Словник

Хостинговий гаманець

Moderate

Гаманець, яким керує сторонній сервіс.

Що таке хостинговий гаманець?

Хостинговий гаманець (hosted wallet) у крипто - це гаманець, яким керує третя сторона, наприклад централізована біржа. Іншими постачальниками хостингових гаманців можуть бути такі фонди, як Grayscale. Хостингові гаманці мають перевагу збереження коштів, навіть якщо користувач забув свій пароль. З гаманцем, який некастодіальним, втрата приватного ключає синонімом втрати доступу до їхніх криптовалют. За допомогою хостингових гаманців користувачі можуть звернутися до служби підтримки клієнтів для відновлення доступу до своїх коштів.

Де розміщуються криптогаманці?

Хостингові гаманці - це гаманці з кастодіанами (зберігачами), як-от централізовані криптобіржі, кошти у традиційних фінансах або інші типи посередників. Зберігач розміщує гаманець для клієнта, подібно до того, як банк розміщує рахунок. Користувачі зберігають повне право власності, але не зберігають самостійно свої крипто. Це робить гаманець зручнішим у використанні, але має недолік: кошти можуть бути заморожені з довільних причин.

Як створити хостинговий криптогаманець?

Ви можете налаштувати хостинговий гаманець за кілька простих кроків:

  • Виберіть платформу, яку знаєте і якій довіряєте. Це може бути надійна криптобіржа або зберігач у традиційних фінансах.
  • Відкрийте рахунок. Відкривши обліковий запис, ви отримаєте доступ до свого гаманця так само, як і до банківського рахунку.
  • Використовуйте ваш хостинговий гаманець. Встановіть надійний пароль та 2FA, і використовуйте хостинговий гаманець для торгівлі та переказу криптовалют.

Чи є Coinbase хостинговим гаманцем?

Coinbase Exchange - популярна централізована біржа для хостингових гаманців. Іншими централізованими біржами з хостинговими гаманцями є Binance та Kraken.

Чи є MetaMask хостинговим гаманцем?

MetaMask не є хостинговим гаманцем, він некастодіальний. З некастодіальним гаманцем користувач зберігає опіку над своїми коштами та його рахунок не може бути заморожений.

Чи безпечні хостингові гаманці?

Хостингові гаманці передають відповідальність за безпеку постачальнику послуг. Це означає, що хост гаманця відповідає за безпеку гаманця. На практиці це відноситься до ризиків хакерства та ризику нецільового використання коштів клієнтів. Наприклад, у FTX був популярний розміщений гаманець до того, як біржа зруйнувалася через банківський пробіг, який виявив використання коштів клієнтів для торгівлі. Таким чином, хостингові гаманці можна по-своєму вважати ризикованими.