Словник

Вартість газу

Moderate

Термін, що використовується на платформі Ethereum і означає ціну, яку ви готові заплатити за транзакцію.

Що таке ціна на газ?

Загальна довідка щодо приблизних комісій за транзакції у блокчейні Ethereum, ціна газу - це сума ETH (в маленькій одиниці, яка називається gwei), яку необхідно сплатити майнерам за обробку транзакцій у мережі. Один гвей дорівнює 0,000000001 або 10-9 ETH.
Ціна газу визначається за допомогою механізму аукціону, де майнеришукають найвищу комісію за транзакцію, а потім обробляють ці транзакції у порядку спадання.
Ціни на газ значно коливаються у часі і, природно, є вищими у періоди високої активності та знижуються в періоди, коли мережа недовикористовується. Більшість гаманців Ethereum надають загальні посилання на ціни на газ з порівнянням часу обробки з різними gweis.
Більшість інших блокчейнів та криптовалют використовують схожі механізми для управління та визначення пріоритетів щодо того, яка транзакція буде оброблена першою у мережі. Цей механізм забезпечує здорову конкуренцію та безпеку для блокчейну шляхом введення у дію справедливого ринкового механізму та стимулювання більшої кількості суб'єктів надавати обчислювальні потужності мережі.

Безпека і стабільність блокчейну покращується з додаванням обчислювальної потужності (вимірюється у хеш/секунду або h/сек та її метричних позначеннях), оскільки потенційним зловмисникам потрібно перевищити цю потужність, щоб порушити безпеку блокчейну.

Непомірні ціни на газ вже давно стали головною проблемою для користувачів Ethereum, що перешкоджає масштабуванню мережі. Чим більше популярних проєктів DeFi, DApps та децентралізованих бірж (DEX), таких як Uniswap та SushiSwap працюють на Ethereum, тим більш "перевантаженою" стає мережа і тим вище піднімаються ціни на газ. На піку DeFi-буму 2020 року, користувачі Uniswap платили до 50 доларів США газових комісійних за транзакцію!