Словник

Приватний ключ/секретний ключ

Easy

Фрагмент коду, згенерований у процесі шифрування з асиметричним ключем, у поєднанні з відкритим ключем, який використовується для дешифрування інформації.

Що таке приватний ключ/секретний ключ?

Приватний або особистий ключ (private key), зазвичай, відноситься до буквено-цифрового рядка, який генерується під час створення адреси криптогаманця і служить його паролем або кодом доступу. Той, хто має доступ до приватного ключа, має абсолютний контроль над відповідним гаманцем, доступ до коштів, що містяться у ньому, і може передавати або торгувати активами та використовувати обліковий запис для інших цілей.
Завдяки незворотній природі блокчейну і криптографічному походженню приватних ключів, їх неможливо змінити. Тому, як тільки користувач підозрює, що неавторизована організація чи особа знає його приватний ключ, єдиний можливий спосіб захистити кошти - це створити новий гаманець та перенести туди кошти.
Є кілька способів зберігання приватних ключів. Основним та найбільш вразливим методом є прямий seed код, наприклад «e0c9795a7fcf4ad2b7a257952dc5151ab1c865a02d88a41b7885b5f4e15b5879».

Деякі гаманці також використовують загальні зашифровані файли, доступні через пароль, який є просто рівнем raw ключа. Однак, найпоширенішим методом є генерація мнемонічних 12-24 фраз за допомогою протоколу BIP39. Завдяки цьому їх легше запам’ятати, але важко вгадати; наприклад, "shampoo plane stingray gully mollusk anyway clarify observing echo bazooka heading replica."

Цікаво, що деякі гаманці, такі як апаратний гаманець CoolWallet S, використовують числа замість слів для seed-фрази відновлення, а потім у кінці використовують контрольну суму для перевірки правильності запису. Це допоможе людям, які не розмовляють англійською, уникнути орфографічних помилок, наприклад "plan" (план) замість "plane" (літак). Така маленька помилка може унеможливити доступ до вашого гаманця.

Незалежно від способу генерації та сховища, надзвичайно важливо належним чином захищати приватні ключі. Користувачам рекомендується зберігати ключі офлайн, а не на онлайн-пристроях.

Інший варіант - написати їх на аркушах паперу та зберігати у сейфах або депозитних скриньках. Найпоширенішим способом захисту ключів є використання апаратних гаманців, щоб вони залишалися в офлайн режимі. Існує також нішева категорія користувачів, які зберігають їх на спеціально розроблених тримачах з титану та інших вогнестійких міцних матеріалів.

Related Articles