Словник

Цифрова валюта

Easy

Валюта, яка існує лише у цифровій формі, на відміну від традиційних фізичних валют.

Що таке цифрова валюта?

Цифрові валюти (Digital currencies) теоретично виконують усі функції фіатних грошей, тобто користувачі можуть оплачувати ними товари та послуги.
Однак, вони мають низку потенційних переваг. Це може включати вищу швидкість транзакційменші витрати на транзакції, більшу прозорість та потенціал для децентралізації.
Цифрові валюти мають історію майже таку ж довгу, як Інтернет. Прототип цифрових валют, DigiCash, був розроблений наприкінці 1980-х років. Однак вони, як правило, страждали від нерозв’язної проблеми, відомої як подвійні витрати — і було неможливо гарантувати, що кожна одиниця валюти може бути витрачена лише один раз під час кожної транзакції.
Bitcoin був першою цифровою валютою, яка вирішила проблему подвійних витрат, використовуючи технологію блокчейн для створення незмінного запису кожної транзакції. Bitcoin став першою цифровою валютою, яка функціонує як засіб обміну, одиниця обліку та засіб збереження вартості.

Сьогодні цифрові валюти є однією з найважливіших розробок у фінансах. Кількість криптовалют на ринку різко зросла, і вводяться нові протоколи для вирішення таких проблем, як відсутність масштабованості, пов’язаної з Bitcoin.

Одним із найгучніших і суперечливих проєктів цифрової валюти став Diem - стейблкоїн від Facebook — раніше відомий як Libra. Він зіткнувся з інтенсивним контролем з боку регуляторів, а узгоджена реакція на рівні центрального банку змусила Facebook згорнути свої плани.
Однак, центральні банки переконані у технології блокчейн, і вони також розробляють власні цифрові валюти (CBDC). На відміну від більшості криптовалют, CBDC базуватимуться на централізованому реєстрі, яким керуватиме відповідний центральний банк. Це дозволить центральному банку здійснювати контроль над пропозицією грошей так само, як це робиться у звичайній економіці.

Related Articles