Що таке криптовалюти?
Crypto Basics

Що таке криптовалюти?

5 хв
2 years ago

Ми визначаємо криптовалюти як: цифровий засіб обміну, що використовує надійну криптографію для захисту фінансових транзакцій,контролю створення додаткових одиниць.

Що таке криптовалюти?

Зміст

Посилаючись на глосарій на нашому сайті, ми визначаємо криптовалюти як:
Криптовалюта - це цифровий засіб обміну, що використовує надійну криптографію для захисту фінансових транзакцій, контролю створення додаткових одиниць та перевірки передачі активів.
Тут потрібно зосередитися на кількох елементах: цифровий, надійна криптографія, створення, транзакціїта перевірка.

Чому Bitcoin став такою революційною технологією? Значна частина цього успіху пояснюється його дизайном, який запобігає проблемі «подвійних витрат».

Для вашого відома, що 1 долар, який ви щойно отримали, не буде витрачений вашим відправником знову в іншій транзакції. Як правило, нам потрібно довіряти комусь, хто стежить за тим, хто витрачає та що отримує у випадку цифрових активів або доларової банкноти, яка фізично залишає ваш гаманець і ніколи не повертається — зазвичай, це банк.

З Bitcoin, розпізнавання та запобігання цієї проблеми означає, що нам ніколи не доведеться сумніватися, чи щойно наданий нам долар дійсно витрачений відправником і не потребує посередника для його перевірки. Це схоже на гроші, які витрачаються із вашого гаманця. Після того, як ви віддасте їх, ви самі побачите, що їх більше немає.

Ця концепція є революційною, оскільки це цифрові активи, які у минулому вимагали, щоб хтось підтверджував транзакції, оскільки не було можливості їх відчутного обліку.
У Bitcoin кожна транзакція додається до “блоку“, який потім додається до кінця ланцюга блоків “блокчейну“, і ніхто не може змінювати попередні блоки після їх підтвердження. Це робиться завдяки сильній криптографіїза допомогою чогось, що називається SHA-256 криптографічна хеш-функція.
Так звідки взагалі береться весь цей Bitcoin? У рамках процесу підтвердження транзакцій у блокчейні є люди, яких називають майнери, які запускають комп'ютери або чіпи, щоб розв'язувати криптографічні головоломки у гонці за додавання нового блоку до блокчейну. Для винагороди цих майнерів за їхній внесок у безпеку мережі, з кожним доданим блоком створюються нові Bitcoin.
Причина, чому нам потрібні майнери як частина блокчейну, полягає у безпеці. За системою підтвердження роботи proof-of-work для підтвердження блоків необхідно витратити реальні активи, наприклад електроенергію: перш ніж отримати винагороду, потрібно щось витратити.
З цією системою, поганим людям стає дорого атакувати блокчейн, оскільки їм потрібно буде витратити багато ресурсів на атаку; оскільки інші діють в інтересах законного отримання Bitcoin за свої зусилля з майнінгу, ці зловмисники мають мало шансів захопити 51% мережі та ефективно контролювати більшість.

Щоб побачити наочне пояснення, перегляньте це відео:

Існують й інші форми механізмів консенсусу, таких як підтвердження частки володіння proof-of-stake, делегованого підтвердження частки володіння delegated proof-of-stake, підтвердження повноважень proof-of-authority, підтвердження спалювання proof-of-burn, підтвердження розробника proof-of-developer, тощо. Кожен механізм має свої плюси і мінуси, тому знайдіть час, щоб дізнатися більше про кожен із них через найбільш цікаві для вас проєкти.

Чому варто бути зацікавленими у криптовалютах?

Гроші, якими ви сьогодні користуєтеся — фіатна валюта, що видається урядом як законний платіжний засіб, — контролюються урядами та банками, які керують їх постачанням, випуском та розподілом. Здебільшого, цього достатньо для повсякденних операцій… якщо ви довіряєте своєму уряду та своїм банкам.

Ми бачимо приклади урядів, які гіперроздували свою валюту протягом історії, або банків, які тримають гроші у заручниках від сімей, які ними володіють. Іноді, це також може бути просто неефективним; наприклад, коли банки не здійснюють терміновий міжнародний переказ у вихідні, тому що вони тоді не працюють.

Після фінансової кризи 2007/2008 року, особа або особи на ім’я Сатоші Накамото (Satoshi Nakamoto) створив(ли) Bitcoin, який був описаний як «однорангова електронна касова система». Перший блок у блокчейні Bitcoin включав повідомлення:
03 січня 2009 року Канцлер був на межі рятування банків.

Ймовірно, це малося на увазі як удар під дих нинішній банківській системі. Страждаючи від наслідків фінансової кризи, багато банків не змогли втриматися на плаву і змушені були покладатися на допомогу урядів, щоб вижити, використовуючи гроші платників податків. Багато прихильників криптовалют рішуче висловлювалися проти того, щоб уряди могли просто «друкувати гроші» для підтримки економіки. Роблячи це, вони фактично девальвують гроші, якими володіють люди, і передають контроль у руки політиків, які, можливо, не знають, як найкраще діяти в інтересах своїх виборців.

З появою Bitcoin, багато хто побачив чіткий шлях вперед до світу, в якому люди контролювали свої активи. Це все на додаток до зростання великих інтернет-компаній, які продавали дані своїх користувачів заради прибутку, і от ми маємо початкові задатки революції. Ідеалісти почали уявляти собі світ, у якому ми постаємо як суверенні особистості, люди, які мають повне право голосу над нашими грошима, нашим приватним життям, нашою увагою та іншим – тож, таким чином, ця ідея поширилася.

Переваги криптовалют

Бездовірні

Трохи помилкова назва, «бездовір’я» насправді є якістю, покликаною пояснити, що ви можете більше довіряти людям, тому що вам не потрібно довіряти нікому конкретному. Ви можете впевнено використовувати блокчейн, знаючи, що ніхто не зможе туди втрутитися після підтвердження транзакції у блоці (за винятком атаки на мережу). Ви також можете зобов’язати когось виконувати свої зобов’язання за допомогою «смарт-контрактів».

Контроль

Що стосується вищезазначеного пункту, ви можете контролювати та керувати своїми власними активами без участі посередників. Просто бережіть свої приватні ключі!

Загальні

Всі люди в усьому світі можуть брати участь у мережі, і ви можете швидко надсилати та отримувати криптовалюти протягом кількох хвилин чи секунд. Це означає, що навіть ті, хто не має доступу до поточної банківської системи (незабезпечені чи небанківські), також можуть брати участь у світовій економіці.

Прозорі

Ви можете перевірити кожну транзакцію, яка коли-небудь відбулася на більшості блокчейнів, наприклад, на Bitcoin або Ethereum.

Відомі фактори

На відміну від типової грошової системи, випущеної державою, більшість криптовалют мають передбачуваний графік запасу. Це означає, що ви можете розрахувати рівень інфляції на рік, якщо це відомо, а не за примхами центрального уряду.

У будь-який час

Ви можете здійснити операцію у будь-який час, замість того, щоб чекати на відкриття банку.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
23 people liked this article