Приватні ключі: ключі до ваших крипто
Crypto Basics

Приватні ключі: ключі до ваших крипто

Різниця між приватними та відкритими ключами величезна — дізнайтеся, що насправді означає «не ваші ключі, не ваші монети».

Приватні ключі: ключі до ваших крипто

Зміст

Закриті ключі є важливою частиною базової архітектури криптомереж, оскільки вони потрібні для підписання транзакцій.

У цьому посібнику ви дізнаєтеся про криптографію з відкритим ключем і роль приватних ключів у криптогаманцях.

Що таке криптографія з відкритим ключем?

Криптографія з відкритим ключем (PKC) відноситься до криптографічної системи, яка використовує пару відповідних, але унікальних ключів: відкритий ключ і приватний ключ.

Відкритий ключ, як ви вже здогадалися із назви, є відкритим і доступним для всіх. Однак, закритий ключ, має бути захищеним, щоб забезпечити безпеку стрктури.

PKC іноді називають асиметричною криптографією. Це натяк на той факт, що відкритий ключ і закритий ключ різні. Структура дозволяє користувачеві шифрувати інформацію, використовуючи свій відкритий ключ, і транслювати її всьому світу, водночас гарантуючи, що тільки призначений одержувач може її розшифрувати, використовуючи відповідний закритий ключ.

Перша асиметрична схема криптографії була публічно описана у 1977 році тріо вченими комп’ютерниками Роном Рівестом (Ron Rivest), Аді Шамір (Adi Shamir) і Леонард Адлеман (Leonard Adleman). Їхня система, названа RSA (за ініціалами їхніх прізвищ), описує схему, за якою набір складних математичних обчислень генерує два асиметричних ключі.

У RSA два згенерованих ключі будуть використовуватися для шифрування та розшифровки інформації, забезпечуючи, щоб тільки призначений одержувач міг прочитати інформацію, що міститься у ній.

До введення схеми RSA всі схеми шифрування використовували криптографію симетричного ключа, яка використовує тільки один ключ як для шифрування, так і для дешифрування даних. У цій схемі необхідно було зберегти цей ключ у безпеці. Спільний доступ до цього ключа всім учасникам мав здійснюватися через захищений канал до передачі будь-яких даних. Хоча це було можливим між двома сторонами, це ускладнювалося, і керувати ним стало важче, оскільки більше сторін залучалося до схеми, створюючи значний ризик для безпеки.

Введення схеми RSA вирішило цю проблему.

RSA використовує передумову, яка стверджує, що важко розкласти велике ціле число на множники. Відкритий ключ складається з двох чисел — одне з цих чисел є множенням двох великих простих чисел, а відповідний закритий ключ також походить із тих самих двох простих чисел.

Отже, ми бачимо, що міцність цієї схеми шифру залежить від розміру або довжини ключів. Це пояснюється тим, що якщо сторона може розкласти відкритий ключ на множники, то закритий ключ буде скомпрометований. Однак, якщо ключі зроблені з великими числами, розбити їх математично неможливо.

Хоча Bitcoin не використовує RSA, передумова всієї криптографії із відкритим ключем подібна до опису RSA вище. Це пояснює, чому ключі у Bitcoin та інших криптомережах зазвичай довгі. Середня довжина або розмір варіюється від 1024 до 2048 біт для максимальної безпеки та конфіденційності.

Роль приватних ключів у вашому криптогаманці

Кожен криптовалютний гаманець має відкриті та закриті ключі.
Приватні ключі використовуються для аутентифікації власності на актив і шифрування гаманця, а відкриті ключі використовуються для отримання публічних адрес для ідентифікації гаманця та отримання коштів.

При налаштуванні криптогаманця, зазвичай, вам буде представлена початкова фраза із дванадцяти слів. Ці слова є зрозумілим для людини представленням нескінченних комбінацій відкритих ключів і відповідних їм закритих ключів.

Початкова фраза з дванадцяти слів є представленням вашого приватного ключа (але не фактичного приватного ключа) і використовується для відновлення вашого гаманця, якщо ви втратите доступ до свого гаманця.

Наприклад, коли ви вперше завантажуєте та встановлюєте мобільний гаманець, наприклад Trust Wallet, він може генерувати для вас приватні ключі. У цей момент, вас просять записати початкову фразу. Після того, як ви її записали та надійно зберегли, ви зможете отримати доступ до свого криптогаманця.

Наприклад, якщо ви втратите смартфон, за допомогою Trust Wallet можна просто знову завантажити програму та використати свою початкову фразу з дванадцяти слів, для відновлення гаманця у своєму новому смартфоні. На цьому етапі, ви відновите повний доступ до своїх коштів і зможете надсилати та отримувати монети.

Пам’ятайте, що той, хто має доступ до приватних ключів гаманця, контролює кошти у гаманці. Саме звідси походить мем “не твої ключі, не твої монети“.
Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
6 people liked this article