпечує відносно швидші транзакції за допомогою алгоритму Візантійської відмовостійкості (BFT) з ідентифікаційними даними користувача в якості ставки.

PoA - це тип консенсусного механізму, орієнтованого на підприємства або приватні організації, які хочуть побудувати власні ланцюги, по суті закриті за своєю природою та не вимагають участі звичайних користувачів.

Оскільки мережа, на якій працює PoA є permissioned (ексклюзивною, з потребою дозволу), не вимагається жодних дій "майнінгу". Однак, учасники мережі все ще можуть розгорнути резервний план, запустивши кілька вузлів під одним іменем.
Цей тип механізму консенсусу не потребує ресурсів, але потребує валідаторів для збереження цілісності своїх вузлів. Його можна розуміти як механізм, який заохочує діяти чесно та відповідно до належного функціонування мережі завдяки ідентифікаційним даним користувача та репутації користувача як ставки.

Для PoA необхідно виконати три умови:

  • Формальна ідентифікація у ланцюгу для валідаторів;
  • Прийнятність на основі певних критеріїв, включаючи, але не обмежуючись, зв’язком з організацією або хорошою репутацію тощо;
  • Повна відповідність визначеним процедурам, необхідним для створення блоків та перевірки у мережі.
Крім того, такі мережі можуть запозичувати дизайн і режими роботи з існуючих публічних блокчейнів, таких як Ethereum або Cardano, з помітними змінами.

Related Articles